Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéknek van olyan erős...

Az ellenzéknek van olyan erős oktatáspolitikai célkitűzése, amivel elérhető az, hogy minden magyar minimum 3-4 nyelven beszéljen úgy 30 éves koráig?

Figyelt kérdés
2021. márc. 12. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem már az nagy eredmény lenne, ha minden magyar legalább egy idegen nyelven ténylegesen beszélne.
2021. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nincs. Az előző válaszhoz pedig csak annyit, hogy én lejjebb helyezném a küszöböt a jelenlegi helyzetet ismerve: számomra már az is szép eredmény lenne, ha minden magyar legalább az anyanyelvén érthetően beszélne.
2021. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ezt nem is lehet elérni, mivel sokaknak a készsége sincs meg hozzá.
2021. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Hiába tanul meg valaki egy nyelvet ha nem használja el fogja felejteni. Felesleges pénzkidobás, felesleges energia.

Inkább arra kellene megtanítani minden 18 évest, hogy hogyan nyisson bankszámlát, mit mérlegeljen mielőtt hitelt vesz fel, hogyan írjon használható önéletrajzot.

2021. márc. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, egyszerűen nem értem mi ez a mánia hogy mindenki egy rakat idegen nyelvet beszéljen. MINEK?

Az emberek itt élnek ebben az országban. Magyarul és magyarok között élik az életüket. Akinek szüksége van rá az megtanul annyi nyelvet és olyan szinten ahogy neki az szükséges.

Az iskolában mindenkinek lehetősége van arra hogy minimum egy nyelvet tanuljon sok éven keresztül, de csakis a fiatalon múlik hogy ez nem 3 nyelv vagy több. A gyerekem angol mellett tanult már 2 másik nyelvet pedig még csak kilencedikes és jövőre szeretne egy negyediket is. Mert őt érdekli és nagy valószínűséggel pont emiatt kell is majd neki.

Én 2 nyelvet tanultam de mivel az egyiket soha nem használtam már szinte teljesen el is felejtettem, az angol maradt meg annyira amennyire szükségem van rá.

Én olyan környezetben élek ahol szükség van legalább az angol nyelvre, de tágabb környezetemben már senkinek azon kívül hogy meg tud nézni egy tiktok videót és érti miről beszélnek benne vagy tud játszani az angol nyelvű játékokkal.

Senki nem lesz attól értékesebb mert több nyelven tanult, ahogy értéktelenebb sem lesz attól hogy amit az iskolában tanult már azt is elfelejtette, mert soha nem használta.

Mi a fészkes fenének kellene hogy mindenki beszéljen 3-4 nyelven? Mihez kezdenének vele?

2021. márc. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyen inkább 4! Legyen inkább 8!
2021. márc. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Kizárt!

Évek óta tanulok angolul és katasztrófa vagyok :(

És akkor még kéne 2nyelv?melyik?francia?spanyol?német?

Ezekből az angol a legkönyeb.


Ez kicsit olyan mintha mindenki legalább rendszergazda szinten ismerje és tudja kezelni az informatikai eszközöket.


Valakinek van rá készsége pik pak megtanulja..valakinek egy élet is kevés hozzá.

2021. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: lehet csak rossz tanáraid voltak.
2021. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
#8 Nem. Csak nincs szüksége arra hogy használja. Akinek nincs érzéke a nyelvekhez annak az kell hogy valóban szüksége legyen a nyelvtudásra, különben csak erőlködés és azonnal el is felejti. Én is sok évig kínlódtam az angollal és az lendített á, hogy kint kellett eltöltenem 6 hetet külföldön, ahol csak ezen a nyelven tudtam megértetnem magamat. Pontosan ezért találták ki azt is hogy a diákoknak fizeti az állam egy pár hetes anyanyelvi környezetű nyelvi képzését. Ha nincs a pandémia, akkor már lement volna az első ilyen évfolyam képzése tavaly. Gyerekemnek már megvolt a helye a briteknél az osztálytársaival a nyárra. Remélem hamarosan meg lehet majd csinálni.
2021. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!