Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Skandináviát miért kerüli ki...

Skandináviát miért kerüli ki a vírus?

Figyelt kérdés

Talán finnyás? :-)

Ismerőseim kint élnek Bergenben, és elmondasuk alapján alig érzékelnek a járványból valamit így, hogy nem ez mindig a főcím, és nem ez folyik a csapból is. Iskolák, éttermek mind nyitva. Két opció lehet. Ők csinálják jól, mi pedig át vagyunk b@szva, és mint jó kismajmok csináljuk amire utasítanak, meg bekajáljuk amit a tvben mondanak, vagy a másik, hogy ez a vírus, ami 97%-ban alapbetegséggel rendelkező elbereket öl csak meg, és aminek a társadalom nagy része meg sem érzi a jelenlétét tényleg olyan veszélyes, hogy mindent be kelljen zárni (kivéve a bevásárlóközpontot meg a kaszinót). Meddig viseljük még el, hogy elveszik a szabadságunkat olyasvalami miatt, ami a legtöbbeken nemhogy tünetmentesen átmegy, de észre sem veszik, hogy bármi fenyegetés van. Én is voltam koronás, de csak a tesztből tudtam meg, de volt egy olyan ismerősöm, aki szintén koronás volt, 3 napig volt rosszul miatta. Most komolyan, emiatt kell tönkremenniük embereknek? Ezért adtuk oda önként az életünket? Nagy százalékunk úgy élhetne most is, hogy észre sem venné hogy bármi van. Dolgozhatnánk, tanulhatnánk, szórakozhatnánk, sportolhatnánk, de nem, amiatt a 3% miatt, akire ez végzetesen veszélyes, mind szobafogságra vagyunk ítélve. Miért nem tűnik fel már senkinek, hogy mennyire abszurd ez? Miért nem csak az zárkózik be, aki fél? Biztos vagyok benne hogy kevesebb ember fél, mint aki nem fél. Mehetne tovább az élet. És ne mondjátok, hogy ez a vírus olyan veszélyes lenne, hogy a jelen lévő intézkedések indokoltak lennének, lassan úgy kezeljük, mint a spanyolnáthát, ami azért valljuk be, icike picikét veszélyesebb volt ennél.



2021. febr. 18. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Igazad van, bárcsak pármillióval többen gondolnák így ebben az országban mint te vagy én.

Én kamionosként járok európaszerte,de az égvilágon semmit nem tapasztaltam sehol,a kötelező maszkviselésen kívül.Az egészségesek mindenhol próbálják élni az életüket tovább,sehol semmi világvége hangulat.Akkor minek szívatnak minket?

2021. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

"97%-ban alapbetegséggel rendelkező elbereket öl csak meg"


Igen és Magyarországon van kb. négymillió ilyen alapbetegséges ember, kapásból van 3.5 millió magas vérnyomásosunk. Ennyit erről.

2021. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Egyik nagynéném Svédországban él, őket nem kerülte el. 🤔
2021. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es. Nem azt mondtam, hogy mindet megöli, hanem hogy a lwgtöbb halottnak volt valamilyen krónikus alapbetegsége, vagy bármi más egészségügyi hondja baja, és erre jött rá a vírus. Teljesen egészséges embereknek nem kell félniük, mert nagyon ritka, hogy valaki belehaljon. (Müller Cecilia mondta, hogy ez 3%, azaz 400 embert jelent eddig, tavasz óta a 11.000 halottból) És amúgy is. Ha veszélyes is lenne a vírus, akkor sem inkább arra kéne játszani, hogy az ember magát megvédje, és ne másoktól függjön? Maradjon otthon aki fél, kn98as maszkot hordjon, mert ezek a textilsz@rok semmit nem érnek, akár le is vehetnénk. Aki meg nem fél, hadd éljen. Megéri ez?
2021. febr. 18. 08:47
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó, mert járvány nélkül ezt nem is lehetne elképzelni igaz?


Hiszen előtte soha senki nem betegedett meg.



Kérdező: Én egyetértek veled, de darabokra fognak szedni. Egy utolsó szár senki alak leszel ha ezt mered mondani. Hát izé... Ilyet nem lehet mondani..

2021. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
A kérdező állított valamit, aminek én az ellenkezőjét ismerem rokontól, csak erre hívtam fel a figyelmet. Részben biztosan szerencsésen jöttek ki, nem akkora a népsűrűség, mint mondjuk az olaszoknál. De az túlzás, hogy kimaradtak belőle. 🙂
2021. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

"Teljesen egészséges embereknek nem kell félniük, mert nagyon ritka"

így van ahogy írod , a teljesen egészséges ember nagyon ritka.

2021. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

"Megéri ez?"


Ha választani kell aközött, hogy most eltűrjük ezt vagy kb. százezer embert halálra ítélünk, akkor igen, nagyon is megéri.

2021. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
2) folytasd,ne hagyd abba.a selejtet kirostálja a termrszet előbb-utóbb,ebbe bele kell törődni.mondom ezt úgy hogy nekem is megvannak a különféle eü-gondjaim.de ettől még nem várom el hogy mindenkit szívassanak,csak azért hogy nekem jobb legyen.
2021. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Kerdezonek igaza van.
2021. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!