Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soha nem volt ilyen jólét...

Soha nem volt ilyen jólét ebben az országban mint az elmúlt 10 évben, sokaknak ez miért fáj?

Figyelt kérdés

A fizetések emelkedtek, az életszínvonal egyértelműen nőtt, gyarapodtak az emberek.


Persze aki élt a lehetőségekkel és dolgozott, tett érte.



2021. febr. 8. 00:40
1 2 3
 1/28 KárpátokGéniusza ***** válasza:
89%

Az fáj hogy a többi volt KGST mostani EU országban sokkal jobban javult a helyzet.


Ez fáj... De Qrvára!


Ha kitalálod miért, 10 krumpli a nyereményed a Lendvay utcában.

2021. febr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Alex Fly ***** válasza:
86%
Mármint melyik országról beszélsz? Megyek oda, mert Magyarországon ennek éppen az ellenkezője tapasztalható...
2021. febr. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
93%
Én azóta érzékelem, hogy milyen rossz itthon az életszínvonal, amióta 21 év után hazaköltöztem Magyarországra (a covid és a szüleim miatt) Angliából. Én vállalkozó vagyok, itthon 300.000 ft-os netto bejelentett bérre ~255.000 ft járulékot fizetek az alkamazottaim után, de sok helyen pont a magas adók miatt kevesebbre jelentik be a munkásokat, mint amennyit kifizetnek nekik. Angliában viszont (legalábbis évkkel ezelőtt, amikor elkezdtem az üzletemet) 1200£-os (~430.000 ft) bejelentett netto bér még olyan alacsonynak számított, hogy nem kellett adóznom utána. Vagy másik példa. Kint a tisztítószerek, drogériás termékek (pl. domestos, dove tusfürdő) 1£-ba kerülnek, itthon több mint a dublája, holott a magyar bérek sehol nincsenek az angolhoz képest. De ez a legtöbb termékre (ruha, bútor, élelmiszer) igaz. (Kivéve az alkohol és dohányáru) Itthon igaz, hogy emelkednek a bérek, de az árak is folyamatosan mennek fel. Kint, ha akárhova elmész dolgozoni, a bankoknál szuper kreditet tudsz építeni, amiből simán veszel fel normális, könnyen törleszthető hitelt, amiből tudsz venni magadnak házat, autót stb...itthon a saját lakás amennyire én látom, még mindig luxus, bár sokan örökölnek házat. A bankokról még annyit, hogy nagyon furcsa volt, hogy itthon mindenre kezelési költséget számítanak fel, kint gyakorlatilag ingyenes a bankolás, az átutalás, pénzfelvétel stb...amikor meg vidékre mentünk rokonokhoz, mintha 50 évet mentünk volna vissza az időben. Férjemnek Kanári-szigeteken van egy kis fuvarozó cége, de 5 évet éltünk Németországban is és én úgy érzem, hogy itthon a legnehezebb boldogulni. Szüleim nyugdíja is vicces, pedig becsülettel ledolgoztak egy életet. Hirtelen ezek jutottak eszembe, bocs az igénytelen fogalmazásért, de már leragad a szemem.
2021. febr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Az egész világon nőtt az életszínvonal, 1-2 helyet leszámítva, mint az USA. Könnyű a hülyéknek ezt előadni, hogy há' bazmeg, most má' vehetsz LCD TV-t is, há nem jó az, amit csinálunk? HÁ DEHOGYNEM!!4444


Jah, azt nem teszed hozzá, hogy 2x drágább az albérlet, az ételek drágábbak, az utazás drágább, voltaképp alig emelkedett az életszínvonal, pedig a nemzetközi gazdasági helyzet sokat engedett volna. Nem a Fidesz a nagy érdemű itt, hanem a világ volt az az utóbbi 10évben. Csak itthon ezt adják elő...

2021. febr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Az is aggasztó szerintem, hogy idehaza a legalapvetőbb cikkek mint tisztálkodási szerek, alapvető élelmiszerek, zöldségek, gyümölcsök, hús hihetetlenül sokat drágultak az utóbbi években és ez már a covid előtt is így volt. Megnézném én hogy egy kisebb fizetésből vagy nyugdíjból hogyan lehet ma egészségesen táplálkozni, hát sehogy...

