Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem sikerült még annyira szigorúan lekorlátozni az abortuszt, mint Lengyelországban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 22:33
1 2
 11/20 Alex Fly ***** válasza:
79%

@9: a nő általában (persze akadnak kivételek) dönthet ebben a kérdésben. Az a gyerek nem magától kerül bele, ahhoz szükség van a nő közreműködésére is. Szabadon eldöntheti, hogy részt vesz-e ebben a műveletben avagy nem. De ha igen, akkor avállalja a következményeit is, ne a gyereket ölje meg azért, amit ő tett.

De ezt nem lehet törvényekkel kényszeríteni; inkább azt kell elérni, hogy ez legyen a természetes...

2021. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen mindegy, hányféle fogalmazásgátló szert ismersz, - mert te meg a balesetről nem hallottál, mint olyanról úgy, ahogyan arról sem, hogy nincs értelme egy olyan lényt felnevelni, amelyikből nem tudnak a gondviselői embert faragni (teljesen mindegy, hogy milyen okból). És annak sincs sok értelme, hogy a köz olyan lény vegetációját finanszírozza, akiről 100 %-os bizonyossággal tudható a megszületése előtt, hogy mindenkinek csak nyűg lenne. De gondolom, hogy ennyi ésszel a nemi erőszakról sem hallottál még, mert ehhez kellően széles a látóköröd. Nem kell belepofázni mások döntéseibe!
2021. febr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
5%

#12 Nem arról van szó, hogy az abortusz, mint lehetőség ne létezzen, konkrétan a #9-ben megfogalmazott baromság az amire reagáltam, mert baromság.

Én is voltam fiatal és én is kerültem olyan helyzetben amikor az a bizonyos "baleset" megtörtént. Csakhogy abban az esetben is van megoldás még mielőtt a magzat élete lenne a kérdés. Semmibe nem kerül a nőnek erre előre gondolnia és a sürgősségi fogamzásgátlót, az esemény utáni tablettát használnia inkább. Az, hogy valaki fogamzásgátló használata mellett esik teherbe, megint más kategória és pont emiatt is legális az abortusz.

Azt pedig nem tiszted és jogod eldönteni hogy ki élhet és ki nem, csak a szülei alapján. Pontosan emiatt élünk társadalomban, hogy gondoskodjunk azokról a tagjainkról akinek erre szüksége van.

Éppen így álságos a nemi erőszakkal jönni, mert ott sem a gyerek az aki erről tehet - és ugyanúgy meg van a lehetőség a sürgősségi fogamzásgátlásra is meg az abortuszra is.

2021. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem is én döntöm, dönteném el, - ha figyelnél is egy kicsit, - hanem a leendő anyja! Egy személyben! De senki más!
2021. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Lengyelország= Gileád.
2021. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Olyan mélyre még nem süllyedtünk. Ha Orbánnak vannak is ilyen tervei a választások előtt úgysem csinálja meg, mert ez egy olyan eszméletlen emberjogi sértés, ami elcseszné a győzelmüket.
2021. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, hogyha a férfiak esnének teherbe, nekik kéne kihordaniuk a magzatot, mint a csikóhalaknál, akkor is ennyire elleneznék-e az abortuszt?
2021. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
8%
#17 Honnan veszed hogy a férfiak ellenzik és nem a nők?
2021. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is szüntessük be az abortuszt: minden 15 évnél idősebb fiún hajtsuk végre vasectomiát, így ha a fél életében dicsőcségesen össze-vissza kefél, akkor sem okoz gondot egy nőnek sem. Ez egy nagyon egyszerű műtét, vissza is fordítható, így ha majd a családtervezéshez ér az illető, akkor szépen meg lehet oldani.

Ameddig nem ilyeneket hallok a férfiak szájából, addig tessék kussolni.

2021. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha a törvény odáig eljut, hogy ne csak a nő gondja legyen a becsúszott gyerek, hanem végre a férfiakat is kötelezi a felelősségvállalásra, akkor lehet pofázni az ab. ellen. Bírom már ezt az állandóan a nőket hibáztató felfogást: Elmondanám, hogy az abortuszra menő nők nagy része mögött egy olyan férfinak nem nevezhető senkiházi áll, aki nem akarta a felelősséget vállalni. Mellesleg semmi baj nem lenne, ha ezek a drága sz.rháziak gumit húznának, ugyanis az veszélytelen egy nőre nézve, nem úgy mint a sokszor szintén erőltetett hormonális fog.gátló tabletta, illetve, ha hiba csúszik, akkor a guminál tudja az ember és orvosolható, míg a többi módszernél nem. Majd ha ott tartunk, hogy a biztonságos fogamzásgátlás elérhető lesz mindenki számára és a férfiak nem tudnak kibújni a felelősség alól, ha az ország élhető lesz, nem az, hogy még két fizuból sem lehet kb. kijönni, egyedül szinte lehetetlen megélni, majd akkor fellehet esetleg vetni ezt a szigorítási kérdést. Addig meg k.s!
2021. márc. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!