Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van rá realis esély, hogy...

Van rá realis esély, hogy nyáron maszk nélkül lehet menni boltba, étterembe, moziba, vagy vonaton/buszon utazni?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van belőle, de mindenhol felveszem, mert nem akarok büntetést fizetni. De már előre félek, hogy nyáron, 40 fokban is hordani kell, mert én elájulnék benne vagy összehánynám magam a buszon. Nagyon rosszul viselem a meleget, pedig fiatal vagyok. Szerintetek nyárra eldobhatjuk a maszkokat?

2021. febr. 7. 10:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%
Mivel mondták, hogy a beoltottak szintén fertőzhetnek, csak ők nem lesznek betegek, és addigra nem lehet beoltani mindenkit, ezért esélyes, hogy marad a maszk.
2021. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ hogy tejel érte a WHO a parlamenti képviselőknek.
2021. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Amíg csak fotelből, monitor előtt tiltakozunk, addig semmi.
2021. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%
Biztos hogy kell iden maszk, talan szabateren es fogyasztas kozben nem. Szeeimtem ha a jelenlegi tendenciak maradnak es nem jon egy ujabb szuperijeszto mutans akkor 22 nyarara fog lekerulni a maszk.
2021. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

14


Valószínű,hogy jön majd a covid 21,22,23,24,25....50,100.De remélhetőleg az már senkit nem fog érdekelni.

2021. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
Van, - már csak az évszámot kellene letisztázni.
2021. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
Tavasztól függ.
2021. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

Én tartok tőle, hogy nyáron is ez lesz. Ezek után már annyival is megelégednék, ha legalább a saját munkahelyén nem kínoznák ezzel az értelmetlen szarsággal az embert 8-12 órában. Belegondolni is szörnyű, hogy nyáron az alapból kevés levegőjű üzemben (ahol még az ottani gépek is termelik a hőt) még ezt a szemetét textildarabot is az arcunk elé kényszerítik, közben a munkaját is lássa el rendesen az ember (ami egyértelmű fizikai munka, rengeteg anyagmozgatással és ide-oda gyaloglással). Nekem volt olyan egyszer nyáron, hogy a benti levegőtlen csarnokban megszédültem, rámjött egy roham, ami kb. fél órán keresztül tartott. Azt sem tudtam, ki kivel van, mázli, hogy hazamenetel előtt 3/4 órával jött rám, amikor már sok munka nem volt. És ez még kb. 3 éve volt, amikor ennek a modern pestisnek még híre-hamva nem volt. Pedig makkegészséges vagyok, semmire nem vagyok érzékeny vagy allergiás, de ott akkor rámjött egy pánikroham vagy valami egyéb kimerültségnek a jele. Most mindehhez vegyük még hozzá ezt a szar bu.zi maszkot is, amibe még így télen is belerohad az ember pofája egy idő után. Élmény lesz, ha még nyáron a 35 fokos csarnokban is rászólnak arra, aki le meri húzni az álla (és nem csak az orra) alá, hogy kapjon normálisan levegőt... 2020-ban nekünk az volt a mázli, hogy csak szeptember közepétől kellett hordani (amikor boltban és tömegközlekedésen már bőven kellett), amikor annyira már nem volt meleg. Igaz, akkor még nem volt ez a "takard el az orrod is" hülyeség. Kb. a 70-80 százalékunk simán az álla alá tolva hordta. Ma meg már ha kint van az orra valakinek, azért szólnak.


Legalább a 8-12 órákat dolgozó embereket megkímélhetnék ettől a szánalmas és komolytalan látszatintézkedéstől. Ami egyértelműen az, mert a maszkot ugyan hordatják velünk, közben meg egymás után fogdossuk a gépek kezelőszerveit, vagy az anyagmozgató eszközöket, anyagtároló konténereket, ládákat és hadd ne soroljam.


De nem hiszem, hogy lesz bennük ennyi emberség, hogy legalább ezt eltöröljék. Aki a munkahelyén vért izzad, szenvedjen az is a maszkban, akkor is, ha hőség van és persze továbbra is dolgozzon úgy, mint a kisangyal...


Ha csak beszaladok a boltba egy fél órára, még az is jobban kibírható ehhez képest.



Már többször írtam ezzel kapcsolatban ilyen hosszú kommenteket, de egyszerűen nem bírom magamban tartani, annyira zsigerből gyűlölöm ezt a maszkozást.


A korlátozások többi része viszont annyira nem hat meg, mert mozi/étterem/buli/rendezvények nélkül ki lehet bírni. Azt viszont nem teheti meg az ember (legalábbis a többség), hogy a munkahelyére vagy boltba ne menjen el...

2021. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Hiába kérdezgetitek folyamatosan. Alkalmazkodni kell a helyzethez. Feketén kell megoldani ami tilos. Mindenki ellenzi a megszorításokat, ezért kevés az esély, hogy feljelentik egymást az emberek. Ki kell közösíteni a birkákat (maszk fétiseseket). Azt rá kell hagyni a hülyékre.., el kell engedni a média hülyeségeit.

Ennek az államnak amúgy sincs értelme adózni. Semmit nem kapunk a hűségünkért, csak hogy az életünkre törnek.

2021. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!