Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire emlékszel a Gyurcsány-kor...

Mire emlékszel a Gyurcsány-korszakból? A jó és rossz dogokat is leírhatod.

Figyelt kérdés
Ami tény, hogy 2004. szeptember 29- 2009. április 14 között Magyarország miniszerelnökét úgy hívták hogy Gyurcsány Ferenc. Mi az ami megmaradt ebből a korszakból? Nem arra vagyok kíváncsi hogy most mit írnak róla, hanem a Te személyes tapasztalatodra.

#Gyurcsány Ferenc #Gyurcsdány-korszak
2021. márc. 10. 06:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Én megéltem a devizahiteles csapdát, a horror közüzemi díjakat, az inflációt, a nem kicsi reálbércsökkenést, a fél családomat érintő munkanélküliséget...és azt, hogy úgymond középosztálybeli becsületes honpolgárként egyszerűen 4-5 évig csak visszafelé lépkedtem... hát ennyi.

Jót nem tudok felsorolni, azok mind- mind Fidesz kormànyokhoz kapcsolódnak/ kapcsolódtak, MOST pedig nem ez a téma.

2021. márc. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó adóemelésekre, a magas inflációra és kamatokra, meg a folyamatos megszorításokra.
2021. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
A hatalmas kamatokra. Anyám a mai napig fizeti a 2009-es hitelt, és most van hátra annyi amennyit felvett....
2021. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
Emlékszem, hogy a fizetésem vásárlóereje mégegyszer ennyi volt, mint most, a szórakozóhelyeken, fesztiválokon, még megfizethető áron volt a pia. Jobban éltem akkor, nem 20 millió ft volt egy garzon Pest külső kerületében.
2021. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Amúgy az ingatlan és az albérlet árak is jelentősen olcsóbbak voltak.
2021. márc. 11. 05:30
 16/29 A kérdező kommentje:
Cigi kb. harmadába került mint most.
2021. márc. 29. 05:53
 17/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem Gyurcsány miatt voltak olcsóbbak az ingatlanok, ha esetleg erre gondoltál. Én viszont arra emlékszem abból a korból, hogy örökké a megszorításokkal fenyegetőztek...
2021. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%
Megszorítások, létszámleépítés, bérstop, közüzemi díjak emelése (annak ellenére, hogy előtte: "Nem lesz gázár emelés!") Egészségügy szétverése -csak sürgősségi fogászati kezelés (értsd: húzás) térítése, stb.
2021. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
59%

Pozitív:

-Vizitdíj.

-Olcsó ingatlanok.

-Olcsóbb termékek.

-Arányaiban akkor sokkal jobban éltem mint most, annak ellenére hogy több mint háromszorosát keresem az akkori béremnek.

-Normális euró árfolyam. (Ez a mostani egy katasztrófa)

-Nem nyomatták folyamatosan a kereszténységet meg a hagyományokat.


Negatív:

-Nagy munkanélküliség. (bár ezt ilyenkor sokan elfelejtik, hogy ebben az időszakban egész Európában gond volt)

-Válság (Ez mondjuk nem a kormány hibája. Most is válság van, de a 2008-ashoz képest a mostani semmiség.)

-Tüntetések

2021. ápr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
47%

Ami rossz volt:


Elcsalt költségvetés.

Óriási pénzhiány.

Brutális rendőrattak - földön fejberúgott nyugdíjasok.

Minden akkori tüntető lefasisztázva.

A tömeges kivándorlás kezdete.

A jelenlegi pénzügyi válságtól enyhébb válságot is szörnyen kezelték.

Állami tulajdon elherdálása, rengeteg magyar tulajdon, külföldi kézbe átjátszása.


Ami jó volt:


A tüntetés emelkedett hangulata.

Érezni, hogy az ügy mentén, mennyire összetart a magyarság.

Felébredt egyfajta nemzeti öntudat.

Fletó mém pillanatain való röhögés.

2021. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!