Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az ellenzék?

Miért az ellenzék?

Figyelt kérdés
Akik az ellenzéki összefogásra fognak szavazni, milyen okból teszitek? Nem értetlenkedő hangnemben kérdezem, tényleg az indokaitokra vagyok kíváncsi.
2021. febr. 23. 14:40
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
50%

30

ez nem volt kérdés, és szerintem azt se fogják a fiderrek, hogy mit is jelentenek ezek a számok.

2021. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
71%

"Nem lehet megbízni az ellenzéki sajtóban.


444, HVG, Zsúrpubi, Atv stb.


Ha nem tudnátok, ezeket azért fizetik, hogy kizárólag rossz dolgokat írjanak le, hogy minden rossz, ami az országban történik. Ezeket is gyakran álhírekkel. Valamelyik kitalálja, a többi átveszi."



Nem kell ahhoz sajtó, hogy lásd a lopást, csak körül kell nézni a saját városodban milyen tularazottan csinálnak mindent, utcát, piacot, kilátót, stadiont stb.

2021. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
77%

#21 vagyok


Jött is a kormánypárti válasz.

Egy aluljáróról lenne szó, egy 50 meteres alagútról, ahol a kiemelt vendégek könnyebben mehetnének be elkerülve a tömeget. Ilyen szempontból azt mondanám hogy teljesen jogos a dolog. De ezt miért kellene titkosítani és mi kerül ezen az 50méteres alaguton 2milliárd (2000millió) forintba?? 50 méter az egész. Meg miért van erre most feltétlenül szükség a járvány kellős közepén??


Ezért mondtam hogy jó mind a 2 oldalt olvasni.

2021. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
68%

"Persze, aki fiatal, lázadó és nincs még családja, annak hiába mondja az ember, hogy Családtámogatás, hitel-moratórium, adócsökkentés'


Persze, mert ilyen alapon szerinted mindenki olyan idióta, hogy benyeli a kormánypárti sajtó ajnározását a Fidesz munkásságát illetően és nem érzi a saját bőrén a dolgokat, vagy mi?


Családtámogatás?


Itt, ahol lakom, 2016-ban 20-25 millió volt egy használt 3 szoba+nappalis ház, a családtámogatásoknak köszönhetően úgy kilőttek az árak, hogy most 45 millió. Használt lakásra meg a legjobb esetben is 2,5 millió támogatás jár, netalántán 10 milliós babaváró elengedése, de akkor még mindig hiányzik megdrágult laza 10 milliócskával minden errefelé ( és mi van, ha valaki csak kettöt vállalja, hogy mindnek jusson külön szoba? Akkor 20 millió mínuszban van a "támogatás" előtti állapotokhoz képest).


Hitel-moratórium?

Ha a Fidesz nem tolta volna fel így az ingatlanárakat, most alapból nem fulladozna a fél ország ekkora hitelekbe. Mellesleg, nem elengedte a tartozás, csak kitolta.


Adócsökkentés?


Na várj, a Fidesz adócsökkentését már akkor megismertem, mikor még csak diák(!) voltam és azzal kezdte, hogy eltörölte a diákmunkások adójóváírását, mintha valaki amúgy jókedvéből dolgozna iskola mellett, nem azért, mert a szülei sokszor nem tudják finanszírozni mémég az alapokat sem.


Hülye vagy te, ha azt hiszed, az embereknek azért van ki a f*sza a Fidesszel, mert a csúnya-gonosz HVG írt valamit.

2021. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

#23 "22-es, nagyon sok mindent lehetne sorolni, de arra az egy dologra már rájöttem, hogy nincs értelme olyan emberekkel leállni eszmét cserélni és vitázni, akik feleakkora tudással sem rendelkeznek a gazdaságpolitika és pénzügy terén, mint én, mert ..."

Blablablabla...

feltettem egy tök egyszerű kérdést. Te állítottál valamit, és meg megkérdeztem hogy mondd el rendesen.

