Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen sok "sztahanovista" mentalitású ember?

Figyelt kérdés

Olyan kommunista mentalitású emberekre gondolok.


Én például elveszítettem a munkahelyemet és 2 hónap volt, mire találtam egyet.Többen jöttek,hogy miért nem megyek el gyárba, akkor csak 1 hetet lennék munkanélküli.

Inkább nem is kezdtem el velük vitatkozni, mert felesleges,végén úgy is én lennék a "semmirekellő fiatal".



3 hónapig jár munkanélküli segély.Ez a 3 hónap teljesen egészében az enyém.


Plusz, én diplomás, senior besorolású szakértőként dolgoztam, nem fogom a nadrágomat a bokámig letolni a bért, illetve munkakört illetően.


A 2. hónap után találtam állást, ami bérben minimálisan kevesebb, mint amennyit eddig kaptam, plusz munkakört tekintve is megfelelő.



Ha félévig tartott volna az álláskeresés, az sem okozott volna gondot, mert vannak tartalékaim, biztosításaim,melyek segítenek ebben az időben.


2020. dec. 28. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Mert csak az ingyenélők nem dolgoznak.
2020. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

De kvajó neked


Lúzer vagy ha itt kell fényezd magad

2020. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem sztahanovisták, nehogy azt hidd... Az ilyen megmondóemberek érnek be az utolsók közt a munkába, és az elsők, akik lelépnek onnan.

Valószínűleg titkon örülnek, hogy a „láblógatós” munkádat elvesztetted, és azért ajánlgatják a saját szintjükön lévő munkákat, hogy megalázzanak vele (bár az is tény, hogy a gyári meló mellett is tudsz munkát keresni, de mégiscsak jobb pár hónapot rápihenni az új munkára, pláne, ha megteheted).

Ugyanezt csinálják egyébként a nyugdíjasok is; azt szajkózzák, hogy bárhol lehet munkát találni.

2020. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ez tipikus előző rendszerbeli mentalitás, bár lehet még korábbra nyúlnak a gyökerei. Igazából az ilyen emberek miatt alacsonyak a bérek nálunk, mert bármit elvállalnak még annyiért is, ami a megélhetéshez sem elég, mert meg köll pusztúni a munkába, aztán panaszkodni a fizetés miatt, különben puhány szar vagy. Most nem arról beszélek, aki tényleg azért dolgozik, hogy ne haljon éhen, de a legtöbb ember tényleg ezt csinálja, ahogy megfigyeltem. Ha sikerülne ezt az állandó kárörvendést és a nekemisszarvótagyereknekislegyenmászar mentalitást kinőni és létrehozni egy munkavállalói kultúrát (értsd:nem vállalok el mindent szarérhugyér mert dógozniaztatköll), akkor állítom, hogy sokkal sikeresebb ország lehetnénk. Legalábbis az adottságaink meglennének hozzá.
2020. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Megmondotta Vezírapánk: munkaalapú társadalom van. Ehhez szépen 2006-2010-közt szépen asszisztált is a nép.

Akkor együk meg, amit főztünk:).

2020. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Azt hittem hogy az új sztahanovista mentalitásról lesz szó, ami főleg a nőket sújtja. A kisebbségi komplexusuk, bizonyítási kényszerük miatt nekik a karrier mindenek felett áll. Persze irodai karrierről van szó.


Férfiaknál is előfordul ez, ebből látszik hogy nem olyan sokban különbözik egymástól a kommunizmus és a kapitalizmus. Előbbiben az állam gyarmatosítja az embert, utóbbiban pedig önmagát gyarmatosítja ember. A végeredmény ugyanaz: gürcölni a vállalatért

2020. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Először talán az általad felvetett fogalom jelentését illene tisztába tenni a fejedben.
2020. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem sztahanovista, hanem súlyos mértékben biztonságkereső a társadalom. Retteg a legtöbb ember a kockázatvállalástól, a változástól.

Nagyrészt éppen ezért tartunk itt.

2020. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Mert megszokták, hogy a pénzért ezerrel kell dolgozni...fizikait. Aki meg nem fárad el a nap végére, az meg szégyellje magát.
2020. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem sztahanovistak vannak hanem full hatranyos helyzetu reteg a tarsadalom kb 60%. Hiteleik vannak innen onnan, vagyon semmi vagy az is jelzálog még a nagy okos tv is hitelből van csak h elmondhassa h neki ilyen is van. Emellett viszont igen az van h a car pucolast is adott esetben elvallalja mert el kell vállalnia. Nem válogathat nem teheti meg h fél évet mondjuk pihenjen fejlessze magát mert a törlesztést fizetnie kell könyörtelenűl. Nos az ilyeneknek fáj az h van aki nincs rászorulva az alja melóra van aki nem remeg azert ha megszunik a troger munkakore legyen az irodai fizikai tok mind1. Nem remeg mert van egy anyagi fedezet mogotte adott esetben. Szoval nem sztahanovok az nem itt kezdodik egyszeru trogerek akiknek muszaj a szippantós kocsin is lógniuk adott esetben ha nem akarják h a bank inkasszózzon vagy foglaljon. Vagy egyszeruen csak fejlodes es eletkeptelen s nincsenek celjai a robot élet bőven jó karrierépítéshez már hülye sztahanovnak pláne.
2020. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!