Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az idősekre van pazarolv...

Miért az idősekre van pazarolva a vakcina, amikor a legfontosabbak a tanárok, emberekkel rendszeresen érintkezők, fiatalok és a gazdaság pörgetésében aktívan résztvevők lennének a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
Az öregeknek egyetlen feladata lenne: otthon ülni a s*ggükön, de sajnos nekik muszáj pletyizni menni a piacra. Muszáj közvetlen a futók mellett sétálgatni, muszáj az állukon hordani a maszkot. Engem nem érdekel, hogy ebbe belehalnak, de az zavar, hogy fontosabb embereknek kellene az oltást beadni és mihamarabb nyitni.
2021. márc. 17. 12:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%
És a fiatal suttyók miért nem ülnek a seggükön? Az helyett bulikáznak.
2021. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
11es hol van buli?xd mond meg és rohanok xd
2021. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
42%

Ebben az egész covid dologban fölösleges értelmet meg okokat keresni.


Eleve az értelmes intézkedés egy teljes nyitás lett volna, abban a pillanatban, ahogy a vakcina kijön. Gazdaság = munka = élet.

2021. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 molnarmarcell21 ***** válasza:
68%
A nyugdíjasok fogyasztása jobban pörgeti a gazdaságot, mint hogy Tibike kirakatot rendez a H&M-ben (bocs H&M-esek, ti jutottatok először eszembe).
2021. márc. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
37%

11es. Ne kezdjék el most piszkálni egymást az idősek és a fiatalok.

Úgy vagyok vele hogy legtöbbet úgy tehetek a vírus ellen hogyha jövőre szavazni megyek.

1. Vagy kamu és eltúlozzák az egészet a Fidesz.

2. Vagy megbukott a fidesz járvány kezelésből és váltani kell.

2021. márc. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, rád sem "pazarolnak" társadalmi szinten semmit. 30-as krónikus betegként mondom, első nap regisztráltam, ki tudja, mikor jutok oltáshoz.
2021. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Én magam is azt gondolom, hogy az aktív dolgozó embereknek kellene első körben vakcinát adni.


Nem valami önző érdekből írom ezt, én már túl vagyok a betegségen, oltás meg fényévekre a számomra.


Többek között azért gondolom ezt, mert csúcson az államadósság - és hol van még a vége? - lassan le kell tolni a gatyát a kormánynak is. Gazdaságot élénkíteni, nyugdíj kifizetés fedezetét, eü., vakcinák egyebek árát megteremteni meg csak abból lehet akik dolgoznak.


A tanár, postás, boltos, stb. meg ráadásul igen sok emberrel találkozik, soknak áthadhatja a vírust, a nekik beadott vakcinának nagyobb fékező hatása lenne, így azt mondom a kérdező álláspontjában nagyon is van igazság.


Szép dolog, hogy 90 éves emberekkel kezdik, de valljuk be ők koruknál fogva nem sokat nyüzsögnek társaságban, illetve általában élethosszig tartó nyugellátásban részesülnek, családot már valósínűleg nem ők tartják el, így nem kell a munka miatt aggódni.

2021. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Ahol most vagyok (külföld) nem az idősekkel kezdték, hanem azokkal akik sok emberrel találkoznak munka miatt. EÜ dolgozók, tanárok, közlekedésben és kereskedelemben dolgozók. Már folyamatosan enyhül a járvány és kevesebb a beteg, lezárások minimálisak. Nehéz kérdés dönteni, hogy ki kapja meg, mert emberéletek a tét, de tény, hogy az idősek (pláne 80 felett) már nem mozognak annyit a tömegben, mint egy BKV buszsofőr.
2021. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
84%
16-os vagyok: azzal én is egyetértek, hogy az aktív korosztály oltásának előrevételében is van ráció. Én sem értek egyet az "oltási programmal", ha ezt a káoszt lehet egyáltalán annak nevezni". De a kérdező hangneme nem az elfogadható kategória számomra.
2021. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
#17, egyetertek. 🤜🤛
2021. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!