Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire vehető komolyan aki...

Mennyire vehető komolyan aki középen áll? Nem jobb- és nem baloldali. Mindkettő.

Figyelt kérdés

Inkább a liberális eszmék felé húzok, egyenlőséget a nemek, a rasszok és a különböző szexuális beállítottságú emberek között.

A nemi sztereotípiákat kivezetni a társadalomból (pl oktatáson keresztül), mert a férfi és a nő a testükön kívül semmiben sem különböznek, sem szellemileg, sem érzelmileg. A bőrszín kb egyértelmű, de az LMBTQ+ -ból csak az LMB(T)-t támogatom.

Ezek a sokféle nembe besorolom magam, mert figyelemhiányos vagyok dolog lúzerség. Alapból, ha befejeznénk a két nem teljes elszeparálását, ahogy a tárgyak nőiesítését illetve férfiasítását (szoknya női, rövid haj férfias) sokkal élhetőbb lenne minden. Ettől függetlenül a sportokat el kell választani, tehát nem úgy, mint biden, aki transz nőket nőkkel versenyeztetne pl.


Ugyanakkor konzervatív is vagyok, mert a hazaszeretet és a nemzeti öntudat fontos kérdés, főleg ilyen multikulturálissá erőszakolt világban. Úgy gondolom, hogy az USA elég nagy olvasztótégelynek. Annak az országnak se kultúrája, se történelme, oda mindenféle nemzetség elviheti a sajátját, ami egy tök menő dolog. Na de kontinensek közötti népvándorlás szerintem egy kicsit sok. Annyira más az afrikai, az ázsiai és az európai kultúra, és ez így csodás!!! Ezeken belül teljes szabad áramlás kell, de a földrészek között nem! Tanulás, utazás, pár év munka, gyakorlat oké, de ne adjunk olyan könnyen állampolgárságot, ahogy az USA sem. Pont hogy az Egyesült Államokból kéne befogadó országot csinálni, ahol egy szuper multikulturális környezet van, minden nemzet a sajátját viszi oda.


Mert ha ennyire összekeverednénk, akkor évszázadok alatt összeolvadna a sokszínű emberiség egyetlen rasszá, világosbarna bőrű egyenemberekké.



2021. febr. 22. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Csak az vehető komolyan aki baloldali.


Részemről ennyi. Többi még nem érett eléggé fejben, ősember szintjén ragadt le.

2021. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elolvastad? Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, a kérdésemben a két oldal általam összeállított egyvelegét mutattam be. A liberálisokkal nem értek egyet, amikor az egyenlőség egységesítésbe megy át.

Egészséges hazaszeretet pedig minden embernek kell, hogy legyen. Persze a túlzottan (ál)konzervatív és álkeresztény kormány mit csinál, az egy dolog, de a hazád, ahol az otthonod van, szeretned kéne. az sem baj, ha nem szeretsz magyarnak lenni, lehetsz más ország polgára is. De akkor az ottani kultúrát kell tisztelned. csak ez a világi polgárosdi valahogy nem menő. Az ilyeneket USA majmolónak tartom. Az amerikaiaknak nincs saját kultúrájuk se történelmük

2021. febr. 22. 23:21
 3/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
57%
Az 1-es válaszoló nem tudta értelmezni a kérdést, annyira "szuperintelligens" hogy nem tudja mi a különbség a baloldali és a liberális/centrista között. A DK, MSZP, MSZDP baloldali, az SZDSZ, LMP, MPL, Momentum pedig liberális/centrista. Pont hogy a szellemi elit, nem baloldali, hanem liberális/centrista. Nem véletlen nevezte anno magát az SZDSZ a "szürkeállomány" pártjának.
2021. febr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes, amit írsz. Nem tudom, hogy a hétköznapokban hányan vannak még, akik így vélekednek. Általában az szokott előfordulni, hogy ha valaki a nemzetállami, nemzeti identitásokat tartja fontosnak, akkor ők ellenzik az LMBT jogokat. Akik meg általában támogatják az LMBT közösséget, ők meg annyira nem tartják jónak a nemzetállamokat és a nemzeti identitást. Elméletben érdekes lehetőség, a hétköznapokban nem tudom, hogy hányan vannak, akik így gondolkoznak.
2021. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3-as, rosszul írod a DK, az MSZP, az MSZDP, az SZDSZ, az MLP és a Momentum is liberális pártok. Tudom, hogy névleg baloldalinak mondják magukat sokan a csoportjaikban, de ha a politikai programjukat, a beszédeiket nézzük, akkor ők nem baloldaliak, hanem liberálisok. Az LMP baloldalinak indult, ld. Schiffer András nézeteit. Idő közben a párt elveszítette az identitását. Kb. nem is létezik. A baloldal meg a liberálisok között a határvonal ott van, hogyan viszonyulnak a szabad piachoz. Pl. Momentumban Cseh Katalin szeretné privatizálni a MÁV-ot, erről beszél egy videójában, amikor utazik Brüsszelbe. Míg Schiffer idejében az LMP-s képviselők a Parlamentben a transzatlanti szabad-kereskedelmi megállapodásokkal szemben fogalmaztak meg kritikát. DK és az MSZP is liberális. Meg kell nézni a 2002-2010-es időszakot. Pl. repülőtér privatizálása. Ez tipikus liberális intézkedés. Baloldali elvek szerint a repülőtérnek meg állami tulajdonban kellene lenni.
2021. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

"a férfi és a nő a testükön kívül semmiben sem különböznek, sem szellemileg, sem érzelmileg"

Ezt mire alapozod?