Ehelyett elkezdtél fél órán át arról beszélni miért NEM adsz választ.

A valóság az, hogy egyszerűen nem tudsz rá válaszolni.

Amúgy megnyugtatlak, bár nem vagyok közgazdász, de közgazdaságtant és is olvastam és lehet több könyvet, cikket véleményt olvastam, hallgattam már meg a témában mint te. Nem vagyok szakértője a területnek és pont azért mondom, mert van rálátásom a területre és tudom mennyi mindent nem ismerek benne.

Egy dologban bizonyos vagyok, hogy míg te csak a közgazdaság egyik oldalát vagy hajlandó ismerni, addig én a másik oldalról is ismerek véleményeket.

De persze könnyű kimondani hogy a másik úgy sem fogja megérteni - hiszen evvel találhatsz kibújót az alól, hogy konkrétumot kelljen mondanod.

éppen olyan kamu szöveg, mint az utánad következők korrupciózása, meg mindentelloptak szövege.

2021. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

családtámogatás, kiszámíthatóság, meg hogy a családomtól mit lopott...


2010-ben apámat itthon ápoltam, pszichiátriai betegsége miatt 24 órás felügyeletre volt szüksége.

2010 decemberében azt a 23.000Ft-ot is elvették, amit ápolási segély néven kaptam.

Családtag nem kaphatta meg azután, csak valami kijelölt "ápoló".

Az állami szoc. otthonba 5 év volt, mire felvették volna, de addigra meghalt.

A magán szoc. otthonban a havidíj az a nyugdíja kétszerese volt.


Másik.

Ténylegesen rokkant, munkaképtelen anyukámtól 2016-ban a rokknatnyugdíja felét és özvegyi nyugdíját elvették.

A vizsgálaton azt írták, hogy nem rehabilitálható (=nem munkaképes) és 42.000Ft-ban határozták meg a rokkantsági ellátást. A havi gyógyszerköltsége 25.000Ft volt.

2021. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

35-ös, ha, politizálni szeretnék, akkor tovább megyek egy ilyen jellegű kérdésre, és leállok beszélgetni.


Ez a kérdés - ha jól értelmezem -, nem erről szólt és a kommentemben, veled ellentétben, a feltett kérdésre válaszoltam. Nem igazán értem, mi jogon próbálsz itt számon kérni, mert nem írok neked litániát a Fidesszel kapcsolatos meglátásaimról, talán elszámolással tartozom feléd?


Én írnék valamit, te meg elkezdenél vele szemben érvelni, nekem meg ehhez nincs kedvem. Pláne, ha olyan szövegértelmezési keretek között olvastad azt a sok szakmai könyvet, mint ezt a kérdést.... ;)

2021. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

#37 Pontosan azon a jogon, hogy te állítottál valamit, hogy értesz a témához és lám mit tettek az országgal, majd nem voltál hajlandó válaszolni, csak lekezelően megjegyezted hogy miért is nem érdemes neked válaszolni az ilyen kérdésre.

Nem kell.

Csak akkor ne legyen nagy az arcod másokkal szemben, ne tegyél olyan állítást amit nem támasztasz alá semmivel és egyszerűen írd le azt, hogy nem tudsz semmi konkrétumot válaszolni.

Ha tudtál kétszer is hosszasan reagálni a válaszomra, akkor képes lehettél volna ennyi erővel konkrét választ is adni. De nem tetted - mert nem tudsz.

2021. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 MolotovPunk ***** válasza:
77%
Eltelt 11 év.A fidesz mit tudott felmutatni ez idő alatt?A V4-ek között is az utolsó helyen vagyunk életszínvonalban.A forint rekord gyenge,az államadósság is nőtt,több régi barátom meg már évek óta külföldön él.Nem véletlenül.
2021. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen elmondhatjuk, hogy az ellenzékre csak kizárásos alapon szavaznak. Mármint nem az ellenzékre szavaztok majd, hanem Orbán ellen.
2021. márc. 5. 19:06
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!