Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor jó politikus?

Orbán Viktor jó politikus?

Figyelt kérdés

A kérdés nem arra irányul, hogy jó-e, amit az országért tesz, erről is lehet nyilván vitatkozni, de most kimondottan arra gondolok, hogy mint politikus, aki a politika eszköztárát a legszélesebben használja annak érdekében, hogy hatalmát megtartsa, ilyen értelemben jól csinálja, amit csinál?


Ugye Machiavelli elveihez hasonlít leginkább, amit csinál. Használja a politika minden megengedett, és már-már a határokat feszegető eszközét. Tudja mikor hova kell helyezkedni, tudja mikor kit kell tönkretenni, hogy kell médiabirodalmat építeni. A politikai hatalom szigorú szűk értelemben valami ilyesmiről szól.


Olvastam egy írást, ahol valamelyik volt tanára nyilatkozott valami olyasmit, hogy akkoriban nem értette Orbánt, hogy mit miért csinál, de aztán később be kellett látnia, hogy Orbán jövőbelátó volt, már a 90-es években tudta mit miért tesz, tudta hogy kell alakítania a politikát, és meg lett az eredménye. Ilyen értelemben jó politikusnak mondható szerintem. Szerintetek?


2021. febr. 10. 17:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem!
2021. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Igen.
2021. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Találj jobbat.
2021. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Szakmailag a legjobbak között van, erkölcsileg viszont a legrosszabbak közé tartozik.
2021. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
#4 Nem a szakmai tudás a lényeg, a gerincesség!
2021. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
48%
#2 és #3 Agymosottak vagytok, csak körül kellene nézni!
2021. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%
Konzervatív,keresztény, jobboldali ként. Szövetségbe lép a libsi SZDSZ-szel, de azért tudja, hogy mit tett a 90-es években. Kérdező ne viccelődjünk már!
2021. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%
Én azon szoktam röhögni ahogy feszít a parlamentben mikor övé a szó. :D Nyugi rajtam is lehet röhögni mert van bõven fogás is, de ez mindent visz :D
2021. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Konzervatív,keresztény, jobboldali ként. Szövetségbe lép a libsi SZDSZ-szel"


Tanulj inkább történelmet! Sose lépett szövetségre az SZDSZ-el, szerintem Fodorral kevered vagy nemtom

2021. febr. 10. 18:45
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

#5

Naivan állsz a politikához, ha ezt gondolod.

2021. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!