Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orvosi szaklap szerint a...

Az orvosi szaklap szerint a vírus 1965-től jelen van. 2019-ig észre sem vettük és nem védekeztünk sehogy... Mégis életben vagyunk. Mióta maszk, távolságtartás, házi őrizet, kijárási tilalom és oltakozás van a vírus egyre terjed, mutálódik és öl?

Figyelt kérdés

Hová tűnt az influenza és a többi betegség?

Ha meg be vagy oltva, miért kell maszkot viselned és a távolságot betartanod?



2021. febr. 23. 20:43
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
41%

Az új koronavírus is minimum 2019 márciusa óta jelen van Európában:

[link]

Szóval igen, a korlátozások és a pánikkeltés együttesen okozzák a bajt.

2021. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
10%

#5 A vírusinterferencia valóban hatékonyabban működik, mint eddig gondolták.

A SARS és MERS vírusok is koronavírusok, azért az merész kijelentés, hogy nem okoznak komoly tüneteket emberben...

A kommented második része nettó hülyeség.


#8 Ez a vírus már valószívűleg évekkel a pandémia előtt elkezdett terjedni. Én sem értem, miért 2020 elejét jelölik meg, és miért a piacot.


9# A bevásárlóközpontokat is be kellene zárni, csak az élelmiszer üzleteket, és patikákat kellene nyitva hagyni bennük. Egy plázában elég jól nyomják a szellőzést, de ez még nem segít azon, hogy a butikban sor áll, egymés nyakán az emberek. Nem lehet online megrendelni a ruhát? Most úgysem mennek a bulik, minek csili-vili rucika?


#11 1-2 éve már jelen lehet, de valószínűleg a pandémiát egy új verzió okozta, ami fertőzőbb lett. Ugyanez nehezíti most a helyzetet a brit variánssal. Egy vírus általában nagyon gyorsan mutálódik. Minél több alkalommal hagyjuk szaporodni, annál nagyobb az esélye erre. És nyilván az evolúciós törvények alapján azok a variánsok fognak hullámokban végigterjedni, és több megbetegedést okozni, amelyikek fertőzőbbek, hosszabbb a lappangása, illetve azok, amelyik kevesebb tünetet okoz legalább a kezdeti szakaszban.

2021. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
24%
#12 Nagyon ritka az olyan eset, hogy egy mutáció előnyös az adott fajra nézve. A vírusokra is igaz ugyanez. Lehetséges, de nem túl nagy az esélye. Az, hogy nagyjából egyszerre kialakult vagy fél tucat mutáció, mindegyik fertőzőbb az eredetinél, de mindegyikre hat az eredetire kifejlesztett vakcina, ahogy azt hazudják, lehetetlen. Szóval itt valami nagyon nem stimmel.
2021. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%
12-es! 5-ös vagyok. Én azt írtam, hogy a mostani korona, a SARS és a MERS komolyabb tüneteket okoz, mint a többi koronavírus.
2021. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

#13 A mutációk vagy előnyösek, vagy hátrásnyosak. Az fog nyilván jobban érvényesülni, amelyik valamilyen szinten a vírus szempontjából előnyösebb. Vírus esetében a generációs intervallum nagyon rövid, nagyon gyorsan tudnak alakulni -ha engedjük. Minél több alkalommal engedjük szaporodni, annál nagyobb a valószínűsége, hogy számára előnyös mutáció fog terjedni.

AZ mRSN vakcina nagyon specifikus egyelőre. A régi technológiájú vakcinák ilyen szempontból azért jobbak, mert nagyobb eséllyel védenek az új verziók ellen is. Ettől függetlenül az mRNS vakcina is hatásos lehet egy darabig, amíg az új verzió nem tér el annyira a régitől.

Erre nagyjából olyan hasonlatot tudok mondani, hogy ha valakit megismertél gyermekkorában, és mondjuk 10 év múlva találkozol vele, akkor lehet, hogy még felismered simán. Viszont 50 év múlva annyira megváltozik az arca, a vonásai, hogy nem biztos, hogy felismered.

Az mRNS vakcina mondjuk egy 20 éves felnőtt arca. Ha nem éri baleset, ami miatt nagyon megváltozik az arca, akkor azért valószínűleg felismeri később is.

A nanotechnológiás vakcinákban nagyon nagy potenciál van! Most végre kaptak lehetőséget (pénzt), hogy végleges formában kifejlesszék. Ha egy olyan törzs-vakcinát tudnának kifejleszteni, ami ennek a vírustörzsnek a legjellegzetesebb tulajdonságait tartalmazza, de nem hasonlít más saját, vagy külső fehérjére, akkor ultimate megoldás lenne! Azért ez nem egy percig fog tartani, de végre lesz egy hatékony technológia!

2021. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%

Ha valaki azt hiszi, csak fél tucat mutáció van, annak ajánlom figyelmébe:

[link] (Minden egyes pötty egy beazonosított mutáció.)

Amiről beszélnek, azok csak a valami okból jelentősek. (A vírus szempontjából előnyös, az emberiség szempontjából hátrányos mutációk!)

112 millió ismert fertőzött és közel egy év bőven elég alkalmat adott a vírusnak a mutálódásra, a kimondhatatlanul nagy számú vírusreplikáció során.

Nem kellene megvárnunk, amíg kialakul egy olyan halálos mutáció, mint mondjuk a közel-keleti MERS vírus!

Csak sajnos egyik kormány sem állt a helyzet magaslatán, és még most is bénáznak, az emberek hozzáállásáról már nem is beszélve! (Vírustagadók!)

De a legnagyobb hibát a WHO követte el a legelején.

2021. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
52%

16-os!

"Vírustagadók" azért vannak, mert a WHO, meg a kormányok, szakértők össze-vissza beszélnek, mindenféle átmenet nélkül az ellenkezőjét mondják az előző kijelentéseikhez képest. Vagy egy konkrét példa, hogy a vakcinákkal kapcsolatban nincs meg a szokásos tapasztalat, ami a hosszú tesztelés alatt lenne, egyik gyártó sem garantál semmit (mert lehetetlen) ennek ellenére a kormány egyik tagja, akinek semmi köze az vírusokhoz, kijelenti, hogy a vakcina biztonságos. Az ilyen és hasonló dolgok miatt, a legtöbb ember gyanakodni kezd, hogy átverés az egész.

2021. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
45%
#15, #16 Még hihető is lenne a dolog, ha véletlenül nem pont az oltási kampány kezdetekor jelent volna meg nagyjából egyszerre az összes olyan mutáció, ami még fertőzőbb, még súlyosabb, még mindmeghalunkabb. Így viszont nagyon kilóg a lóláb, hogy hülyének néznek minket.
2021. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
69%
Sok mindenre lehet befolyással a politika, de a kórházi kezelésre szoruló betegek száma csak attól függ, hányan kerülnek ennyire súlyos állapotba. Senki sem fogja politikai okokból lélegeztetőgépre köttetni magát. Márpedig az eü-ben dolgozók látják, milyen irányba változik a betegszám. Jelenleg sajnos rossz irányba (nő), pedig volt már egész biztató is pár hete.
2021. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
49%
19-es! Te egészségügyi dolgozó vagy? Vagy csak hallottad, hogy nő a betegszám? Mert az eü. dolgozók véleménye sem egyforma. Jó lenne egy konkrétan ott dolgozótól hallani, hogy mi a helyzet.
2021. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!