Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vírustagadóból, vagy vírusrett...

Vírustagadóból, vagy vírusrettegőből van több szerintetek?

Figyelt kérdés
Most a ténylegesen a vírus létezését tagadókra és a vírustól elmebeteg módon rettegő, mindent lezáratni akarókra gondolok. Mekkora lehet az arányuk a társadalomban?

2021. márc. 20. 22:30
1 2 3 4
 21/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
14%
Vírustagadóból, ez egyértelmű. Vírusrettegők ugyanis csak annyian vannak, mint a gyíkemberek. Ugyanis az csak egy kitalált szó, mögöttes tartalom nélkül.
2021. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
59%
21-es! A vírusrettegő az, aki fél, hogy elkapja a koronavírust, betart minden szabályt, nem találkozik senkivel, amit lehet fertőtlenít, várja az oltást.
2021. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 krwkco ***** válasza:
66%

A "vírusrettegő" egy erősen negatív hangulatú szó. Szerintem csak a lakosság egy kis hányada él át eltúlzott félelmet és nevezhető rettegőnek.

Én "vírusóvatosnak" nevezném magam. Maszkot hordok. Zárt, zsúfolt helyen (pl. élelmiszerbolt) jól felfekvő FFP2-őt. Az utcán olyat, hogy kapjak levegőt, de a rendőr ne büntessen meg. Idegenektől távolságot tartok. Kirándulok, sokat vagyok szabad levegőn.

Nem akarok sem megbetegedni, sem a betegséget terjeszteni.

2021. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
29%
22-es: Szerintem ezt értelmes, felelősségtudatos embernek hívják.
2021. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%
24-es! Nem nem! Ez a vírusrettegő. Kiegészíteném azzal, hogy jellemző még, hogy egyedül is maszkot visel az autóban és ha esetleg kimerészkedik az erdőbe, akkor ott is maszkot vesz. Akiről te beszélsz, az esetleg a 23-as.
2021. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
19%
22/25 (gondolom ugyanaz): nagyot tévedsz. Szerintem kb senki sem akarja a vírust elkapni, nem akar beteg lenni. Sem kicsit, sem nagyon. Ez nem félelem, alapvető emberi tulajdonság. Szomorú, ha ez benned nincs meg. Az meg, hogy betart valaki szabályokat megintcsak nem rettegés. És abszolút más az, amit #25-ben írsz, ők már túlzásba viszik a védekezést. De többnyire ők sem az általad remélt rettegésből, egyszerűen az értelmezésből és a félretájékozottságból. Valószínűleg te is hasonló okokból vagy azon a véleményen, amint (kevés információ és/vagy a rendelkezésre álló információk hibás feldolgozása).
2021. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván senki sem akar semmilyen vírust elkapni, de aki emiatt képes maszkot hordani az utcán (és nem a büntetés miatt), vagy emiatt nem megy sehova, ahova nem muszáj, az már túlmutat a józan észen. Az rettegő.
2021. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

26-os! 22/25 vagyok.

Igazad van, én sem akarok semmilyen betegséget elkapni.

A 22-esben nem elég pontosan írtam, a rettegők fontos jellemzője, a túlzásba vitt "óvatosság" De vannak rettegők, ezt tapasztalatból tudom.

Az összes rendelkezésre álló információ alapján van nekem is véleményem erről a járványról, amibe beletartozik a média, (mindkét oldal) Egészségügyben dolgozó barátok, ismerősök. Megbetegedett ismerősök, családtagok. Rettegő ismerősök. Egészséges ismerősök.

2021. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Barbell Deadlift ***** válasza:

Én konkrétan egy emberről tudok az elég nagynak mondható ismeretségi körömben, akire ráfoghatjuk, hogy "vírusrettegő". Ugyan ezen halmazban vírustagadóból már jóval több van, legalább 4 ismerősöm törölt a facebookról, mert kiposztoltak valami nagyon nonszensz vírustagadó hazugságot, én meg udviariasan odaírtam nekik, hogy kb. 2 perc alatt utánajárhattak volna az állításnak, és akkor tudnák, hogy hülyeség. Ezen kívül még mindig van pár vírustagadó ismerősöm.

A különböző fórumokon is mindig a tagadókba futok bele, persze elképzelhető, hogy csak hangos kisebbséget alkotnak, a rettegők pedig csendes többséget, nincs eszközöm arra, hogy ezt megállapítsam.

2021. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Én konkrétan egy emberről tudok az elég nagynak mondható ismeretségi körömben, akire ráfoghatjuk, hogy "vírusrettegő"."

Saját magadra gondolsz? Mert az itteni ámokfutásaid alapján egyértelműen vírusrettegő vagy.

2021. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!