Meg ugye ha mondjuk kicsit minőségibb húst akarsz enni nem a multiknál kapható bedurrantottat kokszosat, hanem pl. házi tanyasi baromfit, akkor már szinte tényleg a sokak által megfizethetetlen kategóriával találkozol. Ez nagyon nagy gond szerintem, egy átlag bevásárlás úgy majdnem a duplájába kerül most a 2019-eshez képest.


a tisztálkodási szerek adóját is csökkenteni kellene szerintem, főleg így világjárvány idején, mert az mégis nagyon gáz hogy még azon is spórolni muszáj a szegényebbeknek mert egyszerűen nem tudják megvenni.


Arról nem is beszélve, hogy akkor meg nem csoda ha még több így a büdös mosdatlan ember az országban.. könnyű fintorogni, hogy hű de igénytelen, de sokan sajna már ezeket a cikkeket is nehezen tudják megvenni vagy egyáltalán nem, és akkor még hol vagyunk a minőségi táplálkozástól...:(

2021. febr. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

Ja, csak ha nem lopják el a fél országot, akkor mennyivel lehetett volna többet gyarapodni?

2010 és 2018 között a GDP 20%-kal nőtt, úgy hogy ugyanezen időtartam alatt évente a GDP 5%-ának megfelelő összeg jött be, vagyis összesen kb. a GDP 40%-a. Fele annyit emelkedett a GDP.

A fizetések még mindig abnormálisan alacsonyak. A mediánbér 2019-ben nettó 5872 euró volt. Ezt átszámolod forintba és leosztod hónapra, akkor kb. 159 ezret kapsz, ami nevetséges.

[link]

(És ehhez hozzájön az árak növekedései is, amik már mások említettek.)


És akkor nem beszéltünk arról, hogy az adónkért is egyre kevesebbet kapunk, egyre rosszabb minőségben. Az egészségügy már ott tart (pandémia előtti időről beszélek), hogy minden 4. ember azért hal meg, mert nincs elég pénz az egészségügyben.

Az EHCI alapján a magyar egészségügy 2008-ban válság előtt a 14. volt az EU-ban, 2010-ben 22., és 2018-ra már 33. helyen lett.

[link]

[link]

[link]

Az oktatásunk esetében hasonló tendenciáról lehet beszélni.


Az a helyzet, hogy a fidesz "sikere" egyszeráen annyi volt, hogy konjunktúra volt és az EU adott nagyon sok pénzt, de ezek nélkül (pl. egy válság helyzetben) elég egyértelmáen látszik, hogy nem tudnak kormányozni.

A válság alatti visszaesés hatalmas volt, miközben előtte még azt vizionálták, hogy pluszban leszünk. Az államadósság is nagyon megszaladt, új rekordot sikerült felállítani, a közel 90%-kal:

[link]

2021. febr. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Hát melyik filmet nézed, bmeg? :DDD

Merthogy a valóságban a jólétet a tényleges egyéni fogyasztás alapján mérik, 2010 körül még hátulról a 10. helyen voltunk az EU-ban:

[link]


Manapság az utolsó előttiek vagyunk, csak Bulgária áll rosszabbul:

[link]


Mindezek mellett a teljes adóelvonás bőven az EU-s átlag fölött van:

[link]


Az EU-s átlag 30%, nálunk 38,4%.


Az ÁFA konkrétan majdnem világrekord, nálunk 27%, csak Indiában van ennél magasabb, 28% bizonyos termékekre.



Mindemellett az érték, amit az adónkért cserébe visszakapunk, hát a semminél is kevesebb.



Ez lenne a jólét? :D


Csak a köztévé által agymosott falusi tukkók hiszik el, hogy itt jólét van, aki valaha is élt már akár csak pár száz km-el nyugatabbra, pl. Ausztriában, az pontosan tudja, hogy Magyarország egy pöcegödör.

2021. febr. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Te ugyanaz a lázálmos fószer vagy,aki azt állítja,hogy olcsóbbak lettek az élelmiszerek ,mint 2020/2019-ben igaz ? :D
2021. febr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

10 éve az alacsony, nulla közeli kamatok vannak a világban, ebben az időszakban hitelből minden van, ez az ingyenpénz korszaka, amikor mindenhol fellendülés volt. Ez az időszak olyan, mint amikor egy hullám felemeli a csónakat, és azt mondjuk, hogy milyen ügyesen hajózunk, hiszen emelkedünk. De a hullám össze fog omlani előbb-utóbb.


Az árakat kell nézni, hogyan emelkedtek ezalatt a fizetésekhez képest, és bizony mentek fel azok jócskán.

2021. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem sima jólét hanem orbáni keresztyéni jólét.:D
2021. febr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!