Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán bukása közeleg?

Orbán bukása közeleg?

Figyelt kérdés

Munkanélküliek: 500 ezer fő

Államadósság: 36684 milliárd ft

Infláció: 4,2%


Ilyen szintű gazdasági katasztrófára nálunk még nem került sor békeidőben. A kormány alkalmatlansága sorra dönti meg a negatív történelmi rekordokat. A néppártból is kiléptek. Ha Orbán az uniót is elhagyja majd, akkor borítékolható a bukása?



2021. márc. 3. 20:23
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

#40


Ha szigorúan befektetési szempontból nézzük, akkor valóban, nem járt jól. Az a befektetés, aminek 7 év kell hogy nullán legyen, és még további évek, hogy nőjön, az nem valami jó befektetés.


Persze, részvényekkel is lehet bukni. Csak ott sokkal egyszerűbb pl. diverzifikálni, és megtalálni a számodra megfelelő kockázat-várható hozam párost, az ingatlanpiacon ez sokkal nehezebb. A lakást ráadásul karban kell tartani, munka van vele (ha bérled a lakást, akkor ez elvileg a bérbeadó feladata lenne). Na meg ugye ha úgy ítéled meg, hogy a részvényt nem akarod tovább tartani, akkor egy gombnyomás eladni.


Ha tényleg 3% jött ki, abban szerintem nagy szerepe van a rossz szabályozásnak, és az emiatt az emberekben lévő félelemnek.


All in all, a saját lakhatásomra én nem igazán tudok befektetésként tekinteni. Persze, az ember próbálja minél jobb ár-érték aránnyal megoldani, de ennyi, akkor azt is befektetésnek lehetne tekinteni, hogy veszel magadnak kaját, ugyanolyan létszükséglet.

2021. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

#41. Nézd, nincs köztünk igazi vita, mindössze valamelyest más a megközelítésünk. Én szeretek hosszan érvelni, mert jó dolognak tartom, de most nem érzem úgy, hogy kell, mert én is látom, hogy a te szemszögedből épp annyira igazad van, mint nekem a saját szemszögemből. Még egy dolog, ami eszembe jutott. Az PMÁP előtt még a mostaninál is többen választották elsődleges befektetési formaként az ingatlanvásárlást, amikor viszont bejött ez az állampapír, érezhetően sokan átálltak rá. Ez így megy.


"Ha tényleg 3% jött ki, abban szerintem nagy szerepe van a rossz szabályozásnak, és az emiatt az emberekben lévő félelemnek."


Így igaz, és még egy sor dolognak.

2021. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!