Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt mondják, a harmadik...

Azt mondják, a harmadik hullám keményebb lesz, mint az előzöek. Nem féltek, hogy kötelező lesz a vakcina beadatása?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 21:41
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
76%

Én sajnos tavaly ősszel átestem a fertőzésen úgynevezett enyhe tünetekkel, legalábbis a tünetek alapján biztos vagyok benne, hogy az volt. Viszont a maszkot mégsem bírom, kínszenvedés benne lenni, alig kapok benne levegőt. Mindenütt sz.rakodnak, hogy az orrunkra kell húzni. Ők nyilván még nem éreztek ilyet, amit én.


Tehát én nemcsak amiatt húzom le nyílt területen, mert nincsenek sokan, és lehet távolságot tartani, hanem mert egyszerűen nem bírok benne lenni, még akkor is zavar, ha csak a számat takarja el. Nekem tehát egészen döbbenetes, hogy sok ember úgy jár benne az orra tetejéig felhúzva, mintha nem lenne rajtuk semmi.


Az meg külön idegesítő, hogy ilyenkor még én érzem magam kellemetlenül, mert az gondolom eszükbe nem jutna az ilyen maszkba burkolt embereknek, hogy más meg létezni nem tud benne.

2021. márc. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
71%
#31: én is ugyanígy vagyok. Egyszerűen nem bírom a maszkot, kínszenvedés hordani, nekem kell a friss levegő! És még én érzem magam kellemetlenül, amikor merek párat szippantani belőle a nyílt utcán másoktól távol,akik úgy néznek rám, mintha valami bűnöző lennék. (Miközben ők a hlyék, hogy lemondanak a friss levegővétel jogáról. AGYRÉM!!) És ha rendőr lennék ezért senkit sem lenne pofám megbüntetni..!
2021. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

17-es "Most sem értem. A gyerekeknek lehet kötelező oltás?"

Tudod különbséget kell tenni a gyerekkori oltásaink és a most beadott kovid injekciók között.


Ahhoz hogy valami oltássá váljon, sok-sok éves kísérleten kell átesnie (5, 7 vagy akár 10 év).


A mostani injekciók ténylegesen nem nevezhetők vakcinának. Vakcina az, ami nagymértékben megfékezi a fertőződésedet illetve megfékezi, hgy másokat fertőzz egy adott kórokozóval szemben.


A piacon lévő kovid szuri gyártók egyike sem igéri, hogy nem fertőződsz meg és nem fertőzől másokat (ezért is kell hordani továbbra is a maszkot azoknak, akiket megszúrtak). És ezért van annyi hír olyanokról, akik megkapták mindkét dózist és mégis elkapták a kovidot.

A kovid szurik csak azt igérik (vagyis nem igérik, csak a lehetőségét nyújtják) hogyha elkapod, akkor enyhe lefolyású lesz a betegség.


Az FDA (food and drug admin.) amikor egy oltást évekig tesztelnek állatokon majd embereken és az oltás biztonságosnak mutatkozik, akkor "APPROVE"-olja az oltást (amire lehet kötelezni az állampolgárokat, de ez évekbe telik).

A mostani kovid szuriknak EGYIKE sincs approve-olva!

Óriási különbség, amivel sokan sajnos nincsenek tisztában. A mostani szurik, csak "emergency use authorization"-t kaptak. Vagyis vészhelyzetre való tekintettel használati engedélyt kaptak. Vészhelyzet pedig elvileg a járvány...


Amig az injekciók nincsenek approve-olva, addig a kísérleti fázisban vannak, vagyis mindenki aki most sorbaáll a szuriért az az emberi kísérletekben vesz részt. Ami nem baj. Mindenki azt csinál amit akar, de az emberek nincsenek felvilágosítva ez ügyben. Azt hiszik, hogy oltást kapnak és ezt bármikor kötelezhetik. Hivatalosan pedig csak tesztalanyok egy globális emberi kísérletben.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, nem nem félek.

2021. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

33-as! Úgy tűnik, hogy tudod miről beszélsz, én pont ezekre vagyok kíváncsi. Akkor ez számomra azt jelenti, hogy amíg az FDA nem approve-olja valamelyik mostani anyagot, addig nem tehetik közelezővé.

