Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor tegnapi rádió...

Orbán Viktor tegnapi rádió beszédében miért inasozta le a rezidens orvosokat?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az új szerződéssel azok lettek kvázi, de ezt így kijelenteni erős.
2021. márc. 20. 12:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Mert középkori provinciális gondolkodású ember.
2021. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Orán Viktor: A gyermek közjószág.

Orbán Viktor: Az orvos inas.

2021. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 mindentudó99 ***** válasza:
18%
Nálunk az inas szó szolgálót de szakmályát tanuló embert is jelent. Végül.is a rezidens a szakmályát tanuló ember. Sok minden mésba jogosan bele lehet kötni de ebbe felesleges szerintem. Régen nagyapám is így emlegegte a szakmáját tanuló fiatalokat. Ilyen olyan inas.
2021. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%
Ez egy régies kifejezés,de semmi degradó nincs benne.elég ha szétnézel a németeknél, osztrákoknál hogy mennyi bauer van lépten-nyomon mindenféle felirat vagy kifejezés formájában,de ha itthon azt mondod valakire hogy paraszt akkor azzal már vérig sérted az illetőt.szóval arról van szó hogy nem vagy hozzászokva az ilyen kifejezésekhez,sőt egyenesen sértőnek találod valamiért.de a hiba benned van,bár nem vagyok biztos benne hogy megérted amit írtam.tudom hogy a többség nem fogja még csak felfogni sem.a magyarok többsége nem az eszükről híres.
2021. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Mert minden magyart a csicskájának tart.
2021. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, megint mutogatni akarjátok hogy csak töritek a magyart és minimális szókincsetek sincsen?

Az inas a szakmát tanulót jelenti. A rezidensek azért rezidensek, mert még a szakmájukat tanulónak számítanak és nem kész orvosnak. Vagyis inasok.

A valódi magyar szótár szerinti jelentését kellene végre valahára megismernetek a magyar szavaknak és nem az újbeszél-féle hergelő narratívát.

"Gazdag családoknál, hajókon személyi szolgálatokat végző férfi alkalmazott. Bizalmi- és szakértelmet követelő állás. Jelzi ezt a belsőinas kifejezés is. Főúri házakban külön ruhát, az úgynevezett libériát hordták. Inasnak nevezték ugyanakkor az ipari és kereskedelmi tanulót is."

[link]

Mielőtt megy az újabb hergelés, nézd meg hogy a mester szónak is többféle jelentése van és azt is a szövegkörnyezet és a beszélő szándéka határozza meg!

2021. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
7, a rezidens bizony végzett orvos. Nem szakorvos, de szakképzett orvos.
2021. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
7-es.Ne azt nézzük már,hogy korábbi történelmi időben,hogy használták a kifejezést.Azt nézzük,hogy a mai hétköznapi nyelvben,hogy hangzik,sértő-e.Ha nekem mondanák és ezt tanulnám azért enyhén szólva megsértődnék.Ráadásul ezek az emberek minimum 6évet tanulnak,nem is akármilyen nehézségű anyagot.Igen is sértő a kifejezés.Megmutatja,hogy mennyire is becsülik őket.
2021. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A fideszesek itt aztán tudnak személyeskedni...
2021. márc. 20. 13:14
 10/24 Rothadó Narancs ***** válasza:
79%
Az tuti, arrogáns csürhe!
2021. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!