Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor jó politikus?

Orbán Viktor jó politikus?

Figyelt kérdés

A kérdés nem arra irányul, hogy jó-e, amit az országért tesz, erről is lehet nyilván vitatkozni, de most kimondottan arra gondolok, hogy mint politikus, aki a politika eszköztárát a legszélesebben használja annak érdekében, hogy hatalmát megtartsa, ilyen értelemben jól csinálja, amit csinál?


Ugye Machiavelli elveihez hasonlít leginkább, amit csinál. Használja a politika minden megengedett, és már-már a határokat feszegető eszközét. Tudja mikor hova kell helyezkedni, tudja mikor kit kell tönkretenni, hogy kell médiabirodalmat építeni. A politikai hatalom szigorú szűk értelemben valami ilyesmiről szól.


Olvastam egy írást, ahol valamelyik volt tanára nyilatkozott valami olyasmit, hogy akkoriban nem értette Orbánt, hogy mit miért csinál, de aztán később be kellett látnia, hogy Orbán jövőbelátó volt, már a 90-es években tudta mit miért tesz, tudta hogy kell alakítania a politikát, és meg lett az eredménye. Ilyen értelemben jó politikusnak mondható szerintem. Szerintetek?


2021. febr. 10. 17:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

Gerincességben és erkölcsben sehol nincs.

Viszont eddig 4x lett megválasztva úgyhogy ilyen szempontból viszont vitathatatlanul tud valamit.

2021. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%
#10 Sajnos kevés ma már a gerinces politikus!
2021. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
#11 Hazudni, lopni és csalni!
2021. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

#12

Sosem voltak gerinces politikusok. Mindig hatalmas férgek voltak, csak az nem volt mindegy, hogy egy adott korszakban, ki hogyan menedzselte az országát.

2021. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam. Nyilván a gondolkodó, tájékozott ember átlát a tettein, de ettől függetlenül, ha szigorúan politikusként szemléljük, akkor azt nagyon jól csinálja. Épp azon gondolkodtam nemrég, hogy ezt, amit itt el tudott érni, vajon bármelyik másik nyugat-európai országban meg tudta volna csinálni az ő képességeivel, ha mondjuk oda születik, nem ide?
2021. febr. 10. 19:20
 16/26 anonim ***** válasza:
23%
Ott nem tudná ezt meg csinálni! Mi túl messze vagyunk Brüsszeltől az a baj, ilyen téren!
2021. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező! Nyugaton csak korlátozottan tudta volna ezt megtenni. Egy Franciaországban például már biztos nem lenne hatalmon. Itt keleten megvannak az eszközei arra, hogy kimaxolja az autokráciáját, ráadásul úgy, hogy egy erős réteg, és egy komoly társadalmi csoport támogatja is ebben. Amíg ez ellenzék nem talál egy olyan figurát, aki szakmai képességekben feltudja vele venni a kesztyűt, addig nem lesz kormányváltás.


Most azt, hogy milyen erkölcsileg, meg milyen a gerince, azt tudjuk. Bigott fideszeseknek sosem fog ez feltűnni, míg a bigott ellenzékiek a valós képességeit nem fogják elismerni. És itt bukik el az ellenzék, mert okosabbnak hiszi magát, mint Orbán, pedig nagyon nem az a helyzet sajnos.


Mielőtt valaki betalálna, nem vagyok fideszes, utálom hogy ők vannak hatalmon, de ez van. Nincs vele/velük szemben alternatíva.

2021. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

#16

Őszintén mit vársz Brüsszeltől? Orbán kétszer körberöhögi őket, mert a bambák, még most is küldik neki a pénzt.

2021. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%
Az emberek meg vannak, 2022 kormányváltás!🇭🇺🇪🇺
2021. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
#18 Te bugyant vagy, szerintem ha ilyen hülyeségeket irkálsz, akkor inkább ne is írj ide!🙏
2021. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!