Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már semmilyen egészségügyi...

Ha már semmilyen egészségügyi ellátás nem vehető igénybe (háziorvos, szakrendelés, műtétek) a járvány miatt, akkor minek fizetjük még mindig as TB-t? Vagy be fogják jelenteni hogy addig nem kell fizetni amíg helyre nem áll az élet?

Figyelt kérdés

Nekem ez enyhén szólva visszás. Elvileg azért fizetjük a TB-t minden hónapban, hogy ha egészségügyi ellátásra szorulunk, tehát el kell menni háziorvoshoz, szemészetre, fogászatra, sebészetre, fülészetre, urológushoz, akárhová, esetleg olyan műtétünk van ami az állam szerint nem azonnal létfontosságú (pl. szemműtét vagy ilyesmi), akkor az fedezve legyen. Sőt ilyenekkel fenyegetőztek, hogy akinek 3 hónapnál több elmaradása lesz azt el se látja a mentő.

Na de most már köztudott, hogy a járvány miatt nincs semmilyen "átlagos" orvosi ellátás: nem mehetek háziorvoshoz, nincsenek szakrendelések, a nem életveszélyes dolgokat elhárító sürgősségi műtéteken felül mást nem végeznek el. Akkor kérdem én, mi a bánatra fizetjük mi továbbra is a TB-t? A semmire? Eddig se volt túl színvonalas az egészségügy (khm), de legalább VOLT. Nekem pl. lévén semmilyen bevételem nincs, az a közel 8000 Ft is eléggé sokat nyom a latba havonta. "Kissé" furcsának és visszásnak érzem, hogy a nagybetűs semmire szedik el havonta mindenkitől. Mégis mire fizessük akkor?

Vagy esetleg várható bejelentés a napokban, hogy amíg helyre nem áll az élet, és lesznek újra rendelések, addig nem kell fizetni?



2020. nov. 9. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

De igénybe vehető. A gyógyszereidet elektromosan írják fel.

Kiváltod a patikában.

Ha problémád van, felhívod az orvosodat.

Ha beutaló kell, azt is megkapod elektromosan.

Időpontot is telefonon kérsz.

A TB-t meg akkor is fizeted, ha egész életedben egészséges vagy,

és soha nem lát orvos.

2020. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Amit fizetsz, az egy biztosítás. Érted? Nem az igénybe vett és igénybe nem vett dolgokat fizeted, hanem egy _biztosítást_.

Ha külföldre utazol és nem töröd el a lábad, akkor sem jár vissza az utasbiztosítás ára.

2020. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Minden sürgősségi ellátás továbbra is biztosított. Illetve ha koronás leszel akkor is biztosított az ellátásod.


Szerinted akkor mire van fizetve a TB? Illetve mellékesen hozzátenném, hogy ez egy rendkívüli állapot ami nem tart örökké.

2020. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"Havi 8000Ft?"

Vedd úg, hogy ez egy készenléti díj! (biztosítás, ahoy írták).

Amúgy mi manapság 8000Ft?

2020. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Amúgy mi manapság 8000Ft?"

Keress te is egész pontosan 0 Ft-ot havonta, aztán megtudod.

2020. nov. 9. 20:22
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Az egészségügy nincs bezárva, bármilyen szakrendelésre lehet menni továbbra is.
2020. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Azért fizeted, hogy a gazdagoknak ne kelljen dolgozni. Ennek semmi köze az ellátásodhoz.
2020. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

"Keress te is egész pontosan 0 Ft-ot havonta, aztán megtudod."

Figyelj, tégy magadért és ne mástól irigyeld azt amiért más m,egdolgozik.

Ha munkanélküli vagy kérhetsz az önkormányzattól tb támogatást.

2020. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
65%

Az a helyzet, hogy a teljes kérdés egy hazugságra alapozva született meg...

Kérdező, miért hazudsz? Erre válaszolj...

2020. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Mert kell. Ha nem fizetnénk, akkor egymásnak ugatnánk, hogy "Fizessed b+, mert én, egyedül én, legalább fizetem. Menjééé dóóógozni!" és társai beszólások mennének.
2020. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!