Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A korlátozások hatására...

A korlátozások hatására szerintetek sok ember át fog állni az önfenntartó mezőgazdaságra?

Figyelt kérdés
Pl. kertes házban lakók bevetik a kertet krumplival, lakótelepeken a panelházak előtti park, játszótér stb. lesz egy közös farm helyszíne a lakók számára.

2021. márc. 4. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Mi már megvettük a vetőmagokat, szerdán kapáltam.
2021. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hobbinak jó, de önnfenntartásra nem.
2021. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy fogják... Én kertes házas környéken élek, sok a kertes házas rokonom és ismerősöm is, de én vagyok az egyetlen, akinek van veteményese. Amúgy beton, térkő, füvesített gyep mindenhol.


Nyilván nálam is van parkosított rész, szóval maga a veteményes kb. 100 nm. Nem nagy, de némi tapasztalattal, vegyeskultúra-rendszerben, elő- és utóveteményezéssel rengeteget meg lehet termelni ennyi helyen is, mi nyáron alig járunk zöldséget venni és még télre is tudunk befözni vagy a fagyasztóba rakni. Van 2 gyümölcsfa is, fűszernövények itt-ott.


Elég sokat spórolunk így, szóval nem is értem, másoknak miért nem alap a veteményes, ha kertes háza van. Ha más nem, elültet egy kis cukkinit, paradicsomot, uborkát, ezek komolyabb gondozás nélkül is szépen teremnek.


De nem szokás egyáltalán...

2021. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3: mert hobbinak jó. Jó annak ez az elfoglaltság, aki szeret a kertben mindennap tevékenykedni, hajolgatva gyomokat kitépkedni, egyelni, kapálgatni, locsolgatni. Viszont néhány fűszernövény, köztük petrezselyem, valóban hasznos.

(ültettem vásárolt paradicsom palántákat, kötöztem őket karóhoz, a köztes területet kapálgattam, tövüknél locsolgattam, aztán amikor étkezési nagyságra növekedtek, valami betegségben lerohadt mindegyik)

2021. márc. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lelki szemeim előtt látom az erkélyeken hullámzó búzatáblákat, a lapostetőn traktorok szántják a napraforgómezőket, a lépcsőházakban fullspectrum cob ledekkel termelné mindenki a repcét amiből biodízelt sajtolna Jóskabá a pincében...ja, nem. Ha megszűnne a nagyüzemi mezőgazdaság, akkor a városi lakosság 95%-a éhen halna, a maradék 5% kannibállá válna, A falusi lakosságnál ez az arány 80-10% lenne, a maradék 10% megélne halászatból, gyűjtögetésből, kis háztájiból. Bár lehet a háztáji felejtős, ha csak nem védenéd állandóan fegyverrel, mert szétrabolnák két perc alatt. Mad-max világ lenne, nem önellátás.
2021. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ebben az országban? Szerintem nem. ott volt a rengeteg föld a '90-es években, egyre jobban nem kellett senkinek, hiába termelték meg sokan pl: az almát, a meggyet, nagy l×szt adtak érte, ezért nem érte meg.

Szerintem max. akkor növekedne az érdeklődés, ha a főkipcsak Vezír az országot kiplakátozná, hogy ad rá támogatást, csak "Termeljéééé háztájit!"

2021. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es, azért szerintem ez inkább átmenet hobbi és önfenntartás között. Mert nyilván nem tudok magamnak mindent megtermelni, de nagyon sok mindent igen. És sokan mások is megtehetnék ezt.


Egyébként nincs is olyan sok meló vele, mint amennyit meg lehet spórolni.

2021. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
7-es, hobbinak tartom, tudom miről beszélek. Nevetek a frissen kertesházba költözött városlakókon is, amikor nekiállnak a csirketartásnak. Mindegyik rájön egy idő után, hogy a kertjükben tartott csirke tojása és maga a csirkepaprikás is sokkalta többe kerül, mintha boltban veszi, ráadásul több napra el is bír utazni.
2021. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as, nem most kezdtem, szóval nekem nem kell megmagyarázni, mennyibe kerül és mennyi meló van vele. Idén kemény 8 ezret költöttem vetőmagra, amiből még jövőre is jut, ebből két hétre nem jön ki a zöldség, amit megveszek a boltban.


Az állattartás más tészta.

2021. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En itt a belvarosban leszaladnek es az utcai fa tovebe elultetnek kis paprikakat. Csak az a baj,h mas szedne le... Tobb eselyem van a gangon.
2021. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!