Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy "normalitás"? Sokszor olvasom itt politikai kategóriában, kifejtenétek?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy használják, de nem annyira tudom, hogy mit értenek alatta. Rákerestem neten, de konkrétumot nem igazán találtam. Köszönöm a válaszokat és a segítséget előre is.
2021. febr. 15. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Normálisság, csak az hülyén hangzik. Ez elég konkrét:

[link]

2021. febr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A normalitás egy olyan csoportfogalom, ami egy általános kifejezés sok olyan dologra ami amúgy a normális jelzőt viselhetné - és egyben hogy ezek jelentenek egy helyzetet.

Vagyis normális hogy az emberek a fejükön kalapot vagy sapkát hordanak és nem cipőt. Normális, hogy az emberek fürdőruhában vannak az uszodában és nem télikabátban vagy meztelenül. stb. A normalitás az, hogy az emberek tudnak megfelelően öltözködni.

2021. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Erre kétféle válasz van.


A konzervdobozok megközelítésében a normalitás valamiféle emberen felül álló, kvázi istentől eredeztethető erkölcsiség, ami a szubjektív megítélésen felül áll. Tehát ők általános érvényűnek tekintik ezt az egészet.


A "lipsik" szerint meg a normalitás pusztán egy szociális konstrukció, csakis egy etológiai -szükségszerűség, egy evolúcós termék.


Egyébként nem nehéz eldönteni, hogy kinek van igaza.


Csak fel kell tenni a kérdést:

Tegyük fel, hogy egyedül maradtál az egész világon. Egyetlen emberként. Tudsz ebben az esetben erkölcstelen lenni?

Nyilván nem. Bármit megtehetsz - és meg is fogsz tenni - a túlélésed érdekében.

Azaz a természet törvényeinek engedelmeskedsz, kvázi nem lehetsz erkölcstelen.


Nem lehetsz "nem normális".

Tehát ez csak egy társadalmi konstrukció.

2021. febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

#3 Ott bukott a mutatványod, hogy kevered a normalitást az erkölcsiséggel meg a túléléssel.

Látom hogy megpróbálsz kierőlködni valamit a konzervatívok ellenében, de nem jött össze. A normalitásnak és a konzervativizmusnak nincs köze ebben a kérdésben egymáshoz.

2021. febr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4

Oké, meg tudod határozni, hogy mi az, "normalitás"?

2021. febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
#5 Megtettem.
2021. febr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5. Csak kötekedni tud,mast nem,hagyd!
2021. febr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Hát a genderizés lembqwertykről meg a fosztogató béelemmesekről nem a "normalitás" jut az eszembe.
2021. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár úgy érzem, hogy továbbra sem értem, mit jelent ez a kifejezés. Most valami olyanra gondolok, hogy normalitás az a helyzet, ami tartósan fennáll, ezért ehhez mérjük a változásokat, eltéréseket?
2021. febr. 16. 08:32
 10/13 anonim ***** válasza:

"#5 Megtettem."


Nem, nem tetted meg.

Szóval mi is a normalitás szerinted?

2021. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!