Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért nem...

A magyar kormány miért nem propagálja a napelemek elterjedését?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan házakat, ahol már szinte a teljes áramfogyasztást fedezik a nepelemek, így a rezsi szinte 0.- Ft-ban van havonta. Télen a fűtési szezonban persze ez változhat, de olyankor is sokat fedez a fogyasztásban. Sajnos úgy látom, hogy idehaza még nagyon kevesen használnak napelemet.


Ez azért is lehet részben, mert a kormány semmilyen támogatást nem nyújt erre, pedig a klímaváltozás elleni harcban is nagy jelentősége lenne, hogy csökkentsük a nukleáris energia igényt amennyire csak lehet. Miért nem célja ez a kormánynak?



2021. ápr. 7. 07:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. és nem tettem hozzá, hogy ezen nincs támogatás mert tavaly még csak kamatmentes hitel volt 20 évre ami kb 500 ezret jelentett volna a 20 év alatt, ezért nekem nem igazán érte meg, mivel ez esetben terveztetni kellett volna + egyéb költségek. Tisztán 2-300 ezer maradt volna. Ezért cserébe viszont 20 évig figyelni kell a részleteket.
2021. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es szurkolok neked, hogy bejöjjön a kalkulációd.


Én nem mertem belevágni a telepítésbe az alábbi veszélyek miatt aggódtam:

Jégesők ( egyre gyakrabban fordul elő)

Az Inverter több helyen már 4 éven belül tönkrement.

A napelemek hatékonysága a por miatt csökken. Takarítás nehezen oldható meg.

Az általam termelt többlet áramot a szolgáltató 12Ft/KWh áron venné meg tőlem. Nekem viszont 38Ft/KWh áron adja. Érdemes lenne eltárolnom vagy elhasználnom, de ehhez megint be kellene ruháznom...

Ha egyre többen vesznek napelemet, akkor egyre többen táplálnak be 12Ft/KWh áron áramot a szolgáltató rendszerébe. Ha valamiből sokat kínálnak annak az ára csökken. Ha hosszú távon csökken az áram ára, akkor a megtérülés ideje növekszik.

Mi történik ha 20 év múlva a napelemek tönkre mennek? Fizetnem kell majd a leszerelésért és a veszélyes anyag elszállításért és mentesítéséért.

Mindenkit tisztelek és támogatok aki napelemet vásárol.

2021. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Köszi, majd meglátjuk. Igen az árak stimmelnek, viszont én nem igazán a visszatáplálás nyeresége miatt ruháztam be, mert az elenyésző hanem hogy 0 körül vegyek ki. Mert elektromos fűtésem van és így, hogy télen alig használjuk a nyaralót, így is elmegy kb 7000kwh mert persze télen is tartjuk 18C-on. Tahát amíg az év végi elszámolásnál én fizetek valamennyit addig 38 forinttal számolom a megtermelt áramot mert annyit fizettem volna az EON-nak. most kb úgy látom, hogy 6000 kwh lesz a termelés és kb 1000-t fizetni fogok. Ha meg esetleg később leköltöznénk oda akkor még nagyobb lesz a számla és tuti nem lesz visszatáplálás szóval lehet hogy még bővítem is, mert pont e miatt nagyobb invertert vettem. Éves elszámolás van szóval a megtermelt áramot nem éri meg eltárolni és amíg kb 0 ban vagy mínuszban vagyok éves szinten addig nekem mindegy hogy mennyit fizetnek a visszatáplált áramért.

A jégesőt kérdeztem és elvileg nem árt neki, legalább is ha nem teniszlabda nagyságú. Ami meg a tisztítást illeti arra is azt mondták, hogy nem kell, eső lemossa szépen. Volt rajta nemrég egy tenyérnyi madár sz*r és az eső lemosta, de fogom látni hogy tavaly pl mennyit termelt mondjuk júliusban és mennyit idén hogy mennyire csökken a hatékonysága.

Ami meg a leszerelést illeti, a tv meg más műszaki cikket is az eladóknak vissza kell venni bár ki tudja hogy lesz.

2021. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13 vagyok. 230 ezer forintot termelt egy év alatt, tehát az elég jó. 12 év alatt meg fog térülni. Persze nekem a szaldós elszámolás van, 2023-tól lesz a bruttó elszámolás, úgy már tényleg lehet hogy 20 év lesz a megtérülés, vagy akksi kell ami tárolja az áramot amit nem használunk fel. De gondolom azzal is jóval emelkedik a megtérülés mert az rohadt drága + egy újabb rizikó faktor ami tönkremehet.
2021. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!