Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldi magyarok miért nem...

A külföldi magyarok miért nem költöznek Mo.-ra?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik Erdélyben, Szlovákiában élnek és lenézik őket, mint nálunk a színesbőrűeket, pedig csak annyi bűnük van, hogy magyarnak tartják magukat (azok is).


Kérdem én, nem lenne egyszerűbb hazaköltözniük Mo.-ra? Amúgy is magyarnak tartják magukat, Magyarország pedig ott van a szomszédban, tehát nem arról van szó, hogy messze lennének és ezért nem tudnak Mo.-ra jönni. Miért jobb, hogy kint maradnak Szlovákiában és egymás életét keserítik meg?



2021. márc. 13. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia kérdező!

Nem tudom miről beszélsz.

Szlovákiában élek, 10 éve költöztem ki.Jól jártam.Itt már euro van, szlovákul is megtanultam.Ami fura volt, itt az emberek kicsit másabbak,kedvesebbek voltak, nem volt az a fokú irigykedés, mint a magyaroknál.

Dunaszerdahely közelében sikerült új életet kezdenem, hihetetlen fejlett ez a város és környéke, de úgy Szlovákia ezen része is, ahol magyarok élnek.

Itt olyan fokú magyarságkoncentráció van, hogy a szlovák szó is ritka.Ha kicsit távolabb mész, ott már szlovákok élnek, de itt a magyar tudással is el tudsz boldogulni.

Ráadásul többet is keresnek átlagban az emberek, mindenhol építkezés van, meg új autók, van pénze az embereknek.Magyarban ezt erős állami hitelsegítséggel tudják csak a családok elérni.

2021. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az az otthonuk és lehet szeretnének a szülőföldjükön élni, odaköti őket a család, barátok, munka, stb... Amúgy nem nézik le meg gyűlölik annyian a magyarokat, csak néhány idióta szítja a feszültséget mindkét oldalon, azért a legtöbb helyen békében élnek egymás mellett. Meg amúgy átmegyek Szlovákiába, és még 40-50 km-en keresztül szinte csak magyarok vannak, ott meg végképp nincs kinek lenéznie őket 😀

Ukrajna mondjuk kivétel, ott tényleg nagyon gáz a helyzet, amit az ukrán politika művel, de ott sem hinném, hogy az átlag ukrán és magyar emiatt gyűlölné egymást.

2021. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
"hazaköltözni Mo-a"? Nekik az a föld a hazájuk, ahol élnek. Ott éltek az őseik, ahol akkor Mo. volt. Nem az ország neve számít, amit utólag föléjük írtak ideiglenesen Mo. helyett.
2021. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Hát 1-es, a mennyaszom dunaszerdahelyi, az anyósjelöltem keres Dunaszerdahelyen az önkormányzatnál netto 570 eurot, 30 éves munkaviszonnyal, az apósjelöltem meg netto 640 euroért melózik a helyi gyárban. Nem hiszem, hogy ezektől a fizetésektől kéne alájulni. A sógor burkoló, ő jobban keres 1400 körül Pozsonyban, de az a helyzet, hogy Magyarországon is megtud keresni már egy burkoló 300 ezret, Győr környékén félmilliót is simán. Egyébként ép ez van Győr környökén is, házépítkezések, házfelújitások mindenfele. Amúgy nem tudom honnan veszed, hogy Szlovákiában hitel nélkül építkeznek az emebrek, alapesetben mindenhol a világon hitelből vágnak az emberek neki új építkezéseknek. Amúgy a nyáron voltunk temetésen Kassa mellett, aza része elég lepusztult Szlovákiának semmivel sincs elöbbra, mint BAZ megye.
2021. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Most gondolj bele, országon belül sem egyszerű egyik helyről elköltözni máshová, még akkor sem ha mondjuk rá nincs saját házad vagy földed.
2021. márc. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Én erdélyi magyar vagyok, és Magyarországon sokkal jobban lenéznek engem/minket, mint itt Romániában.


Semmi pénzért nem szívnék egy levegőt a pökhendi magyarországiakkal.

2021. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Mert lopni szerettek, fizetni meg még elismert szerződésteljesítés esetén sem. Mert akkor is vergődtök "okosba'", ha semmilyen érdeke nem fűződik ehhez senkinek, a bárgyú smekker-látszaton kívül persze. Mert idegesítő a végtelen magyar kisstílűség, a panaszkodó dögunalom, a suttyó kivagyiság sajátságos elegye az otromba szűkagyú érdektelen hőzöngéssel, illetve az állandó látszatkényszer szánalmas moralizáló-követelőző próbálkozásai a mindent átitató elemi gyávaság állandó húgyszagában. Mert idegesítő a tehetségtelenségetek, amelyre a társadalmi szokásaitok kondícionáltak és kondícionálnak most is, a modoroskodó szemét, amit kultúrának hisztek, az sután megjátszott eredetiség, amelyért cserébe elvárjátok a nem kevésbé hazug elismerést a többi filléres kapaszkodó-ügyeskedő retektől, mert nektek mindenki közös hazugsága is épp megfelel, amíg 4 forinttal olcsóbban kapjátok a zsemlét a szomszédotoknál. Idegesítő az önérzeteskedés a semmire, amelytől a valakinek, valaminek tűnést remélitek, és a kellemetlenkedő, zavartan és kétségbeesetten szolidaritásra apelláló, ostobán höhörésző maradi középszerűség, amelytől meg a jó ízlést.
2021. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7

Mi???

2021. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz magyarul (sem), esetleg? Olvasni kéne. Nem facebook-bibliát, hanem könyveket.
2021. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem elég hasznos a válasz, vagy inkább nem úgy hangyik az igazság, mint amit a magyar önérzet hallani akart? Mindegy, sokan pontosan ezért nem költözünk Magyarországra, így a válasz továbbra is teljesen releváns.
2021. márc. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!