Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor se ebéd házhozszáll...

Most akkor se ebéd házhozszállítás, se pizza/sushi rendelés, vagy süteményvásárlás a cukrászdában két hétig? A csomagküldés is szünetelni fog?

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Igen, és a kaviárszállítmányok is késni fognak.
2021. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Füstöltlazac és osztriga lesz, no panic.
2021. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Az ebéd házhozszállítás nélkül sok idős fog meghalni, mert sokuknak ez "az ebéd", mert már nem tudnak boltba járni, mert "jajj, járvány", vagy csak simán az állapotuk nem engedi. Nagyszüleim is ezen éltek, mielőtt beköltöztek volna az idősek otthonába.


Csomagküldés leállítása gyakorlatilag az ország kivégzése lenne, olyan ágazatok is leállhatnak ezzel, amik eddig működtek.


Az éttermes házhozszállítás leállítása pedig az éttermesek kivégzése.


Ha viszont 100% bértámogatás lesz nekik az azokkal szemben unfair akiknek viszont be kell járni dolgozni végig ezidő alatt.

2021. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
#3 szerinted a lezárásimádókat érdekli... Nekik semmi áldozat nem számít, csak covid ne legyen
2021. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Ezt a lezárásimádó marhaságot honnan szülték itt az emberek? Senki sem imádja a lezárást, de a hisztit abba kellene hagyni.


Az idős emberek ellátása szociális segítségnyújtás, arra nem vonatkozik a korlátozás. Ha a nagyi szusin él, akkor lehet, hogy azt egy picit hanyagolnia kell és reméljük, hogy ennek hiánya nem öli meg.


Amúgy valószínűleg minden ilyesmi ugyan úgy működni fog.

2021. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

5.


Akkor meg minek ez a nagy csinnadratta? Bezár pár bolt, ennyi lesz a nagy változás. Majd csomagküldő szolgálatként folytatják, ha lehet. Az sem lehet, akkor majd megszűnnek - "nem kár értük", majd jönnek helyettük a nagyobb, multinacionális cégek akik lazán túlélik az ilyen "két heteket". Hosszabb távon úgyis ez lesz, "ezt hívják haladásnak" - mondaná Cartman.

2021. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

#6

Nagyjából igen, be zár pár bolt, és ennyi. Valszeg több végleg is. És nem mondom, hogy nem kár értük, mert de. Én sem feltétlenül értek ezzel egyet, elég lett volna a bevásárló központokat, plázákat zárni, az a legneccesebb, és ott tobzódnak az emberek.


A bajom, hogy mindenki ezzel érvel, szegény kicsik tönkremennek, de nyilvánvaló, hogy a kérdező sem amiatt aggódik, hogy szegény japán emigráns kicsi szusi üzletének vajon mi lesz a sorsa, vagy hogy mit eszik a nagyi, hanem felháborítja, hogy két hétig nem ehet szusit vagy pizzát, és az ebayről rendelt kínai szarságok még két héttel később jönnek meg.

2021. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

7.


Így most a Tesco-ban, Spar-ban és CBA-ban fognak tobzódni. Csak a helyszín változik.


Én is ezt látom a kérdező esetében is, de hosszabb távon kell gondolkodni és ott az a kép rémlik fel, hogy a kitúrt-szétbombázott kisvállalkozások helyét majd a franchise-rendszerben működő nagyok veszik át. Ezt már régen szerették volna elérni, mert "túl nagy szeletet" kapnak a kicsik így együtt, és a nagyoknak már nincs hová növekedni, ami pedig "elvárt alapfeladat" (bár nem értem hogyan gondolhatják ezt, nem lehet örökké növekedni), és így most megint lesz hol kitölteni a piaci űrt. És ez így szerintem nagyon nem lesz kellemes, ha mindenhol ugyanaz a 2-3 nagyobb cég lesz elérhető. Amelyek ráadásul politikailag sokszor erősen elfogultak és manipulatívan állnak egyes kérdésekhez.

2021. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Azért azt kétlem, hogy a pl. az unatkozó, shoppingoló plázatinik átszoknak a CBA-ra...


Nem kell engem meggyőzni, látom én a problémát, elismerem, de nem azokat kellene lehordani és gyűlölni, akik nem szeretnék elkapni a vírust, vagy hazavinni az időseknek, hanem azokat, akik ebben a helyzetben nem segítik meg ezeket a vállalkozásokat.

2021. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából azért tettem fel a kérdést, mert az amúgy is behatárolt mindennapjainkat még jobban megköti ez az egész. Hétköznap pl.: nincs időnk főzni, egy közeli étteremből rendelünk, illetve hetente 1-2 alkalommal vacsorát is rendelünk. Akkor most minimum két hétig ez sem lesz. De pl ebben a hónapban mentem volna próbanapra egy új vállalathoz, mert gondolkodok a váltáson, de így ez is érdekes lesz, mert elvileg ahol lehet, át kell állni HO-ra.
2021. márc. 4. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!