Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyorsettermi dolgozok, nektek...

Gyorsettermi dolgozok, nektek milyen volt az elso napotok? Milyen (volt) ott dolgozni?

Figyelt kérdés

En elso nap 8ra mentem, jott a 4 uj munkatarsno, nyitottak az ettermet, bemutatkoztak, hasonlok. Az elejen semmi baj sem volt, mikor meseltek hogy mindenki elmegy fel nap utan mert nem birjak, en csak neztem hogy hat miert?? Eddig minden tok jo... Nyitas elott elokeszitettuk a zoldsegeket, takaritottunk, pakoltunk, 9kor nyitas. Del korul mar kezdett elegem lenni, de ugy voltam vele kell a penz, nem adom fel, turom amig birom. Amikor jott rendeles akkor egyszer megmutattak hogy mibe mi kell, mibol mennyi, mit merre talalok, aztan pedig nesze bmeg csinaljad egyedul. Valamit elrontottam kiabaltak, kibeszeltek ugy hogy halljam, szemoldokot huzgaltak, es hasonlok. En mint ujonc, elso napon, fogalmam sem volt hogy naluk mi hogy megy, nem tudtam mit csinalnak amikor eppen nincs rendeles. Mindenki ment csinalt valamit, az egyik mosogatott, a masik ezt, a harmadik azt, a negyedik amazt csinalt. Lehet hogy csak en nem voltam oda valo de konyorgom elso nap.... honnan tudhatnam hogy mit hol talalok es mit hogy szoktak. Kerdeztem, lecsesztek, nem segitettek (vagy csak ket harom szaj es szemoldok huzogatas utan) Ha meg elrontom jon a lecseszes.

14:00 Fonok hiv.... miert nem csinalsz semmit? miert alldogalsz? Ugy latom nem megy ez neked. Azert 9tol mar tudni kene hogy mit hogyan... honnan? Egyszer mutattak meg, sajnalom 20 menut nem tudok elsore megjegyezni mibe mi es mennyi kell. Mikor mar azert is lecsesztek a csajok mert kerdeztem, felhivtam a fonokot hogy leptem... hazamentem. A megbeszelt fel napi fizetest azota sem kaptam meg. Hivtam az volt a valasz hogy ne aggodjak nem felejtett el, majd hiv😄

Csak en eltem meg ilyen rosszul vagy altalanos igazsag hogy az emberileg 0 emberek dolgoznak ott? (TERMESZETESEN!!! Tisztelet a kivetelnek!!!!)



#étterem #gyorsétterem #ettermi dolgozo #elso munkanap
2019. ápr. 4. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Rossz helyen voltál. Úgy látszik, nagyon sok a jelentkező arra a pozícióra, ha ilyen stílust engednek meg maguknak.
2019. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eleg sok... allasinterju utan 3 hettel hivtak hogy mehetek majd probanapra, de meg nem tudja mikor. Ket het mulva jott a hivas hogy masnap mehetek. Most vagy annyian jelentkeztek hogy ugy kerult ram sor, vagy ennyire raerosek.
2019. ápr. 4. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Na pontosan leírtad az első munkahelyemet :D


Nálunk úgy volt, hogy nagy volt a pörgés, ezért nem volt idő az ilyen lassú betanítgatásokra. Gyorsan megmutatták a dolgokat (amit magától értetődőnek gondoltak, azt meg se mutatták), és utána azt tudnod kellett; ha lehetett fél szavakból meg kellett értened a dolgokat. ha nem ment, ordítottak, kibeszéltek.


Aranyszívű emberek amúgy (mosolyogva gondolok vissza rájuk és facebook-on is ismerősök vagyunk), de munkában annyi stressz érte őket, hogy egyszerűen elvárták mástól (önmaguktól egyaránt), hogy mindenki gyorsan felfogja a dolgokat és csinálja.


Az is alapelvárás volt, hogy MINDIG csinálj valamit, akkor is, ha épp semmi teendőd nincs. Fel lehet süöpörni, le lehet pucolni a pulcok üvegeit, lehet rendezgetni a hűtőt, stb. Mondogatták mindig.


Nekem az első napomon az is vicces volt, hogy azt hittem, csak szerződést aláírni megyek be - és már küldtek is dolgozni, ahogy aláírtama papírokat.


Bemutattak a főnöknek, szépen beálltam mellé, épp kasszázott, néztem mit csinált. 5-10 perc után hirtelen elkezdett velem ordítani, hogy ez így nagyon nem lesz jó, hogy őt nézegetem, menjek, mossak fel vagy seperjek fel vagy csináljak valamit. :D Kissé esetlen voltam. na jó, nagyon :D :D (Utána amúgy bocsánatot is kért, de sokat kellett sajnos kiabálnia velem, mert egyszeráen bamba, lassú és kétbalkezes voltam, nem illett hozzám ez a munka).


Emlékszem, elveszett voltam, ahogy elküldött, rémülten kapkodtam a fejem, azt se tudtam, hol a felmosó, a seprű, hova álljak, hova menjek, mint egy rakás szerencsétlenség kapkodtam a fejemet; az egyik kolléganő jött oda és segített és nyugtatott meg, hogy minden rendben van, ne aggódjak. Azóta is hálás vagyok neki ezért! <3


Sajnos tényleg sok volt a hangos kibeszélés, szemöldökhiuzpgatás, hasonlók, néha úgy kiabáltak velem hogy konkrétan éppen csak megérkeztem, de ez jó tanulópénz volt nekem; ez a munka nem passzol hozzám.

