Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A programozóknak, informatikus...

A programozóknak, informatikusoknak tetszik Orbán "mindenki gondoskodjon magáról" válságkezelési politikája?

Figyelt kérdés

Régen amikor még egy vendéglátós is megkeresett borravalóval együtt simán annyit mint egy közepes vagy jó programozó, akkor nem voltak ennyire királyok az IT-sek. Ez mind annak volt betudható, hogy nagy volt a romkocsma, szórakozóhely, bulinegyed turizmus ahol csak úgy dobálták a pénzt a részeg Nyugati férfiak.

Emiatt felmentek az ingatlanárak az egekbe, és az építőipari munkás szintén megkeresett már annyit mint egy programozó.

De most, hogy a vendéglátós éhezik, nem kap semmi bérpótlást, jattról meg nem is álmodhat többé, nem érzik magukat nagyobb királynak a programozók? Az építőiparnak pedig max 2 éve van. 2021-2022-be át fogják adni az összes projektet, utána nuku megrendelés van, megy a levesbe az összes szaki munkanélkülinek. Az ingatlanárak pedig zuhanni kezdenek majd, ez gazdasági törvény.

Így még nagyobb király lehet egy programozó. Gondolom a szakiknak sem fog segíteni Orbán majd semmit ha munkanélküliek lesznek.

Összességében bejön a home office dolgozóknak, ez a "Boldog karácsonyt", "Ingyen pénz? Olyat még a világ nem látott", "Flegma vagyok leszarom" válságkezelési politika?



2021. márc. 20. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te ennek örülsz?Csak egy kérdés
2021. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam,hogy sokan közülük ellenzik,hogy a munkanélküli ellátás több ideig járjon, növekedjen az összege.


Szlovákiában hosszabb ideig jár, ott is a fizetésedtől függ,de magasabb a limit.Szlovákiai ismerősöm több, mint 200 ezernyi forintot kapott havonta.Magyarországon 120 ezer a limit és csak 3 hónapig jár.



A magyar munkanélküli ellátás, talán jó gazdasági helyzetben elmegy.Viszont pandémia idején kegyetlen, amikor rengeteg embernek szűnt meg az állása, nagy a munkanélküliség.Legalább erre a kritikus időszakra,ideiglenesen módosítani kellett volna a segélyezést, növelni az idejét.

2021. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz több ideig segély.Őket nem érdekli hogy hogyan oldja meg az ember,ennyi👏👏3 hónap még pandémia nélkül is kevés idő rendes munkát találni.Fél év a reális szerintem de ez csak az én egyéni véleményem
2021. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem és igazábol nem is nagyon értem, hogy miről van szó. A COVID nem egy számítógépes vírus.
2021. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most akkor az a kérdés, hogy a home officos kárörvend e?
2021. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nekem eszembe jut a 2006-2010-es társadalom hozzáállása a dolgokhoz.

Mi akartuk...

2021. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekem személy szerint szimpatikus. Inkább legyünk a 100000 Wolt futár országa, mint a 300000 munkakerülő országa
2021. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mindenki gondoskodjon magáról válságkezelés? A több ezer vendéglátós semmit nem kapott, de a Fideszt támogató vállalkozók, akikről lista van kaptak és ne felejtsük el Mészáros szállodáit, amiken tényleg nagyon fontos volt segíteni mert köztudott, hogy Mészáros a legszegényebb magyar ember. Sportcélokra is kiemelten adtak támogatásokat. Megtámogattak semmiből előtűnő cégeket, mert ezeken keresztül mentek a lélegeztetőgép és vakcinabeszerzések, szép haszonnal. Az első hullámban találomra kiválasztottak tevékenységi köröket, majd ezeknek elengedték hónapokig a járulékokat, a többi olyan tevékenységi körű vállalkozónak, akiket ugyanúgy érintett a vészhelyzet, nem engedtek el semmit.

Ezt ezek alapján erősen szelektív és korrupt támogatási rendszernek nevezném. Volt egy reményem, hogy legalább ezekben az időkben félreteszik az összes rossz tulajdonságukat, de nem tették. Folyamatosan hazudnak a helyzet súlyosságáról és ettől még rosszabb lesz. Megnézi az egyszeri ember a közmédia híreit, azt hallja, hogy mindenhol máshol rosszabb állapotok uralkodnak mint nálunk, azt hiszi, hogy Magyarországon már túl vagyunk a nehezén, ezért bátran kimozdul, megy mindenfelé és elkapja a vírust. Ez a hazudozás többet árt, mintha bevallanák az igazat. De ha bevallják az igazat, akkor 2022-ben nem nyernek választást. Képesek a politikai céljaik érdekében emberéleteket feláldozni. Az ellenzék is magyaráz, ahányan vannak annyifélét, de ami esetleg jó javaslatuk van, biztos, hogy a kormány csak azért is annak az ellenkezőjét csinálja és róluk is betegesen hazudozik. Irigyellek, hogy ezekután neked csak a home officeban dolgozókkal van bajod.

2021. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevetten ,főleg jól keresők mondják+ jó helyen lakók, hogy mit sírtok van munka, ne panaszkodjanak, csak hát aki Budapesten keres nettó 500-at az lekakilja aki mondjuk Békésben pincér nettó 140 ért és munka nélkül lett.
2021. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Budapesti romkocsma, ahol vannak, voltak tudatos irányitót turista forgalom az nem Kaposvári random kocsma még mindig. Mondjuk drágábban adták a lángost is, ha kevésbe ismert helyen megkaphatja olcsóbban utána meg borravaló is. Átvágni a részeget se szebb. Stadiont azt építsék fel nyugodtan, ha annyira kell.


Programozni nem lesz ezeknek király, mert borravaló hajhásság itt nem ér semmit. Mondjuk most találj egyetemistaként gyakorlati helyet home office-ban és/vagy utána home office-ban dolgozni 0 gyakorlati tapasztalattal, ha már ennyire aggódnunk vendéglátásért és építőipari miatt. Az lesz, hogy hidegen hagyják öket jó eséllyel, mint mindig, ahogy a magyar társadalom szolidaritása ismert.

Bárki, aki ki akar látni a buborékjából ki foghat tudni látni csak nézen ki végre nem árt semmit.

2021. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!