"ha befejeznénk a két nem teljes elszeparálását, ahogy a tárgyak nőiesítését illetve férfiasítását sokkal élhetőbb lenne minden."

Szerinted ez a jelenség az egyik fő akadálya, hogy élhető-e a világ? Hogy a férfiak és a nők között vannak létező különbségek, amikről tudomást veszünk?


"Annak az országnak se kultúrája, se történelme"

Csak annyira nincs kultúrája, hogy kb. ők diktálják az utóbbi évtizedekben. Mi az, hogy nincs történelmük? Azért mert 500 éve kezdődött?

A miénk meg 1000 éve. Egyiptomé meg 5000 éve. Számít ez valamit?


"Annyira más az afrikai, az ázsiai és az európai kultúra, és ez így csodás!!! Ezeken belül teljes szabad áramlás kell, de a földrészek között nem!"

Ha elítéled a kultúrák összeolvasztását, akkor a nemek közötti éles határt miért akarod elmosni? Ha kultúrák különbözősége miatt szép a világ, akkor

ezt a nemek különbözőségében miért nem látod, sőt akadálynak tartod?

2021. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Az én szememben az vehető komolyan, aki MINDENKIERT dolgozik, nem a sógor-koma-barát körnek. Aki a választások előtt pár hónappal nem a hatalom megtartása miatt hoz egy-két populista döntést, hanem az ország és annak lakossága érdekében mindig az egységre törekszik. Aki nem gyűlöletkampányt hirdet a bevándorlók ellen, miközben pénzért vehető az állampolgárság, és ebből a pénzből az adófizetők egy fillért sem láttak. És még van pár érvem.
2021. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"a férfi és a nő a testükön kívül semmiben sem különböznek, sem szellemileg, sem érzelmileg"


Ez jó nagy marhaság.

Persze a materialista felfogás szerint a szellem és ez érzelem is egy testi funkció, de akkor meg nem mondtál semmit sem.

2021. febr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

"Mennyire vehető komolyan aki középen áll?"

Online tesztek szerint én is középen állok (jobb-bal felosztást tekintve teljesen középen, liberalizmus-kollektivizmust tekintve már kicsit a liberalizmus felé hűzok, de ott is még középen vagyok), de a leírásod alapján te nem. Te elég egyértelműen baloldali vagy.


"Ugyanakkor konzervatív is vagyok, mert a hazaszeretet és a nemzeti öntudat fontos kérdés,"

És a baloldal azt mondja, hogy nem az? Mármint nyilván azért emelted ki, mert szerinted ebből áll a jobboldal, ami nem igaz.

A különbség az, hogy a jobboldal bele akarja nevelni az embereket a nemzeti identitásba, míg mondjuk a baloldal, úgy dönt, hogy elég felelősnek tartja az állampolgárokat, hogy ezt maguk döntsék el.

A példa kedvéért, a jobboldal hazaszeretet órát tart az iskolában, míg a baloldal csinál egy jó egészségügyet, és ezért szeretnek az emberek ott élni.


"Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai"

Én elolvastam, de nem volt benne az a rész, hogy miért vagy jobbboldali is. Az volt benne ,hogy leírtál egy baloldali dolgot és jobboldalhoz kötötted.


"az sem baj, ha nem szeretsz magyarnak lenni, lehetsz más ország polgára is."

Igen, ez tipikusan nem jobboldali, hanem baloldali hozzáállás.

_______________________________________________________


"nem tudja mi a különbség a baloldali és a liberális/centrista között"

Ahogy láthatóan te sem tudod értelmezni. A baloldaliság és a liberálisság nem kizáró ok.

Lehet valaki jobboldali liberális és baloldali liberális is. A centrum az, amikor azt mondjuk, hogy nem egyértelmáen jobb- vagy baloldali, hanem inkább vegyes.

_______________________________________________________


"A baloldal meg a liberálisok között a határvonal ott van, hogyan viszonyulnak a szabad piachoz."

Ez gazdasági liberalizmus, amiről beszélsz, ettől még egy párt lehet baloldali, szociálisan érzékeny.

Mégegyszer, a kettő egymásnak nem ellentéte. A liberalizmus a kollektivizmus ellentéte:

[link]

___________________________________________________


"Tudom, hogy névleg baloldalinak mondják magukat sokan a csoportjaikban, de ha a politikai programjukat, a beszédeiket nézzük, akkor ők nem baloldaliak, hanem liberálisok"

Ez pl. megint nem igaz, mivel nem zárják egymást ki.

Ha ténylegesen megnézed a programokat, az mszp egyértelműen baloldali. A DK baloldali liberális, míg a momentum centrum liberális. AZ LMP most nem tudom mi, de Hadházy és Szél alatt is baloldali volt.

2021. febr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#3!


Óriási tévedésben vagy. Az SZDSZ alapítói közül többen szélsőbalosok, maoisták voltak. Gazdasági témákban szélsőséges liberális álláspontot képviseltek, de általában ez is csak látszat volt. Ahol szabad versenyt akartak, ott jellemzően volt már egy olyan haveri cég, aki nyerő pozícióban volt.

Már a rendszerváltás előtt elkezdték suttyónak nevezni a nemzeti oldalt. Az SZDSZ pedig valóban a szürkeállománynak nevezte magát. Csak az senkinek sem tűnt fel, hogy ez ilyen jelző akkor hiteles, ha valaki nem magára mondja, ha tőle függetlenül aggatják rá ezt, vagy egy ehhez hasonló jelzőt.

2021. febr. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!