Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire domináns itthon...

Miért ennyire domináns itthon az uram-bátyám mentalitás?

Figyelt kérdés
Leírok egy személyes történetet. Munkahelyen volt egy csomó jó ötletem. Megpróbáltam elmondani, meg sem hallgattak. Mindig halogatták, végül nem jutottunk el addig, hogy meghallgassák a véleményemet. Felvették a főnök haverjának a gyerekét. Őt sztárolták. A problémákat hatékonyan nem tudta megoldani, a főnöknek meg másfél év után jutottak eszébe azok az ötletek, amelyeket én már korábban megpróbáltam elmondani. Meg sem hallgattak. Másoktól is ezt hallom, elvileg tipikus jelenség.
2021. márc. 2. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ez valami kisvállalkozás lehetett.


A jobb multicégeknél a vezetőket rendesen képzik, gyakran külföldön emiatt tudnak sikeresek lenni és az ötleteket felkarolni.

2021. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állami szféra. A munkáltató egyébként külföldre járt egyetemre, több nyelven beszél stb.
2021. márc. 2. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

"Állami szféra"

Meg is válaszoltad a választ a kérdésre.

Az állami szféra a legrosszabb ilyen téren.


Ha fiatal vagy, ambícióid vannak kerülj el minden olyat helyet, aminek köze van az államhoz.

2021. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy én észrevettem azért csinálják ezt, mert riválisnak tekintenek. Plusz az engedélyre várással önállótlannak is. Főleg a mostani időkben, hogy iszonyat mennyiségű lett a munkanélküli, melófelvétel meg nincs, viszont leépítések meg vannak. E miatt a sima munkahelyi furkálódás, szinte öldöklő harc lett, hogy téged tartsanak meg. Ha te meg akarsz és tepersz, akkor idővel komoly riválisa lehetsz másoknak.


A konkrét szitut én úgy szoktam kezelni, hogy nem igazán érdekel a jóváhagyás. Elkezdem csinálni a dolgom a leglogikusabb verzióban,amit folyamatosan finomítok és fejlesztek és akk jön a csodálkozás, hogy jah így tényleg jobb, vagy csak szó nélkül nyugtázzák és hagynak dolgozni.


Szóval ez a meghallgassák a véleményedet, számomra ilyen-Vegyétek észre milyen okos vagyok! Simogassátok meg a fülem tövét!-

Egy gyerek csinál ilyet.

A felnőtt ember teszi a dolgát. Aztán ha beleugatnak, hogy miért tesz így,akkor jön elő a logikai levezetéssel. De a jóváhagyásra arra sza rik.

2021. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Korrupt, félfeudális putrikban jellemző ez a mentalitás egyébként, nem csak nálunk. Lásd Oroszország, Koszovó, Ukrajna és társai.
2021. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem egyedi, csak a magyarokra jellemző tulajdonság. A kapcsolatok mindenhol fontosak. Ugye mindenkinek rémlenek azok a színésznők, akik szerepekért hajlandóak (voltak) "extra" szolgáltatásokat nyújtani, Nyugaton? Hasonló az eset, csak itt a főnök fia jut előnyhöz, hiszen azt várják el tőle, hogy majd valamikor vezesse, vegye át a céget, és ehhez tapasztalat kell. Ez még csak nem is annyira negatív példa.
2021. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne áruld el az ötletidet, mert biztos, hogy mások fognak keresni rajta (ha jó ötletek).
2021. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örökség.
2021. márc. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!