Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Este 8 után nem lehet kimenni...

Este 8 után nem lehet kimenni az utcára. Mi van olyankor amikor vissza kellene menjek a garázsomba valami miatt?

Figyelt kérdés

800m-re van 2 utcával arrébb a garázsom. Kb 4 perc biciklivel. Ha a kocsiban hagytam valamit, vagy égve hagytam a gázfűtést, bedugva hagytam a csavarbehajtót, vagy hasonló dolog miatt kellene elmenjek. Ilyenkor mi a helyzet amikor rendőrrel találkozok?

Mit mond a törvény?



2021. márc. 6. 20:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

mivel a rendőrök is röhögnek ezen az egész bohóckodáson, szerinted mi lenne?

le se fogják sza rni, hogy ott bringázol.

ha mégis leintenek, mert mondjuk közelben van az ellenőrzésük, akkor meg elmondod, hogy mi van, okod van az utcán lenni és ennyi.

mehetsz az utadra.

2021. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

A törvény azt mondja, hogy nem mehetsz.


A rendőr mérlegelhet, és eldönti, hogy mit csinál veled.


Figyelmeztet, vagy bírságol. Vagy feljelent. Ő dönti el.

2021. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan mint az egyes mondja.Tapasztalatbol mondom.A rendőröknek is elegük van ebből.Inkabb kocsikaznak stb azt kész
2021. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Vagy ahogy az egyes írta. Szarik az egészre. Azt is Ő dönti el.
2021. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

A rendőr mérlegelhet:


1. szarik rá

2. zsebbe bírságol

2021. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Vagy kimész vagy megoldod később..De én van mikor éjszaka érek haza munkából eddig még nem igazoltattak.Szerintem már sok rendőr is nagy ívben tesz erre a baromságra.Éjjel félreálnak aztán pihennek egyet a kocsiban.
2021. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Ez hely függő mert engem is, és kollágaimat is (van akit már többször) igazoltattak munkába menet, és kérték az igazolást.
2021. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Én azt tapasztaltam, hogy Budapesten komolyan veszik a rendőrök, de ahogy kiérsz a közigazgatási határon túlra, a kutyát se érdekli, hogy nem kutyát sétáltatsz.
2021. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

A törvény semmit sem mond erről. Kormányrendelet van rá. Aszerint, ezek miatt nem vagy jogosult 20 óra és 5 óra közt közterületen lenni, jó nagy bírságot is kiszabhatnak.

Erősen területfüggő, hogy egyáltalán hol fordulnak elő akár rendőrök, akár katonai járőrök. Leginkább Budapest frekventált területein, kisebb eséllyel más nagyvárosok hasonló helyein, és így kopik az esély.

Például, ahol én lakok, nem is nulla, hanem már egyenesen negatív szám az esélye. A szomszéd kétműszakos munkarendben dolgozik, egy hét délelőtt, egy hét délután. Ha délutános, 23 óra után érkezik haza a busszal, utána úgy tíz percet gyalogol. Mióta a világ, világ, nem igazoltatták. A buszon beszélgetve kiderült, hogy a városi induló autóbuszállomáson néha igazoltatnak, de ő nem ott száll fel.

2021. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát egy kis jelentéktelen városban lakom. De nem mertem kockáztatni. Ma még annyival megúszom hogy kifogy a gázpalack. Nem sok volt már benne. De mint mindenkit én is azonos véleményen vagyok a lakosság 99%-val. Köszönöm a válaszokat. Fokoznám mi van ha cégtulajdonos vagyok és a telephelyre kell bemenjek. De nem magyar a cégem. Független a tevékenységtől.
2021. márc. 6. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!