Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikorra várható a veszélyhelyz...

Mikorra várható a veszélyhelyzet eltörlése?

Figyelt kérdés
Én már tűkön ülve várom hogy megnyíljanak a szabadidős létesítmények, és az ÉRTHETETLENÜL BEZÁRT ÁLLATKERT!

2021. ápr. 6. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Orbán bejelentette hogy 2022-ben is végig veszélyhelyzet lesz
2021. ápr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

A jelenlegi veszélyhelyzetet tartalmazó törvény (2021. I. törvény) 2021. február 22-én lett kihirdetve (jelent meg a Magyar Közlöny 27. számában).

Az 5. § szövege: „Ez a törvény a kihirdetése napján 23 órakor lép hatályba, és a kihirdetését követő 90. napon hatályát veszti.”

Tehát, 2021. február 22-én lépett hatályba és 2021. május 23-án veszti hatályát. Van még idő. (De a „133 bátor ember” akár meg is hosszabbíthatja.)

Az más kérdés, hogy a kormány a törvény felhatalmazása alapján, annak tartama idején, milyen rendeleteket hoz. Rendelhet el akár nagyon erős szigorítást is, és akár fel is oldhat minden korlátozást. Például, a mai naptól enyhítettek. (Minden üzlet és szolgáltatás kinyithat – látogatható –, tovább tarthatnak nyitva, és csökkent a kijárási tilalom időtartama.)

Jól érzékelhető a kormány nyitási, minél nagyobb nyitási törekvése. Teszi ezt az egészségügyi szakértők állásfoglalásának ellenére. Kérdés, hogy az egészségügyi ellátórendszerre milyen nyomás terhelődik. Bár, visszaszigorítás nem várható; ha el is szabadulna a pokol, azon már nem segítene. Ahogy az őszi késlekedés is helyrehozhatatlan lett.

2021. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meghosszabbítják szeptemberig a veszélyhelyzetet.
2021. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!