Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kötelező oltást akarók, ti az...

Kötelező oltást akarók, ti az esetleges nyájimmunitásig fenntartanátok a korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Vagy mi a terv, ha közben megjelenik egy ellenállóbb variáns és emiatt új oltás kell mindenkinek, ugyanígy lockdown évekig?

2021. márc. 1. 11:53
A kérdező szavazást indított:
Kötelező oltást akarok a nyájimmunitásig tartó lezárással
Kötelező oltást akarok, de lezárás nélkül
Nem akarok kötelező oltást, de lezárást igen az átoltottságig
Nem akarok kötelező oltást és lezárást sem
54 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%

Azt, hogy ki mit akar, az egy dolog.


Hogy mit fog bevezetni az EU az egy mások dolog... 😎

2021. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
#1 persze, csak kíváncsi vagyok az érveikre, hogy hogyan tervezik a kényszeroltást végrehajtani, főleg úgy, hogy annak sincs oltás, aki kéri, mert hiány van. Vagy nem tudom hogyan akarják őszig zárva tartani az országot.. M
2021. márc. 1. 12:00
 3/28 Rothadó Narancs ***** válasza:
80%
Lockdown - ápoljuk már a magyar nyelvet.
2021. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
25%
#2 Szerintem az az ősz, inkább május. A beutazást afrikába és Brazíliába korlátoznám EU szinten, 2 hét karantén vagy akár 3 hét a visszajövőknek és normális kontaktkutatás azoknak, akik megfertőződtek az afrikai vírussal. Nyitás május végén, június elején, amikor megvan az átoltottság.
2021. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

#3


Te ápold, már a szakemberek is angol kifejezéseket használnak...


pandémia(pandemic) vjárvány...contact...

2021. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%
A másik meg hogy még mindig nincs az a marhanagy hajlandóság. Szerintem a többség továbbra sem akar oltatni, hiába fenyegetőznek hogy majd akkor nem mehetsz sehova! Na szeretném én azt látni, hogy amikor x ember be lesz oltva akkor hogy fogják ezt ellenőrizni! Azt még csak csak lehet hogy valakit ilyen igazolvány nélkül nem engednek be valahova, de az meg csak az adott vállalkozásnak lesz rosszabb. Ha mondjuk a fesztiválok ezen fognak múlni, akkor akár le is húzhatják a rolót. Elvileg 6 milliónál akarják feloldani(legálábbis most ez a hivatalos hazugság), és addig mi lesz? Ha előjogokat kapnak azok akiket beoltottak, akkor az csak plusz energiát fog lekötni hogy ellenőrizzék ki hova mehet, megjelennek a kamu igazolások stb. És egyébként biztos hogy a magyar államnak erre van még kapacitása, miközben sok településen konkrétan életveszélyes az utcára menni? Biztos hogy ilyen piszlicsáre hülyeségek miatt kellene lekötni a magyar rendőri erőket???? Ha meg az lesz 6 millió oltottig várunk, az maga lesz a katasztrófa! Gazdaságilag ezt nem fogjuk bírni, főleg úgy hogy szerintem összesen fele ennyi ember sincs aki oltatni. Azt meg pláne vegyük hozzá, hogy így ráadásul hiába van terv hogy majd ennyi idő alatt ennyi lesz beoltva, ahhoz ember is kéne akik oktatnak. A pszichopata, kókler Merkely is hisztizik hogy a háziorvosok által felhívott nyugdíjasok és krónikus betegek(!) fele(vagyis sokkal többen) elutasította az oltást. Meddig várjunk még, örökké? 🤣🤣🤣
2021. márc. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ők sem tudják. Eleve a lakosság több mint fele nem is oltat és azér úgy nehéz lesz ezt a kivételezést megcsinálni mert akkor gyakorlatilag minden olyan hely be is zárhat. (bár mondjuk aki tényleg diszkriminál az meg is érdemli)


És akkor Franciaország ahol 40%-ot alig éri el a hajlandóság (azaz jóval kevesebb csak nem mondják ki) ott mi lesz?



Van egy Spanyol tartomány Galícia ami kötelezővé tette az oltást és a megtagadása jókora pénzbüntetéssel jár. Na mi lett? Inkább fizetnek. Ennyit erről.

2021. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%

#7


Ok, de a többszőrös büntiket is fizetik?

2021. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
6%

5 millióan oltatnának a 9,5-ből, az már majdnem 60%. Azért aki tényleg tudományos megfontolt alapon utasítja el az oltást - ha nincs kizáró tényező - általában valamelyikkel kiegyezik.


Ha az a gondja, hogy még nincs tesztelve, meg fél a DNS változtató képességtől, akkor ott a kínai.


Aki nem hisz az amcsiknak, annak ott a szputnyik. Aki nem szeretné a régit, mert nem véd az afrikaitól, annak ott a pfizer és a moderna, akik őszre hozzák ki a mutánsok ellen az új verziókat stb.


Lassan racionális, tényeken alapuló érv nem sok lesz az oltás ellen. Főképp a "nem szeretném, mert félek tőle, hogy bajom lesz, és inkább az idősek halljanak meg biztosan, mint, hogy nekem bajom legyen" marad az egyetlen érv, îgy akinek nem ez volt a központi érve, az szépen lassan látja, hogy másnak sincs baja és meggyőzhető...


Szerintem május vége felé meglesz a 60%

2021. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

#9

Jó ehhez már csak 5 millió ember kell aki oltani akar, hajrá! :) Amúgy én örülnék neki a legjobban ha tényleg az lenne hogy 60%a maradékot meg békén hagyják csakhogy úgyse ez lesz😂😂😂

2021. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!