Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik folyton a "kereszténygyal...

Akik folyton a "kereszténygyalázásról" beszélnek: a pápa gyalázása nem kereszténygyalázás?

Figyelt kérdés
A "jobboldali" (inkább kormánypárti) médiában az egyik legdivatosabb szó mostanában a "kereszténygyalázás": minden jelentéktelen, banális ostobaságra rá tudják mondani, például arra az idióta karikatúrára is, amivel indokolatlanul sokan foglalkozott a média. Mindeközben sok keresztény erőszakot is elszenved csupán a hite miatt, de mi itt, Magyarországon egy nyomorult karikatúra miatt kényelmesen kiáltunk "kereszténygyalázást" akár egy karikatúra miatt is, természetesen otthon, a fotel kényelméből. Ez már önmagában is szánalmas és visszataszító. De emellé meg kell említeni, hogy ugyanazok, akik "kereszténygyalázásnak" neveznek egy karikatúrát (vagy más jelentéktelen dolgot), a pápát már előszeretettel gyalázzák, főleg a propagandaoldalak kommentelői. Az viszont nem tűnik fel nekik, hogy a pápa gyalázása egyben kereszténygyalázás is?! Mivel a pápa egyébként keresztény. Ez már nem tűnik fel az ilyen propagandistáknak/kommentelőknek? Szerintem akinek van mersze trágár kifejezésekkel illetni a pápát csak azért, mert az sok mindenben nem ért egyet a kormány semmirekellő narratívájával (tehát NEM releváns kritikáról van szó), az ne merjen "kereszténygyalázást" kiáltani minden banális ostobaságra, mert éppen ő az igazi kereszténygyalázó!

#álszentség #képmutatás #agyhalál #Kereszténygyalázás
2021. febr. 1. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
A pápa liberális!
2021. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

A kormánypárti kereszténység nem katolikus, hanem protestáns, abban pedig hagyomány a pápagyalázás.


Luther korában pl. a német protestánsok olyan gúnyrajzokat rajzoltak, amiken a pápa arcába finganak.

2021. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1


Ez önmagában nem sokat mond. Mit takar az számodra, hogy "liberális"? Klasszikus liberalizmusra gondolsz, vagy a mai progresszív újbalos identitáspolitikára? Ha az utóbbi, akkor a pápa annak bizonyosan nem a híve. Az előbbi pedig nem áll ellentétben a kereszténységgel. Ez egyáltalán nem ok arra, hogy trágár szavakkal illesd a pápát és nem menti fel a kommentelőket sem.

2021. febr. 1. 11:58
 4/10 A kérdező kommentje:

#2


Hát nem tudom, szerintem nincs olyan, hogy kormánypárti kereszténység, kormánypárti képmutatás és álszentség viszont annál inkább.

2021. febr. 1. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
II.János Pál valóban igazi Pápa volt! De ez? Nemrég azt állította, hogy a pokol nem is létezik. Milyen Pápa az, aki az Istene szavai ellen prédikál?
2021. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5


Linkelj valamit erről az állításról. Hol olvastál te erről, hogy a pápa ilyeneket mondott? Ha eretnekséget tanítana, nem gondolod, hogy arra az Egyházon belül is felfigyeltek volna? Nem hinném, hogy van kompetenciád kijelenteni, hogy ki az "igazi" pápa és ki nem. Szerintem valamit félreérthettél.

2021. febr. 1. 12:42
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Keresztényként úgy gondolom, hogy a fidesz is ugyanolyan keresztényellenes, mint azok, akiket ezzel vádol. És egy valóban keresztény országban, ha egy politikai megmondóember "demens vénembernek" nevezi a pápát, akkor ezek után a médiában való közszerepléstől nagyon messze lenne. De nem, nálunk ez belefér a fidesz fő szócsövétől. Lehet nem egyetérteni a pápával: de nem ebben a hangnemben és ezzel az érveléssel, mert pápa nem mellesleg úgy 1,2 milliárd ember (lelki) vezetője. És ez minimális intelligencia kérdése, nem vallástól függ. Én sem fogom leidiótázni a dalai lámát, pedig nem vagyok buddhista, de ezzel sokak meggyőződését sérteném meg.

Ezzel együtt minket Krisztus sértegetése minket jobban sért, mint a pápáé vagy akár más emberé, mert Krisztus hitünk szerint több, mint egy egyszerű ember.

2021. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7! Ezt szépen elmondtad és van is benne igazság. De most a háborgás, sivalkodás tárgya, hogy valaki ellenérzését fejtette ki a csecsemök (esetleg kisgyerekek) megkereszteléséröl. Krisztusrol szo sincs!
2021. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6 Én gyermekkorom óta gyakorló keresztény vagyok, veled ellentétben aki liberális ateista és csak azért áll ki a Pápa Hülyeségei mellett, mert most a tieteket fújja. Jobban meg tudom ítélni milyen egy igazi Pápa, mert hármat éltem meg hatalmon. Ennyire egyik Pápa sem volt keresztényellenes az összes közül. Kiállni a kereszténység ellen. Arra buzdítani hogy engedjünk be eretnekeket az országunkba, akik nyíltan keresztényellenes fundamentalisták és hagyjuk magunkat leigázni. Ha ilyen a Pápa minek nekünk ellenség?


A jelenlegi "pápa" azt nyilatkozta, hogy pokol nem létezik. Ez szembemegy minden Krisztusi tanítással. Azt hiszem nem kell erről többet beszélni. Ő maga Krisztus Urunk ellen beszél!! Utána lehet nézni...

2021. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"....veled ellentétben aki liberális ateista és csak azért áll ki a Pápa Hülyeségei mellett, mert most a tieteket fújja."


Pontosan mikor írtam én le, hogy "liberális ateista" vagyok? Mutass nekem egy ilyen részt bármelyik általam írt szövegből, de tudod mit, előre szólok: nem fogsz tudni. Ezek után mire alapozod ezt a kijelentésedet? Kicsivel több alázat is lehetne benned. A pápával kapcsolatban pedig: hidd el, hogy eretnekséget nem tanít. Ezen felül pedig az, hogy hogyan nyilatkozik meg bizonyos politikai/közéleti/társadalmi témákban, az emberfüggő: Ferenc úgy nyilatkozik, ahogy, lehet vele egyet nem érteni természetesen, de amit meg kell hogy érts, NEM lehet egy pápát pusztán a politikai/társadalmi állásfoglalásai alapján ilyen szinten megítélni, ahogy te teszed, mindenfajta alázat nélkül. Mostanában amúgy is divat lett egyesek körében, hogy magát a pápát is az alapján ítéljék meg, hogy mennyire van összhangban a mondanivalója az aktuális "jobboldali"-populista, semmirekellő kormánynarratívával. Tehát egy ostoba, jelentéktelen politikai narratíva alapján ítélsz meg te is egy pápát, ha jól látom. Ez szerinted méltó egy keresztényhez? Mert szerintem nem. A kormány aktuális narratívájára ötven év múlva a kutya nem fog már emlékezni, ilyen múlandó dolgok alapján nem lehet egy pápáról kijelenteni, hogy "nem igazi" pápa.


A pokollal kapcsolatban pedig....

[link]


Megnyugtatlak, ez egy katolikus oldal, nem "liberális", nem áll mögötte sötét háttérhatalom.

2021. febr. 2. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!