Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért kezdett el enyhíte...

Orbán miért kezdett el enyhíteni mikor pont hogy szigorítani kéne?

Figyelt kérdés

Egekben a fertőzöttek száma. A halálesetek folyamatosan rekordokat döntenek. Jön az új román mutáns, ami ellenáll a vakcináknak. Ezek tudatában az új nyitással kapcsolatban csak pár kérdés merül fel bennem:

Miért nincs még mindig 24 órás kijárási tilalom? Miért van nyitva megint minden, mikor csak az élelmiszerboltoknak és a gyógyszertáraknak szabadna? Miért engedik, hogy a tömegközlekedésen tömörüljenek az emberek? Miért akkora létszükléglet megengedni a proliknak, hogy fodrászhoz meg kozmetikushoz szaladgáljanak? Miért nincsenek lezárva a forgalmas környékek, és a kirándulóhelyek? Miért kellett kitolni az amúgy is enyhe 8 órát 10-ig?

Orbán mégis hogy képzeli ezt? És az EU miért nem akadályozza meg, hogy az emberek életét veszélyeztesse a saját pénztárcájáért?



2021. ápr. 7. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Mert már pár teljesen hülyén kívül mindenki unja a hisztit. Hány millió évig kellene bezárva rettegni a random mutánsoktól, amik egyébként egészséges emberekre full veszélytelenek?
2021. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Remélem újra zárás jön. Ja és ne írjátok le, hogy zárd magadra az ajtót és vegyél fel maszkot otthon is, unalmas már a sok hisztikeeeeeeeeeeeeeeeeee
2021. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

Én mindennap jókat röhögök ezen a kérdésen, meg ahogy egy csomóan komolyan veszik a trollkodást.


Álktalában Jakab Péter, vagy Szabó Tímea hangjával olvasom.

2021. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Az orvosok szerint nem hiszti, akik covidos betegeket ápolnak és néha ki se látnak a munkából. Persze őket és a kovidos betegeket ti leszarjátok, akkor ne várjátok el, hogy ti érdekeljetek bárkit is. Leszarnátok ti minden kárt, amit meg a nyitás okozna. Akkor meg ti is legyetek leszarva, hiszen titeket se érdekel az, hogyha valaki miattatok lenne kovidos. Szerencsére nálunk a családban mindenkinek megmaradt a munkája és én jól tudom, hogy van, akinek nem. Viszont felhúzom magam azon, amikor a totális nyitás pártiak szerinte nincs is járvány, vagy alig van vagy valami hasonló, mikor rengeteg kovidos van ma. Ti is leszartok mindenkit magatokon kívül, legalábbis, ha éppen miattatok kerülne valaki kórházba, azt leszarnátok az tuti. Amikor még nyitva volt csomó minden, érdekelte az ottaniakat, hogy éppen világjárvány van? Dehogy érdekelte. Nekik legyen jó és kész.


Ne írjátok, hogy rettegjek otthon bezárva, unom a dumát. A nyitás pártiak szarják le a legjobban a másikat. Mert a nyitás is okozna károkat és elnézve a magyar népet, ők még akkor se tartják be a szabályt, ha van szabály, hát még ha nem lenne.

2021. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

#14


Én nyitás-párti vagyok. Nem kételkedem a járvány meglétében. A súlyosságát sem vitatom, 7-8% többlethalálozás azért nem egy olyan dolog, amit kel kellene bagatellizálni.

Azonban nem látom a korlátozások hasznát, és értelmét. November óta vagyunk bezárva, lassan fél éve. Ez alatt nagyjából ugyanazok az intézkedések voltak. Ugynolyan körülmények között volt napi átlag 1500 fertőzött, és napi átlag 9000 ezer. Növekedett az aktív fertőzöttek száma, majd csökkent másfél hónapig, utána meg minden korábbinál erősebben megint növekedett. Mindeközben máshol minimális korlátozással semmi ilyesmi nem volt. Ha azt látnám, hogy azok az országok, ahol lazaság van szívnak, mi meg eredményt érünk el a bezárással, akkor nem lennék nyitáspárti. De én úgy látom, hogy a lezárások járványvédelmi szempontból mit sem érnek, vagy csak elhanyagolható hatásuk van, de mellette sok embernek megkeserítik az életét.

2021. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
29%
Idén lesz a hazai rendezésű eb, azt kell mutatni, hogy minden rendben van, különben nem lesznek meccsek a Puskás stadionban
2021. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

"#14


Én nyitás-párti vagyok. Nem kételkedem a járvány meglétében. A súlyosságát sem vitatom, 7-8% többlethalálozás azért nem egy olyan dolog, amit kel kellene bagatellizálni.


