Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkövetek azzal bármilyen...

Elkövetek azzal bármilyen szabálysértést, ha kútból kiszedem a beledobált pénzt?

Figyelt kérdés
Abban az esetben kérdezem, hogy ha a kút közterületen van és anélkül ki tudom szedni a pénzt, hogy bemennék a vízbe.

2016. ápr. 24. 21:03
 1/6 tetro ***** válasza:
25%
Szerintem ha a kútban van pénz, akkor az jogilag vagy azé marad aki bedobta, vagy azé lesz akié a kút. De biztosan nem a tiéd :)
2016. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A közterületen levő dolog az államé.
2016. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Jogilag lopást követsz el!
2016. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
El. Lopás szabálysértést.
2016. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Jogtalan elsajátítás, mint mikor találsz egy pénztárcát az utcán és megtartod.
2016. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az ilyen kutak többségéből általában lehetetlen csak úgy kiszedni a pénzt. De ahol csak le kell érte hajolni, ott szerintem sokan meg is teszik. Valószínűleg a legtöbb bedobott pénz a takarítóé lesz.


A közterületen elhagyott pénztárca egy jó kérdés. Rendőrségre biztosan nem vinném be. Ha van benne név, akkor visszajuttatom. Ha nincs, akkor enyém a pénz.

2016. ápr. 25. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!