2019. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na igen, legalabb gyorsan kiszelektaltuk hogy milyen allashirdetesekkel nem foglalkozunk 😂🤝
2019. ápr. 4. 11:27
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
3: Az nálam már egy rossz pont, hogy behívnak szerződést aláírni, majd közlik, hogy már állhatok is be. Elvégre lehet az embernek programja, elintéznivalója, attól, hogy munkanélküli. És evvel igazából azt tesztelik mindjárt az elején, hogy mennyire vagy kizsákmányolható, ugráltatható. Az ilyen helyen utána jó eséllyel jönnek majd a beosztásvariálgatások, szabadnapon telefonon berendelgetések, meg miegyebek.
2019. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Vendéglátásban dolgoztam szintén, igaz nem gyorsétterem, hanem pékség és cukrászda, de kb ugyanez.

A kolléganőim mondjuk rendesek voltak, de a személyzetis főnök egy rémálom.

Bejött minden nap délben, ordított és verte az asztalt, pocsokdiázott a vendégek előtt.

Összeszedtem a tálcákat, hoztam be a pult mögé elmosni, az a barom meg ordított, hogy látta, hogy az egyik kezem szabad (mert ugye az egyikkel szedtem, a másikba raktam a tálcákat), hogy mertem úgy megtenni az utat az asztaltól a pultig, hogy nem törölgettem közben a másik kezemmel.

Vagy egyedül voltam a boltban, de egyszerre kellett kiszolgálni, mosogatni, kasszázni, takarítani, felmosni és ablakot mosni kint, miközben alig 3 óra maradt zárásig, tehát még meg kellett volna csinálnom közben a leltárt, a rendelést leadni, a kávégépet kitakarítani, polcokat lemosni, kávét elrendezni, és akkor bejön ordítani, hogy koszos a csempék közt a csík, és tessék kiskefével zárásig kisiklálni. 75nm bolt területet.


6 hónapig bírtam, minden tiszteletem annak, aki ezt már évek óta csinálja. Remélem, sose kerülök vissza.

2019. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Jah, volt, hogy 10 napot dolgoztattak zsinórban, mindig be kellett menni, nem érdekelt senkit, hogy hol vagy. Nem jelensz meg egy órán belül, ne gyere többet.

Kolléganő úgy volt beírva műszakba, hogy este 8kor végzett, reggel 5kor kezdett, holott hivatalosan legalább 12 órának kellett volna eltelnie a két munkanap között. Csak épp nem érdekelt senkit.

2019. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jézus isten. ahhoz képest te is elég sokáig bírtad. néhány helyen iszonyatmód bánnak a dolgozókkal, ahelyett hogy örülnének van aki dolgozzon és megbecsülnék.
2019. ápr. 4. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából minden hasonló területen ez megy, csak lehet, hogy kevesebb az ugatás és a pofavágás.Ezek azok a rabszolgatelepek, amik miatt (többek közt) menekülnek a dolgozók itthonról és jól teszik.Lehet, hogy külföldön is vannak köcsög kollégák és habzó pofával ugató elmebeteg hajcsárok, de legalább fizetnek.Vannak csendesebb, nyugodtabbnak tűnő munkahelyek, ott általában sunyi, csendes módon fúrják ki az embert, ha csak lehet.Másodikat nehezebb kiszűrni, de ahol már az első órákban látszik, hogy gáz a hely, ott nem is maradnék, hiába kéne nagyon a pénz.Mit érek vele, ha tönkremegy az idegrendszerem?

És ezek a mocskok mernek sirni, hogy munkaerő hiány van.A jo anyjukat hajkurásszák gombokért!!

2019. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az első napomon csak oktatóvideókat néztem, meg teszteket töltöttem. :D


De nagyon örülök neki, hogy itt dolgozom, mert itt szinte mindenki kedves, aranyos, segítőkész, jófej, imádok mindenkit. 3,5 éve kezdtem, szóval eléggé cserélődött azóta a brigád, de az akkoriak is ugyanilyenek voltak, a főnökök szintén. Hozzánk, ha jönnek újak, mindenkivel ugyanolyan cukik vagyunk, mint amilyenek velünk voltak annó a többiek, nagyon szeretem ezt a csapatot. Mondjuk van egy-két reménytelen eset, de hát azok olyanok, hogy a kasszasor kellős közepén a vendég előtt tölcséres fagyit eszik, meg ilyenek... Ezek se dolgoznak itt 2 hétnél tovább.

Nálunk az újaknál 3 opció van az első napjukon. Vagy videókat néznek, mint én is régen, ez általában akkor van, ha nagy a forgalom, és kevesen vagyunk, nincs időnk velük foglalkozni. Ha kasszás lesz az új emberke, akkor meg odaáll az egyik kasszás mellé, és ő beoktatja, a kassza gyorsan megtanulható. Ha konyhás, akkor hátterezik (hús sütés, krumplidobás, töltés, snack-ek kiszedése, stb), illetve mindhárom pozícióba belesűrítik a vendégteret, hogy azt is minél hamarabb megtanulja.

2019. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!