Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten a belváros bizonyos...

Budapesten a belváros bizonyos pontjai mitől ilyen elképesztően koszosak? Se takarítás, se rendfenntartás?

Figyelt kérdés

Vidéki ember vagyok, de időnként megfordulok Budapesten (most a járvány miatt nem, de a közelmúltig sokat jártam arra). Ami minden alkalommal ledöbbent, az az hogy gyakorlatilag az egész belváros tokkal vonóval milyen elképesztően mocskos, a szó legszorosabb, szótári értelmében mint egy nyilvános vécé.


Most tudom hogy a jobboldaliak jönnek majd azzal hogy Karácsony alkalmatlan és miatta koszos, a baloldaliak meg azzal hogy tarlós alatt még koszosabb volt.

Elárulom: egyik sem. Mindkét oldali vezetés alatt jártam arra (Demszky, Tarlós, Karácsony) egyformán mocskos volt minden alkalommal, de olyannyira hogy az leírhatatlan.

Eleve már az érdekes kérdéseket vet fel bennem, hogy ebben a városban minden ember terhes, ételmérgezéses vagy hulla részeg 0-24, hogy gyakorlatilag egy négyzetméter járda nincs ami nem lenne telibe hányva. Ez is furcsa számomra, nyilván sok ember, nagyobb a vaklószínűsége, na de ennyi? Amúgy az egyéb emberi végtermékek szintén képviseltetik magukat, de nem részletezném.

De ami még nagyobb kérdés: ha már ez megtörténik: miért nem takarítják fel? Önkormányzat az nincs Pesten vagy mi a szösz? Hát közterület felügyelet? Aki az utcán végzi a dolgát arra nem kellene rászólni, esetleg feltakaríttatni vele vagy megbírságolni? Az ott élőket nem zavarja hogy egy nyilvános vécében élnek? Engem pl. eléggé zavar, pedig én amilyen sűrűn járok arra, ugyanazzal a "cuccal" kétszer biztos nem találkozok. Aki naponta ezeken ugróiskolázik, annak ez normális?

Blaha, Nyugati komplett környéke, kiemelten a Katona József utca és közvetlen környéke, az Andrássy belső fele, a komplett körút, Széll Kálmán tér, az összes villamos megálló, Király utca, hogy csak azokat említsem amik így hirtelen megmaradtak bennem. A Deák tér meg minden alkalommal olyan büdös hogy fú...

Aki Pesten él, világítson már rá kérem, mi az oka annak hogy ilyen állapotok uralkodnak egy nagyvárosban? Londonban is sok ember él, de ott mégse ilyenek az utcák...



2021. jan. 30. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez mondjuk pont nem a polgármester vagy a kormány ,hanem az emberek hibája,ők dzsuvázzák szét a várost. Laktam olyan részen,ahol tisztességesen minden(!) éjjel végigtakarították a járdát és utat,és minden (!) nap közepére-végére ugyanúgy nézett ki.

Az ,hogy mi ez ellen nem tudunk mást tenni azon kívül,hogy én pl soha nem dobok el szemetet és nem hányom/szarom össze utcát nem jelenti,hogy nem zavar . Rendőrt még életemben nem láttam ezzel foglalkozni.

2021. jan. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KárpátokGéniusza ***** válasza:
62%

Akkor te nem jártál London külső részein mert koszosabb mint Budapest százszor!


Ott fordítva van: a belváros tiszta a külső rész meg dzsuva, itt meg a belváros dzsuvás.

2021. jan. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A csövesek miatt ilyen. A közterület felügyelet dolga lenne megoldani.
2021. jan. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy az önkormányzatok ezen próbálnak spórolni. Éppen most szednek be egy csomó kukát a közterekről a balos vezetésű kerületekben, arra hivatkozva, hogy a koronavírus miatt amúgy is kevesebben vannak az utcán. Igaz, ha egyszer visszaáll a normalitas akkor újból ki kell helyezni őket, de hagyjuk ők tudják a dolgukat.

Míg London önkormanyzatai rengeteget költhetnek az utcák tisztántartására, minden boroughnak saját kezébe van az irányítás privát cégek versenyeznek az önkormányzatoknál minél hatékonyabb üzletet köthessenek, addig Budapesten a kfk-tól aki ezt végzi leépítések vannak meg összecsoportosítások lesznek egy olyan nagy cégbe sűrítik az elvégzendő feladatokat amiknek semmi köze egymáshoz. Londonba az utcaseprő kap egy tolható szekeret amin van 2 kuka több felé seprű, lapát, minden ami kell, és 8 órában van 4-5 kijelölt utcája, de lehet csak egy nagy ha pl belvárosban van ahol fel-le mászkál és gyűjti a szemetet. Ahogy valaki eldob egy zsebkendőt az valószínűleg már aznap össze van gyűjtve. Na ilyen nincs Budapesten, alapból alulfizetett közmunkások csinálják akik hát nem csoda, hogy nem valami munkamániás emberek...

2021. jan. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Tele van a város koszos arabbal fekával, cigóval. Oda ürítenek ahova éppen jónak látják, minden féle szemetet mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, gondolkodás nélkül dobnak el. Volt alkalmam egy órát várakozni egy kocsiban a Népszínház utcai török bolt előtt, fehér embert csak mutatóban láttam, viszont a fent említett nációkat az "áldásos" tevékenységeikkel annál inkább. Amikor kiszálltam a kocsiból kicsit megmozgatni a végtagjaimat, azt hittem a belem kifordul attól a pöce szagtól ami megcsapott. Nem volt olyan méter a járdán ami ne lett volna lehugyozva, leszarva. Itt mindennap lehetne takarítani, akkor sem változna a helyzet. Ezek az emberek ebben a miliőben érzik jól magukat, csak ki kell menni az eredeti élőhelyükre ugyan ez van.
2021. jan. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hypno ***** válasza:

#5


A Népszinház utca (Bérkocsis utca, Teleki tér, stb) az a mély "nyócker". Már 30 éve is ilyen volt, amikor még csak az önérzetes magyar hugyozta, köpte, hányta le a falat, a lámpa oszlopot, a kapualjat egy jó kocsmai lazulás után. Csak a akkoriban még kutyaszar is termett arra gazdagon.


Ez az állapot hagyományápolás. Egyfajta hungarikum.

2021. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!