Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most életbe lépett olyan...

Most életbe lépett olyan szabály, hogy a közterületen sem kell maszkot viselni, vagy csak szimplán nem hordják néhányan?

Figyelt kérdés

Fővárosban vagyok, mentem a boltba. Benn a boltban előírásszerűen mindenkin rajta van, de kint az utcán már több emberen nincs, akik nem is sportoltak, vagy dohányoztak, vagy ettek.

Csak kérdezem, engem abszolút nem zavar, ha hordja valaki, ha nem. Én hordom, amíg kell, ha már nem, akkor nem. Csak feltűnt, hogy többen nem hordták. Lazítottak a szabályokon?


2021. márc. 27. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan kell, csak sokan nem hordják.
2021. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Csak egyre több embernek kezd fel nyílni a szeme.
2021. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Akinek van egy kis esze, az legfeljebb rendőrök közelében hordja.
2021. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Közterületen mindenhol kötelező. Csak normális ember nem azért megy ki a szabadba hogy a maszkon átszűrt levegőt szívjon. Másrészről már lassan a leghülyébbek is kezdenek rájönni, hogy a maszknak rohadtul semmi jelentősége a vírus terjedése szempontjából. Csak így, hogy mindenfelé maszkos embereket látsz, egy percre sem felejtheted el hogy fene nagy járvány van. Része a rettegés fenntartásának. Csak szerencsére az emberek nem annyira hülyék, kezdenek ébredezni, ezért próbálnak kapálózni a mindenféle mutánsokkal, de ez se hat.
2021. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kötelező, de tökéletesen látható, hogy ezt az intézkedést a többség feleslegesnek és ésszerűtlennek tartja. Mert míg zárt térben egyetlen olyan emberrel sem találkoztam az utóbbi időben, akin ne lenne maszk, a szabad levegőn viszont rengeteggel. Bevallom, én sem hordom kinn a napi sétám alatt.
2021. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

Mivel nincs kontakt kutatás sajnos nem bizonyítható az a sejtés, hogy a súlyos fertőzések jelentős része olyan családi, baráti kontaktusok során jön létre amikor senki sem visel maszkot és több órán keresztül zárt térben töményen kapja tüdőre a kilégzett vírust.

A nagy dózisban kapott fertőzés szinte bárkit kiüt. A kérdés csak az hogy a vége egy kéthetes láz, kórház, vagy lélegezetőgép lesz.

Ezért szerintem szabad téren nem sok értelme van a maszk viselésnek.

2021. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Vannak olyan ""felvilágosultak"", akik boltban sem hordják.
2021. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Én Debrecenben pont fordítva vettem észre,alig van olyan akin nincs maszk
2021. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten alig van néhány emberen.
2021. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Kellene, de leszarjak.
2021. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!