Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes ellenzéki önkormányzatok...

Egyes ellenzéki önkormányzatok miért akarnak plusz oltópontokat létrehozni amikor így is több mint 34 perc jut egy oltásra?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 16 napban 1 250 000 oltás jött Magyarországra, 5 500 oltópont van és ha feltételeznénk, hogy ezt mind el is kéne oltani ennyi idő alatt akkor az jönne ki, hogy napi 14 adagot kéne beadni, ez 8 órás munkaidő mellett lenne 34 percenként egy oltás.


Ez tényleg olyan kibírhatatlan tempó lenne? Mert szerintem kikérdezéssel meg mindennel együtt nem kéne 5-10 percnél több idő legyen egy oltás. Arról nem is beszélve, hogy a kikérdezést Marika néni is meg tudja csinálni a legtöbb esetben, szóval ahhoz még csak orvosi diploma se kéne.



2021. márc. 16. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Elhiszem, hogy ez kínos a kormánynak, miután próbálják rátolni az ellenzékre, hogy oltásellenes, miközben a kérdésed is mutatja, hogy oltáspárti.
2021. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi a kínos abban, hogy nincs rájuk szükség?


Karácsony is kampányolt a Moderna vakcina mellett, hogy foglaljon le a kormány még 1,74 milliót, mert majd Budapest elintézi az oltást csak épp azt felejtette el megemlíteni, hogy azt valamikor decemberben kezdenék el szállítani, addigra remélhetőleg már mindenki be lesz oltva abból a 31 millió oltóanyagból amit meg lekötött a kormány.

2021. márc. 16. 15:53
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A Fidesz már csak ilyen, ha ezt teszi az ellenzék ez a baj, ha az ellenkezőjét, akkor meg az.
2021. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Te honnan tudod, hogy azokban a városokban, ahol oltópontokat akarnak kialakítani, mennyi oltópont van és mennyi lenne a várakozási idő? Látható, hogy a kormány milyen fantasztikusan szervezi az oltást: össze-vissza küldözgetik az embereket, több, mint 2 órát kell sorba állni, zsúfolódnak az emberek miközben várnak, nem lehet elérni azt, aki jóváhagyná az oltópontokat, stb.. Minden fantasztikusan megy - a fidesz szerint.
2021. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ma 15:57


Érdekes módon mégis másfélszer annyi oltást sikerült ebben a fejetlenségben is beadni, mint az EU-ban.


Az hogy esetleg lehetnek egyes helyeken problémák még nem jelenti azt, hogy ez lenne az általános.

Vagy te mit tapasztalsz a saját környezetedben? Mert érdekes módon akit én ismerek és elment oltásra azok mind probléma nélkül megkapták.

2021. márc. 16. 16:05
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

"Egyes ellenzéki önkormányzatok miért akarnak plusz oltópontokat létrehozni"

Hogy mind a 87 gendernek jusson vakcina.

2021. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező: az, hogy valaki megkapja az oltást, még nem jelenti azt, hogy nem kellett 2 órát várnia, nem kellett ide-oda mennie, nem küldözgették egyik helyről a másikra, hogy ott már nincs oltás, hogy ne lettek volna összezsúfolva az emberek. Nem csak a végeredmény a fontos, hanem az is, hogyan jutottunk el oda. Ezzel az erővel azt is lehetne csinálni, hogy felállítani 500 oltópontot és megmondani az embereknek, hogy menjenek, ahova akarnak. Akkor is be lennének oltva előbb-utóbb.
2021. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A 1,5szer annyi oltás meg annak is köszönhető, hogy egy az EUban még nem jóváhagyott oltással oltanak (a kínai és az oroszt is már megvették, pedig az sincs jóváhagyva), míg az EUban meg hiány van a vakcinákból.
2021. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ma 15:57

pl. Szombathelyen 41 darab oltóközpont van, erre akart még a helyi polgármester létrehozni párat, egy olyan városban ahol 80 ezeren se laknak de érdekes módon a kijelölt oltási pontoknál az adminisztrációban nem tudott segíteni.


Mondjuk tételezzük fel, 2 hét alatt kap az ország 1 millió adag vakcinát.

Ennek 0,82%-a kéne oda menjen, 8247 adag, vagyis egy oltópontra 200 adag jutna ki.

Vagyis ha 10 munkanap alatt akarnák eloltani akkor napi 20 adagot kéne beadni, az óránkénti 2,5 beteg lenne, ez lehetetlen szám?


ma 16:12


Te személyesen, a szüleidnél, ismerősöknél mit tapasztaltál? Mert az hogy történnek ilyen esetek ahol sorban állás lesz belőle szerintem abszolút nem általános. Vagy az én ismerősi köröm szerencsés.

De mint fentebb is kiszámoltam óránkénti 2-3 beteggel azért nem igazán van, hogy tumultus kialakuljon ha nem csúszik valami gigszer a kivitelezésbe.


Ebből meg nekem az jön le, hogy fölösleges lenne további oltópontokat nyitni.

2021. márc. 16. 16:22
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

9. nekem meg az jön le, hogy hadd döntsék már el azok, hogy hol és hány oltóközpont kell, akik ott élnek, akik ismerik a várost, mert azt irányítják min. néhány éve.

Egyébként meg "Ea kormányhivatal és a minisztérium beleegyezésével új oltópontokat jelölnek ki a tömeges oltás felgyorsítása és a háziorvosok tevékenységének támogatása érdekében."

[link]

Tehát egyetértettek vele. Mi akkor a baj? Plusz az indokokat is elolvashatod. Szóval csak tájékozódni kell és nem csak az origorol és a többi kormánymédiából.


A kérdésedben "egyes ellenzéki önkormányzatok"-at emlegetsz. Ezzel az a helyzet, hogy a fideszes polgármesterek a legritkább esetben mernek önállóan gondolkodni, pláne bármit is változtatni azon, amit a "főnök" mond, tervez. Így nem kell csodálkozni ha "valamiért" csak az ellenzéki önkormányzatok mernek változtatni.


Én nem voltam oltatni, se ismerősök, mivel nincs köztük beteg, se más, aki kaphatna oltást és másoktól egyikük se akarja elvenni az oltást, mások elé tolakodni, de láttam képeket, videókat oltóközpontokról és interjúkat az utca emberéről, amik akkor készültek, amikor elvileg lemondták sms-ben az oltást, mégis oltottak és össze-vissza küldözgették az embereket. Káosz volt. Mi lett volna ha nem mondják le... még nagyobb káosz.

2021. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!