Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol tudnám megtalálni a neten...

Hol tudnám megtalálni a neten azokat a térképeket, amelyeken a lehetséges trianoni határváltozatokat mutatják?

Figyelt kérdés

Egyszer a Facebookon láttam, hogy felraktak térképeket, amelyek azt mutatták, hogy milyen elképzelések születettek a Magyarország számára kialakítandó trianoni határokról. Többféle verzió is volt. Volt amelyiken több területet hagytak volna meg Magyarországnak.


Nem tudom már visszakeresni, hogy hol voltak ezek a térképek. Fel vannak máshová is töltve?



2021. márc. 15. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Rubiconban valahol megvannak. Ha jól emlékszek az olaszok meghagyták volna egész Délvidéket, a britek az etnikai határoknál húzták volna meg (Székelyföld nélkül) + Burgenland, az amcsik ugyanígy csak Burgenland helyett egész Kárpátalját meghagyták volna. Ez a mostani tervezet ami végül megszületett a franciáké.
2021. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Láttam egy olyan térképet, hogy pl. a szomszédos Stájerországból egy déli nyúlfarkot is Mo.-hoz csatoltak volna, miközben a Muraközt és a Muravidéket meghagynák neki
2021. márc. 15. 09:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
[link] www.rubicon.hu/magyar/oldalak/magyarorszag_trianoni_hatarainak_kituzese/
2021. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 progizo ***** válasza:
93%

#1.: ki kell, hogy csorduljon a magyar ember könnye az olasz, brit és amerikai "jószívűségtől", hogy ők meghagytak volna azért néhány országrészt, miközben úristent játszva huzigálták ezeréves országunk határait.

Dehát végül is valamiért a leggonoszabb franciák tervei lettek a befutók; nem is tudom, miért nem tiltakoztak ellene erélyesebben.

2021. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A francia miniszterelnök, Georges Clemenceau fia, Michel 1901-ben feleségül vette az akkor 18 éves Michnay Idát. Két gyermekük született, de később a házasságuk tönkrement. A legenda szerint a miniszterelnök ellenszenve Magyarország iránt 1906 és 1909 között erősödött meg, amikor függetlenségi-ellenzéki koalíció kormányzott Magyarországon, de akadnak olyan feltételezések is, hogy Clemenceau el akarta csábítani a menyét, és mivel Ida ellenállt, megerőszakolta. Habár ennek írásos nyoma nincs, és az sem bizonyítható, hogy a béke aláírásához a személyes ellenszenve is hozzájárult, történészek mégsem zárják ki, hogy ez a magánéleti incidens szerepet játszott abban, hogy a francia miniszterelnök kegyetlenül elbánt a magyarokkal.
2021. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3-asnak: ezek sajnos nem azok. Elég részletes térképek voltak és mondom olyan elképzelésekkel, ami meglepő volt számomra. Hogy az ezeréves határon túlról is adnának darabokat Magyarországnak.
2021. márc. 15. 16:19
 7/8 A kérdező kommentje:
6-osnak: ez egy mese. Clemenceau még fia válása után is jóban volt Idával. A kapcsolatuk egy normális após-meny kapcsolat volt, de sose befolyásolta az öreg George döntéseit.
2021. márc. 15. 16:20
 8/8 progizo ***** válasza:
86%

Itt legalul van egy térkép:

[link]

De ez is érdekes lehet:

[link]

2021. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!