Azonban nem látom a korlátozások hasznát, és értelmét. November óta vagyunk bezárva, lassan fél éve. Ez alatt nagyjából ugyanazok az intézkedések voltak. Ugynolyan körülmények között volt napi átlag 1500 fertőzött, és napi átlag 9000 ezer. Növekedett az aktív fertőzöttek száma, majd csökkent másfél hónapig, utána meg minden korábbinál erősebben megint növekedett. Mindeközben máshol minimális korlátozással semmi ilyesmi nem volt. Ha azt látnám, hogy azok az országok, ahol lazaság van szívnak, mi meg eredményt érünk el a bezárással, akkor nem lennék nyitáspárti. De én úgy látom, hogy a lezárások járványvédelmi szempontból mit sem érnek, vagy csak elhanyagolható hatásuk van, de mellette sok embernek megkeserítik az életét."


Mivel ezen az oldalon én meg hónapok óta azt hallgatom, hogy a számok hazudnak, nem tudom komolyan venni azt, amikor valaki más országok számaival érvel, mikor szerintük a számokkal akarnak direkt átbacni minket.


Egyébként én nem azt mondom, hogy a magyar intézkedések azok olyan nagyon jók de a magyar nép szerinted mennyire segíti elő az intézkedéseket? Ahol tud ott simlizik a többség. Mi értelme van a korlátozások hasznával jönni, ha a maygar nép azt se tartja be, ami a mostani szabály? Mert ezeket nem tartották be rendesen. És most nem arról beszélek, hogy az üres utcán ki hordott maszkot és ki nem, mert ott tényleg nincs értelme. Viszont a konditerem bezárt, mégis mennyi lett a kamuengedély. (Mielőtt nekem jöttök én is jártam oda évekig, most otthon edzem). Igazából a nép azt a korlátozást szegi meg, amelyiket csak meg tudja.

2021. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

#17


"Mivel ezen az oldalon én meg hónapok óta azt hallgatom, hogy a számok hazudnak, nem tudom komolyan venni azt, amikor valaki más országok számaival érvel, mikor szerintük a számokkal akarnak direkt átbacni minket."


Álljunk már meg. Az, hogy te miket olvasol itt az oldalon random emberektől annak mi köze ahhoz, hogy én mit írok? Majd akkor ne vedd komolyan az én országok számaival való érvelésemet, ha tőlem is azt látod, hogy átbacásnak tartom más országok számait.


"Egyébként én nem azt mondom, hogy a magyar intézkedések azok olyan nagyon jók de a magyar nép szerinted mennyire segíti elő az intézkedéseket?"


Hellyel-közzel. A magyar nép szerintem többnyire együttműködő, legalábbis ahogy én látom, mert félnek a büntitől.

De hiába jössz ezzel, hogy amiatt van, hogy a magyar nem tartja be a szabályokat. A magyar ugyanúgy nem tartotta be a szabályt novemberben, januárban, márciusban. Aztán mégis novemberben nőtt a fertőzöttek száma, januárban csökkent, márciusban még jobban nőtt. Hogyan sikerült januárban erős csökkenést produkálni, ha a magyar nem tartja be a szabályt?


Egyébként ha a korlátozások valóban működnek úgy józan paraszti ésszel végiggondolva melyik helyen terjed a vírus?

A) Egy olyan országban, ahol nem rendelnek el semmilyen korlátozást.

B) Szigorú korlátozásokat rendelnek el, amit a lakosság 70%-a betart.


"Viszont a konditerem bezárt, mégis mennyi lett a kamuengedély."

Töredéke a kamuengedélyes az eredeti felhasználótömegnek. Spanomnak 120 bérletese volt, most van 7-8, aki kamu sportolóival sunnyog.

2021. ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
60%

"Álljunk már meg. Az, hogy te miket olvasol itt az oldalon random emberektől annak mi köze ahhoz, hogy én mit írok? Majd akkor ne vedd komolyan az én országok számaival való érvelésemet, ha tőlem is azt látod, hogy átbacásnak tartom más országok számait."


Ebben igazad van de amikor Orbánt kell szidni, akkor az összes szám kamu, amikor a korlátozások eltörlése mellett kell érvewlni, akkor meg az összes igaz az oldalon és nem egy ember csinálja ezt.


"De hiába jössz ezzel, hogy amiatt van, hogy a magyar nem tartja be a szabályokat. A magyar ugyanúgy nem tartotta be a szabályt novemberben, januárban, márciusban. Aztán mégis novemberben nőtt a fertőzöttek száma, januárban csökkent, márciusban még jobban nőtt. Hogyan sikerült januárban erős csökkenést produkálni, ha a magyar nem tartja be a szabályt?"


Nem tudom, nem vagyok orákulum. De tuti nem azért, mert a korlátozásoknak semmi haszna sincsen.

2021. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!