Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért olyan "privati...

A kormány miért olyan "privatizációs tervet" dolgoz ki, mint amivel a budapesti Metroplitan Egyetem is létrejött?

Figyelt kérdés

Anno a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolát privatizálták és abból lett a Metropolitan Egyetem.

Viszont, ebben az intézményben vannak állami ösztöndíjas képzések ugyanúgy, mint egy állami tulajdonú egyetemeken.

Feltételezem, az állam adja nekik a pénzt a diákok után.



A költségtérítéses képzések tandíja pedig nem haladja meg jelentősen az állami egyetemekét.



Viszont az oktatói fizetések, egyéb alkalmazottak fizetése sokkal magasabb, mint az állami intézményekben.Egy pénzügyi kontroller ott a budapesti versenyszférának megfelelő bérezést kap.Ez azt jelenti,hogy sokkal jobban gazdálkodnak a pénzzel, mint az állam.


És nincs a kuratóriummal, meg alapítvánnyal való bohóckodás sem.

Plusz a színvonal sem alacsony.



Ilyen módszerrel a haza felsőoktatás intézményeinek kb 35-40 százalékát lehetne privatizálni.Németországban is a felsőoktatásnak 35-40 százaléka privát.


2021. febr. 20. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul tudom, de a magánegyetemek elég borsos tandíjat követelnek. Ez nem azzal járna, hogy a kevésbé tehetős, de tehetséges diákok kevesebb helyre juthatnak be?
2021. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#

A Metropolitanon vannak állami képzések, ugyanúgy, ahogy a BGE-en.

Az állam kifizeti az egyetemnek diákok után a képzés díját.


Ha fizetősre jársz, akkor sem olyan borsos a METU, mint mondjuk az IBS, ahol 1 millió egy félév.

2021. febr. 20. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Okok, akkor nem szóltam :)
2021. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!