Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tesz semmit az...

Miért nem tesz semmit az állam a fiatal orvosokért?

Figyelt kérdés

Hónapok óta patthelyzet van, mivel a kormány intézkedései miatt nem lehet közalkalmazottakat felvenni, akik meg mentességet adhatnának ez alól, nem csinálnak semmit. A rezidensek meg várnak arra, hogy dolgozhassanak. Hol van ilyenkor a kormány vagy a minisztérium? Hol vannak azok, akik a választások előtt fűt-fát ígérgettek? Miért nem tesz senki semmit?


[link]



2018. aug. 22. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
Minek az lopnak mashonnan
2018. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%
Hát biztos, hogy nem egy vmn-es picsogásból kéne megismerni a hazai egészségügy helyzetét.
2018. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1%
Mert az orvosok semmirevalók. Én mindet kizavarnám az országból.
2018. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Én egy kisvárosi kórházban dolgozom, és hónapok óta keresünk minimum 6 fő orvost. Annyira azért nem tolonganak az állásokért pedig kifejezetten jó körülményeket és átlag feletti díjazást kínálunk.
2018. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

'Mert az orvosok semmirevalók. Én mindet kizavarnám az országból.'


Hajrá, utána megnézzük, hogy kúrálod ki magad egy komolyabb eü problémából szakember segítsége nélkül, vagy ki fog ellátni, ha valami baleset ér :)

2018. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1: Te már csak tudod.


#2: Nagyon jól ismerem az egészségügy helyzetét, és a cikk jól jellemzi azt is, ami most van, és azt is, ami régen volt. Bár az, hogy régen mivolt, jelen kérdés szempontjából kevésbé releváns.


#3: Ezt majd akkor gondold át, ha véletleül orvosi segítségre szorulsz majd. Ha külföldön élsz, az sem mentség, mert akkor meg úgy zavarnád ki őket innen, hogy téged nem érint, mások meg nem kapják meg az elátást.


#4: Mindenhol ez a helyzet. Ha meg nem tolonganak, akkor lehet, hogy nem értenek egyet veletek abban, hogy a „kifejezetten jó körülményeket és átlag feletti díjazást” kínáltok. Az átlag a béka hasa alatt van, így az átlag feletti is lehet kevés. A körülmények szintén relatívak. A kormány feladata lenne vonzóbbá tenni azt a helyet is, ahol te dolgozol. Jobb szabályozással, még több pénzzel, még jobb körülményekkel.

2018. aug. 22. 11:33
 7/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem igazán értem, hogy jön ide az 50 évvel ezelőtti metódus. Lehet, hogy a cikkíróval a múlt század közepén így bántak, ma egyáltalán nem ez a helyzet, sőt, 20 évvel ezelőtt sem így működött, amikor én végeztem az orvosin. A szakorvosjelöltek bérezéséről leírtak pedig a nettó hülyeség kategóriája, a szakorvosokéról nem is beszélve.😀 Van még mit faragni az egészségügyi rendszeren bőven, ez nem kérdés, valóban létezik még valamennyire a feudalizmusra hajazó hierarchikus rendszer, de pont az a 35-50 éves korosztály, amelyik itthon van és 80-90%-uk vezető pozíciót tölt be, már túlnyomórészt egész másképp áll a dolgokhoz.
2018. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
#6-os, amíg egy budapesti, szakvizsga előtt álló (!) fiatal orvos kijelentheti, hogy nettó millió alatt nem dolgozik, és ezt figyelembe is veszik, addig nincs oly nagy baj a bérezéssel. Egyébként az illető itthon dolgozik, továbbra is.😀
2018. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2%
Én egy fillért nem adnék nekik.
2018. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2%

"Én egy kisvárosi kórházban dolgozom, és hónapok óta keresünk minimum 6 fő orvost. Annyira azért nem tolonganak az állásokért pedig kifejezetten jó körülményeket és átlag feletti díjazást kínálunk."


Lusták ezek mint a lajhár. Azért mentek egyetemre, hogy addig se kelljen semmit csinálniuk.

2018. aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!