Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan lehetne megtudni...

Honnan lehetne megtudni részletesebb járványügyi adatokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy még a legelején amikor jöttek az első kiugró adatok, akkor elárulták, hogy X idősotthonban (pl. a Pesti úti Idősek Otthona) találtak sok fertőzöttet.

Ezt már ezer éve nem közlik, pedig hasznos lenne tudni, hogy teszem azt bizonyos városokban egy iskolában van most helyi szinten járvány, vagy valahol egy bolthoz köthetően, vagy bármi...térben és időben kicsit elhelyeznék a dolgot, az sokat segítene annak a megítélésében, hogy érintett lehettem-e, meg úgy egyáltalán mennyire uralkodjon el rajtam a hipochondria. :D


Akik csak azért jönnek ide, mert azt akarják közölni, hogy:

- ezzel pont az a céljuk, hogy bizonytalan legyek, mert a megrémült embert a legkönnyebb irányítani, vagy

- nincs is vírus, és ezért nem közölnek semmi adatot...


...az legyen kedves gyakoroljon önuralmat és ne válaszoljon. :)


Más, normálisabb országokban ezt regionálisan és nyíltan kezelik, vannak adatok annak ellenére, hogy a GDPR törvény az EU-ban egységes. Mert ugye itthon az adatvételemre hivatkoznak, ami nettó bullshit, mert senkinek a neve nem kell, hogy elhangozzon.


Ti szoktatok valahonnan máshonnan is tájékozódni?

Én az atlo.team/koronamonitor/ oldalt szoktam nézni még, az egész részletes, de regionális adat itt sem olvasható.


A hivatalos kormányzati koronavírus oldalon fent vannak külön a budapesti adatok. Azokból ki lehet matekozni a napi változást és az pl. a mai kiugró 2800-as adatból kiolvasható, hogy 400 környéke jut ebből egész Budapestre, ami nem egy egetrengető szám egy 2 milliós városban még úgy sem, hogy hetek óta csak 150-200 a napi esetszám. De akkor honnan "esett be" most ez a kiugróan sok új fertőzött?



2021. febr. 18. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó oldal.
2021. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

A magyar viszonyokkal se vagy tisztában, mert pl. az átlátszónak volt ilyen térképe és elméletileg ők az összes infót a koronavirus.gov.hu -ról szedik de tudod, hogy más országokban ez jobban van publikálva?


Csak mert ha igen akkor kérlek utánanéznél nekem, hogy mi a helyzet Romániában Bánffyhunyadon vagy épp Franciaországban Poully-ban?

2021. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
76%
És miben változna az életed ha tudnád tegnap jányan kapták el az idős otthonokban
2021. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Fogsz egy excel táblát tesó, és megpróbálod megtalálni az ellentmondásokat benne.

Például te is fogod látni, hogy míg 12 naponta duplázódott a halálozás az ősszel, november elejénez megszűnt. Nem azért, mert hatékony intézkedések jöttek, hanem mert sok lett a anpi 100 halott.

A magyar kormány november elején kezdett el hazudni. A ksh november közepétől érezte meg, hogy ciki a helyzet, onnantól nem közli a helyes adatokat. Akkortájt napi +200 Covid halott volt. Természetesen matematikai modellek alapján dec végéig jósolható, hogy meghalt 22.000 magyar ember. Azt te is érzed, hogy ennek a járványgörbének a lefutó ágában is lesz kb ennyi halott.

Ismerek olyan embert, aki az orvoskamarának, és a sajtónak csinált ilyen prognózisokat.

A mai magyarország hazug hely, o12 géééé - a a geczi - hatalma annlá fontosabb, hogy ezekkkel bárki szembesüljön.

De az 50.000 halott tuti tavaszig.

2021. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as: az semennyiben. De ha mondjuk tudom, hogy X bevásárlóközponttal összefüggésbe hoztak több megbetegedést, akkor oda nem megyek egy darabig, mert biztos van egy fertőzött eladó valamelyik üzletben, stb.

Igen, értem, máshol is lehet ugyanilyen eséllyel, de ahol szinte biztos, hogy van, oda nyilván nem megyek.


Egyébként most kaptam privát üzenetben egy linket, megosztanám, mert ez egy elég jó oldalnak tűnik, forrásokkal, linkekkel:

[link]

2021. febr. 18. 14:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Egészséges emberek is betegnek vannak nyilvánítva, mert vagy kontaktok, vagy pozitívat mutatott a teszt, ami sokszor egészségesnél is megtörténik. Mert az igaziból betegeknél ugyanúgy lezajlik a betegség, mint bárki máson, a lappangási idő után.
2021. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os: Én pont az ellenkezőjét erősíteném meg. Több kollégám is pozitívra lett tesztelve a gyerekkel együtt még tavaly ősszel amikor újra berobbant a járvány és különböző települések különböző orvosai közölték, hogy nem fogja őket beregisztrálni, mert nem bírja el a rendszer. Legyenek szívesek otthon maradni 10 napig, és ha a tünetek nem súlyosbodnak, akkor utána mehetnek amerre látnak.
2021. febr. 18. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Éppen annyi, és ott, amennyire politikailag szükség van. Nem hiszem el, hogy van, aki még beszopja ezt a járványhisztit
2021. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as: Én meg nem hiszem el, hogy van még akinek nem volt a környezetében senki beteg és még mindig képtelen kellő érettséggel hozzáállni. Szerintem a kérdésben világosan leírtam, hogy aki konteo hívő, az méltóztasson önuralmat tanusítani a kommentelésre nézve.
2021. febr. 18. 15:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem konteo hívő, de ami hiszti megy, az nem áll arányban azzal, hogy a legkomolyabb tünet az volt az ismerőseim körében, hogy 1 hétig nem érzett szagokat.
2021. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!