Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki azzal érvelnek a "corona...

Aki azzal érvelnek a "corona oltási útlevél" melett, hogy eddig is voltak egyes országokba utazáshoz oltások azoknak pontosan melyik országba való beutazáskor kértek akármilyen oltási igazolást?

Figyelt kérdés

Mindig újra és újra találkozok ezzel az állítással, de az sohasem derül ki, hogy pontosan melyik országba való beutazáshoz kellet oltási igazolás.

Én 2018-ban voltam egy vendégszemesztert az USA-ban, és a tanulóvízumhoz nem kértek semilyen oltási igazolást, és vonattal tök simán átutaztam más csere diákokkal is Kanadába mindeféle oltási igazolás nélkül is.

Voltam már Moszkvában is vonattal Ukrajnán keresztül, az orosz vízumhoz sem kértek oltási igazolást, Ukrajnßban sem a beutazáskor csak útlevelet. Az EU-s országokba és a szomszédos roszágokba, amik többi az elsödleges úti célok, meg csak személyivel utazathtott aza ember. Azt hiszem Ukrajnába meg afrikai országokba is vannak "oltási ajánla´sok2 a külögyminisztériumhonlájánl, de beutazáskor senki nem ellenörizte, hogy beoltotta-e magát az ember és vissazefel se rakták karanténba hanem.


2021. febr. 27. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

"A sárgaláz által sújtott területre utazóknak az oltás kötelező. Magyarországon a védőoltást oltóközpontokban lehet beadatni. 2006-tól bármely jogosult orvos beadhatja, ha arról nemzetközi bizonyítványt állít ki. Az oltásról háromnyelvű nemzetközi oltási könyvet (International Certificate of Vaccination) adnak, amelynek felmutatását az érintett országok hatóságai a be- és kiutazáskor kérhetik. Az oltási könyvet, illetve az oltás igazolását akkor is kérhetik, ha a tranzitország sárgalázfertőzött, bár a célország nem."


wikipédia

2021. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"amelynek felmutatását az érintett országok hatóságai a be- és kiutazáskor kérhetik" Feltételes mód, amikor Ukrajnában voltam akkor is kinn volt ez, hogy kell a sárgaláz elleni oltás, mert járvány van meg minden, meg amikor Törökroszágban uatztam akkor is volt valami ilyesmi, de ott sem ellenörizte senki.

Az egyik német ismerösöm is, végigment fél Afrikán anélkül, hogy beoltatta volna magát akarmi ellen, pedig oda fel vahn sorolva egy csomó oltás. A gyakorlatban sehol nem ellenörizték.


Pont ezért e´rdekelnének az egyéni tapasztalatok

2021. febr. 27. 21:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont az érdekelne, hogy konkrétan melyik országba tagadták meg valaha valkitöl a belépést, arra hivatkozva, hogy valamilyen oltást nem kapott meg.
2021. febr. 27. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

"de ott sem ellenörizte senki"

Coviddal is megteheted, hogy nem oltatod be magad, elmész utazni és reménykedsz, hogy úgysem fogja kérni senki. Ez valóban más lesz, mert ezt le fogják ellenőrizni, de a jogi háttere ennek nem most született meg.


Amúgy te semmilyen oltásban nem bízol, vagy csak a Covid oltástól félsz?

2021. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor az USA-ba mentem táboroztatni gyerekeket a teljes oltási könyvem elkérték. A háziorvosom 20 percig betűzte azt macskakaparást, hogy mikor mit kaptam, tehát mi ellen vagyok védve. Volt egy lista, ami kötelező volt, az szerencsére mind megvolt nekem. Igaz, munka miatt volt, nem pusztán a határátlépésért, de ez létező dolog.


Amúgy többnyire trópusi országokban van ilyen, az átlag ember nem jár olyan helyen, ahol kell.

2021. febr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!