Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha Gyurcsány...

Szerintetek ha Gyurcsány Ferenc lemondott volna az öszödi beszédének kiszivárgását követően, akkor manapság lenne még esélye miniszterelnöknek lenni?

Figyelt kérdés

Én el tudom képzelni, hogy ha a 2006-os közgyülöltet követően azt mondja, "Hát ha így akarjátok, ám legyen. Én vállalom a kijelentéseim következményét, ha a többség nem akar az ország élén látni, akkor ezennel lemondok.", akkor még lehetne miniszterelnök.

Elképzelhető szerintetek, olyan lenne a megítélése, mint amolyan nem köntörfalazó, saját frakciójának a szemébe a tutit megmondó mártír, akit hátba támadtak, és képes volt emelt fővel lemondani a hatalomról?

Akkor lehetne annyival pozitívabb az ő közmegítélése, hogy még labdába rúgjon, vagy a felvétel kiszivárgását követően ott végleg elásta magát?



2021. febr. 1. 23:10
A kérdező szavazást indított:
Szerintem az öszödi beszéddel végleg elásta magát.
Jobb lenne a közmegítélése, de annyival nem, hogy ez egy miniszterelnökségre elég legyen.
Kétségtelenül Orbánéval hasonló méretű tábora lenne mindenféle összefogás nélkül.
Még így is valószínűnek tartom, hogy egyszer miniszterelnök lesz.
49 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kétségkívül jobb lenne a megítélése. Hogy ez mire lett volna, és lenne elég, nem tudom.
2021. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha akkor lemondott volna, azzal elismerik hogy abeszédben választási csalásról van szó és az ország tönkretételéről. Akkor új választást kellett volna tartani, mert az a kormány már akkor szétesik és az szdsz nem maradt volna benne a kormánykoalícióban. Kisebbségben maradt volna az mszp, amivel meg nem tudtak volna semmit megszavazni a parlamentben.

Ha akkor új választást írnak ki, azon veszít az mszp, vele az szdsz támogatottsága is csökken és az új kormány egy fidesz koalíció lett volna, lehet hogy a jobbikkal, mert a kdnp akkor még lehet hogy kevés lett volna.

Ezzel a kormánnyal NEM került volna csődközelbe a gazdaság és a következő választáson nem szerzett volna 2/3-os többséget a fidesz kormánya. Az szdsz kiesik a parlamentből, de az mszp erős marad, viszont gyurcsány eltűnik a képből és nem hozza létre a dk-t.

A sok mi lenne ha... után gyurcsányról már senki nem is beszélne másképpen, mint az egyetlen olyan miniszterelnökről aki elsőre nem választással került a kormány élére, hanem mert megpuccsolta a saját miniszterelnökét, másodjára meg hazugsággal amibe bele is bukott. Feri otthon számolgatná a prímszámokat és nézné ahogy a kígyók kígyóznak.

2021. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kösz a választ kettes, tartalmas volt.

Tényleg mennyi "ha". Még a folyamatos Fidesz 2/3 is valahol Feri lelkén szárad.


A szavazás elég egyöntetű, 9-ből 9 ugyanarra voksolt.

2021. febr. 2. 00:14
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
A kipcsak nép ugyanúgy utálná, esélyt sem adna neki. A kipcsakok harcos, büszke nép, és ha van egy olyan méltóságos Vezíre, mint ma van, akkor azt kiskacsa módjára követik, és az megvédi, megvédené tőle ugyanúgy. Egy hívó szó sok kipcsaknak jelent követési hajlandóságot.
2021. febr. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Ennek a mai ellenzéknek semmi esélye. Teljesen mindegy ki a miniszterelnök jelöltje.
2021. febr. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Szegény Feri kissé lepcsesszájú, mindig többet beszél, mint amennyit kellene.
2021. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

GY1G!

Amúgy biztos jobb lenne a megítélése. De szerintem így sem nyerne önállóan.

2021. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A bszéd megdöbbentő volt, de az igazi kártétele az után kezdődött.

Mondjuk az 1,2 millió munkanélküli.

Szerintem azzal jobban ásta el magát az mint a beszéddel.

Lehet, jobb lenne a megítélése, de az mire volna elég azt nem tudom.

2021. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nem értettem, hogy miért nem mondott le, úgy illett volna.

Egyébként meg félre lett magyarázva, nem arról volt szó, hogy választási csalást követtek el. Egyszerűen csak elmondta, hogy választáskor ígértek fűt-fát az embereknek, és ezeket képtelenség betartani. De mindenhol minden párt ezt csinálja.

Persze csökkentjük az adókat, a szociális kiadásokat meg növeljük, aztán itt lesz a tejjel-mézzel folyó Kánaán. De mégis miből? Én nem hittem el nekik, de sajnos sokan igen. Még közgázt végzett ismerőseim is, érdekes. De mindegy is, mert soha egyik párt sem tartotta be, amit ígért, ellenben pont az ellenkezőjét.

2021. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egeszen 9es. Karbatett kezzel neztek hogy nyakig eladosodik az orszàg es meghazuttak is a gazdasag allapotarol.

Kicsit mas mint a felelotlen igergetes.



Hogy a kerdesre is valaszoljak. Annyira oda van az eu-val de ketlem, hogy nyugaton egy politikus egy ilyent tulelt volna politikailag.

Ha megteszi hogy lemond, mar újra miniszterelnok lett volna 2010be mert a fidesz nyakaba szakadt volna az eltolt gazdasag politikajuk es a 2008as vallsag.

2014be ujra megbukot volna mert ez van a személyiségébe kodolva. Randomkodo, nagyokat mondo, mindenbe bele kap es semmit se csinal vegig. Roviden alkalmatlan.

2021. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!