Ha ezek konkrét tények, akkor jó.

2021. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

33: Bárcsak fele ennyire tájékozottak lennének az emberek, amennyire te.

Az a baj, ha azt mondom, nem akarok oltást, oltásellenesnek hívnak és elégetnek máglyán. 😒

2021. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Maszk: a dokik persze nem nyafognak...

Értem, hogy akkor le lehet venni, ha nincsenek mások körülöttünk, nem is erre gondolok. Hanem arra, hogy a két maszk miatt nyafogó felnōtt ember szempontja az, hogy kényelmetlen. Eszem megáll.... Javaslom érvként inkább azt, hogy, a folyamatos maszkhasználat következtében esetleg legyengülhet az immunrendszer annyira, hogy egy mezei rhinovírus is ledönt. Igaz, abba nem szokás belehalni. (nátha)

2021. márc. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

#36 Akik bírják a maszkot sokáig, azok örüljenek neki! Ez nem nyafogás, hanem ezt érzem sajnos!

Nyilvánvaló, hogy te sem ezt írnád, hogyha ugyanígy lennél vele, mint mi, én és a 32-es hozzászóló.

2021. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

34-35

Nem vagyok sem virulogus sem orvos, de az elmúlt 4 hónapban már kismillió videót megnéztem, elolvastam amit lehet. Szinte zúg a fejem a sok datától.

Tudjátok a vicces az, hogy amikor másik kérdés alatt ezeket leírom, akkor leköcsögöznek meg én vagyok a kretén alufóliasapkás, ti pedig úgy gondoljátok, hogy értékes amit írok :D


Felőlem mindenki azt csinál a testével amit akar, de az én testem felől csakis én rendelkezem, viszont tájékozott, bölcs döntést csak akkor tudok hozni, ha ismerem mindkét oldal érveléseit.

Ezért nemcsak oltásellenes anyagot hallgatok, hanem email-chat kommunikációban vagyok oltáspárti UCLA profersszorral, magyar oltáspárti háziorvossal és a SZTE által kiadott oltáspárti videókat is végignéztem (több órás) és utána magamnak leszűrtem a következtetést. De döntést nem lehet úgy hozni, hogy az ember csak a tévét nézi, mert abból olyan mérhetetlen félelemkeltés árad, hogy még én magam is megrémülök pedig a Nyolcadik utas a halálon nőttem fel.



Európa Tanács, 2021. Január 27-i rendelete, harmadik oldal, 7.3 szakasz (csak magyarul másolom be - bocs, gugli fordítja) de alant a forrás


7.3.1. biztosítani, hogy az állampolgárok tájékoztatást kapjanak arról, hogy az oltás NEM kötelező és hogy nem lehet senkit politikai, társadalmi vagy egyéb módon arra kényszerítik, hogy oltsák be magukat, ha maguk nem akarják megtenni;

7.3.2. biztosítani, hogy senkit se érjen hátrányos megkülönböztetés a be nem oltás miatt amennyiben valaki lehetséges egészségügyi kockázatok miatt, vagy csupán azért, mert nem akarnak oltást kapni


[link] (Resolution)

2021. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
9: Na, eurről nem is tudtam, de megmynugtató válasz, köszönöm. Az biztos, ha megkapnám 0-24h-s skálán adnék magamnak annyit, hogy imádkozzak és ki is purcannék :D Ismerősöm anyja beadatta és azóta vérnyomását nincs az az orvos, aki le tudná húzni.
2021. márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Semmelweis Egyetemen május első felétől nyitni akarják. Személyes oktatás lesz megint az online helyett, viszont az intézmény területére csak érvényes védettségi igazolvány meglétével léphetsz be. Másik opció, hogy naponta tesztelteted magad és negatív teszt megléte mellett mehetsz be, ami ugyebár lehetetlen, mert a teszthez időpontot kell egyeztetni, meg kell jelenni és 2-3 napot várnod kell az eredményre, ergó vagy felfüggeszted a tanulmányaid, vagy beoltatod magad. Nem kötelezik, csak ellehetetlenítik azokat, akik nem adatják be.
2021. ápr. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!