Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar munkaerőpiac miért...

A magyar munkaerőpiac miért ilyen szar?

Figyelt kérdés

Leépített mérnök lettem én is egy Nyugati multinál. Ez már a harmadik leépítési kör volt, ezt már én sem úsztam meg. Jelenleg mindenki félelemben és rettegésben él a leépítéstől az ilyen cégeknél, vagy nyalizik nagyon keményen felfelé, hogy megússza.

Most próbálok új munkahelyet találni, de itthon szánalmas a helyzet. Alig van munkalehetőség és szarért húgyért is túljelentkezés van. Minden meghirdetett pozira több százan adják be a CV-jüket, legyen bármilyen szar is a bér.

Miért ilyen büdös alja retkes csicska a magyar munkaerőpiac?



2021. márc. 22. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mert Orbán megvédte ezt is :D
2021. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Mert gyári munkásoknak nevelik a magyarokat, így egy diplomás neccesen találhat munkát.
2021. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert vidéken vagy.Ott nagyon kevés a normális, jól fizető szellemi munka, legyen szó mérnökről,közgazdaászról.


Én ezért költöztem Budapestre vidékről.Vidéken, ha leépítenek, hónapokig tart, mire találsz egy hasonló pozíciót.Budapesten csak hetek, max 1 hónap.


Szépen, Budapestre kell költözni, ha karriert akarsz.Nyilván, ez nem jó dolog, de ez van.

2021. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen tipusú mérnök vagy?
2021. márc. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
De tényleg, milyen mérnök vagy? Csak mert nehezen tudnám elhinni, hogy munkanélkülivé vált mondjuk egy villamosmérnök a mai világban, akkora hiány van belőlük, mindenhol, még vidéken is.
2021. márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

A több száz cv az most azért van, mert tavaly óta lett vagy 700 ezer munkanélküli.

De ahogy írod ez látszik a jelentkezők létszámán, hogy nem 3-5 jelentkező van a melóra, hanem 60-70,meg hogy 280-320 helyett 200 kilót ha adnak manapság ugyanarra a melóra, mert annyiért is vállaljak, csak hogy kihúzzák valahogy az emberek.


és hogy miért?

mert nem csak sima melóhelyek hanem komplett ágazatok dőltek be és így lett rengeteg munkanélküli, akik kétségbeesetten próbálnak talpon maradni.

szakszervezet érdekvédelem meg nincs, nem volt és nem is lesz. így magára van utalva mindenki ebben a rettenet helyzetben.

2021. márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Annyira rühellem ezt a szar pöce országot...
2021. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Akkor el lehet takarodni.
2021. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert senki nem akar ebbe az országba jönni, az ittenieknek meg nincs pénze fejleszteni.
2021. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Mert lusták az emberek ,mint a dög.
2021. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!