Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért gondolják,hogy az...

Sokan miért gondolják,hogy az állampolgárság és a szavazati jog különválasztható?

Figyelt kérdés

Többektől, elsősorban baloldaliaktól hallani,hogy nem baj, ha a határon túli magyarok állampolgárságot kapnak, csak ne szavazhassanak.


Akik ilyeneket javasolnak, nagyon kevés jogi ismerettel rendelkeznek.

A szavazati jog nem választható külön az állampolgárságtól, sehol a világon nincs különválasztva, mert nem lehet.



Egy Budapesten született amerikai állampolgár, aki soha nem járt még ott, ő is behúzhatta legutóbb az X-et Bidenre vagy Trumpra.

Egy 40 éve Németországban élő török ugyanúgy szavazhat a törökországi választásokon, mint egy Törökországban élő.


2021. febr. 4. 17:40
 1/3 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Egy 17 éves magyar állampolgár szavazhat, kedves jogtudós barátom?

Egy közügyektől eltiltott magyar állampolgárságú elítélt?

Egy ne beszámítható magyar állampolgárságú?


Biztos vagy benne, hogy csak az állampolgárságon múlik?

2021. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert így van. Az állampolgárság csupán egyik feltétele a szavazati jogának, ám ennek megléte még önmagában nem jogosít szavazásra.
2021. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Én is határon túli magyar vagyok, de évekkel korábban átköltöztem Magyarországra.


Nagyon nehéz kérdés. Amíg otthon éltem, addig én is csak pozitív véleménnyel voltam a kormányról. Csomó pénzt elköltenek a határon túli településeken. Különböző alapítványokon keresztül házakat vásárolnak fiataloknak, vissza nem térítendő támogatás formájában. Kezdő vállalkozásoknak is adnak egy csomó pénzt. Iskolákat építenek stb.


Ugyanakkor átköltöztem több évvel ezelőtt Magyarországra, itt jártam iskolába, itt dolgozom. Eltelt pár év, és árnyaltabb lett a kép.


Másként szavaz az ember egy választáson, ha érzi a döntés tétjét. Aki határon túli és soha nem élt Magyarországon, nem ismeri az adórendszert, a lakáspolitikát, az életköltségeket, stb. Nincs róla tapasztalata, információja. Az M1 és a közméndia, meg a Hír TV nyilván nem teljesen a valóságot közvetíti. Odahaza meg főleg ezeket nézik. De ez messze nem a teljes kép.


A kettős állampolgárságot pozitívan értékeltem, de a szavazati jog nem biztos hogy jó. Ennek az oka az, hogy aki nem belföldön él, az tényleg nagyon kevés információval rendelkezik arról, hogy tényleg milyen itt élni.

2021. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!