Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem a dolgozó, aktív...

Miért nem a dolgozó, aktív korú lakosságot oltják be először a koronavírus vakcinákkal?

Figyelt kérdés
Miért az idősekkel kezdik, akik rengeteget vannak otthon? Tele vannak a tömegközlekedési eszközök, munkahelyek összezsúfolt aktív korú emberekkel, akiknek szignifikánsan nagyobb az esélyük arra, hogy megfertőződjenek (a nagy számok törvénye alapján).

2021. febr. 10. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők ritkábban halnak bele.
2021. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
77%

Én meg inkább azt látom, hogy a nyugdíjasok a legvirgoncabbak és rohannak reggel a friss karalábéért a piacra.

Szerintem első a veszélyeztetett korosztály, utána pedig akár nyitni is lehet.

2021. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Dolgozo népet nem akarják kinyirni.
2021. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Hogyisne! Hogy még kevesebben dolgozzanak?
2021. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én eléggé szemét módon állok ehhez hozzá (tudom, nem emberi, és meg is fogom kapni a magamét), de pl. az én anyám aki 70 felett van, ugyanezt mondja mint én, mert ő úgy áll hozzá, hogy otthon marad, átmegy a kisboltba, el van a kis világában, vár a sorára, de az aktív korú emberek ha lebetegednek, kiesnek a munkából, kevesebb pénzt kapnak, a gazdaság is megérzi stb.
2021. febr. 10. 10:25
 6/15 A kérdező kommentje:
Oltásellenes kretén állatok, szerintem ti menjetek a Labant Csabika alá nyekeregni, ne itt. Köszi :)
2021. febr. 10. 10:25
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem az aktív korosztály terheli az eü-t ezzel a vírussal, szóval az idősek oltásával mehetne a nyitás is lassan...
2021. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Nincs tökéletes megoldás. Ha őket oltanák be hamarabb akkor meg az lenne a baj, hogy miért nem az idősekkel kezdik. Talán a legjobb egyébként az lenne, ha az idősek és a kulcsfontosságú dolgozókat (orvosok, tanárok és hasonlók) oltanák be az elején.
2021. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Válaszolni szándékoztam de ettől a stílustól hányingerem lett.
2021. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

#8 Valójában ezt teszik. Az elsők az egészségügyi dolgozók voltak, aztán a leginkább veszélyeztetettek, most jönnek az idősek és kezdik oltani sorban azokat akik kérték a vakcinát - de itt is oltási sorrend van, nyilván a koruk és egészségi állapotuk szerint. Hiába regisztráltunk egyszerre a gyerekeinkkel az oltásra, nyilván mi a párommal majd hamarabb fogjuk megkapni - ahogy az is nyilvánvaló hogyha a gyerekem érettségi előtt állna és olyan terv lenne, hogy visszamehessenek még az iskolába előtte, akkor őket vennék előbbre, mint mi vagyunk. Mert nekik sürgősebb.

De mindez valójában csak akkor számítana ha továbbra is ilyen lassan érkezne a vakcina, mint az előző hónapban és mindenki akarná a vakcinát de azonnal. Most viszont még ott tartunk, hogy a lakosság kisebb része akarja egyenlőre e védőoltást és ami beérkezik vakcina az még így is azonnal el is fogy. Amint több fog érkezni, először azokat oltják be akik már regisztráltak, ha sok vakcina van akkor lényegtelen lesz a sorrend, mert hogy 1 héttel előbb vagy később oltanak be valakit amikor 21 nap kell a második oltásig a védettséghez amúgy is, az olyan mindegy.

2021. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!