Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha állítólag olyan rosszul...

Ha állítólag olyan rosszul élünk itthon akkor hogy lehet hogy egyre több az autó, minden családtagnak külön, saját lakásban, házban élnek egyre többen, tele az üzletek telepakolt bevásárlókocsikkal?

Figyelt kérdés
Minden ismerősömnek van saját autója, egy anyának, egy apának.Iszonyú drága a benzin, a fenntartása egy autónak. Saját lakásban élnek, igaz sokan hitelből, nade aki hitelt fizet annak volt már önereje, annak volt kezdő tőkéje és megfelelő fizetése hogy hitelképes legyen. Persze vannak putrik, de itt ahol élek pesten (egyik legszegényebb kerület) úgy tűnik hogy közel sem nyomorognak. Egyre több az autó is az utakon, már lassan a járdán parkolnak, mert nem férnek el sehol. Közben vannak még gyerekek is akikre szintén sok pénz kell. Szóval kicsit zavaros nekem az itthoni helyzet.
2021. ápr. 9. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

iszonyú drága a benzin..

jó szöveg...

csak az a nem mindegy,hogy napi 500km-t kocsikázól,vagy csak 10km-et !

Mert ha csak 10-et,akkor még olcsóbb mint a bérlet,és még kényelmesebb is !

2021. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik közeget nézed.
2021. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanúgy, mint ahogy az átlagbár a medián bér többszöröse. Kiemeled a teljes népességből a pár gazdagot, és belőlük általánosítasz.
2021. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Nekem nincs se autóm, se saját otthonom, se gyerekem, úgyhogy nyilvánvalóan rosszul él az egész ország.
2021. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködésből, de gondolj bele!


A legtöbb magyar 140-300 közötti nettó fizetést kap. (300 nekem álomfizetés lenne például). Ha nincs semmi örökség, semmi szülői segítség, csak a fizetésed, egy átlag lakás meg pár tízmillióba kerül, akkor mikor lesz neked saját lakásod? Esélytelen.

2021. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem is nagyon-nagyon fura, tök ellentmondásos dolog. Lát az ember az utcán hajléktalant, rossz állapotú embert, nem keveset, de e mellett az ellenkontraszt is ott van, hogy nem egy ember fekszik a Tesla-ban, a Porsche-ban. És a tömegközelekésiken is, a jónéhány hajléktalanon kívűl több ezres mobilba csimpaszkodó-, nem egy személyt látni.

Hol az igazság?


Szerintem hiába van minden mindennel egybekötve (pl.: a pénztárgépek a NAV-hoz), továbbra is mennek a fekete-szürkegazdaságos témák 1000-el, csak már valahogy legalizáva van.

2021. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A legtöbb ember kocsival jár dolgozni, szinte a wc-re is azzal mennek, én így látom, így tapasztalom, tehát nekik szerintem elég drága a benzin havonta. Minden egyes nap azzal jönnek-mennek, bevásárolni is, állnak a forgalomban többször. Lehet az emberek nagy részének örökségből van lakásuk, volt mit eladni mondjuk nagyszülők után. Nem tudom hogy a legtöbb magyar mennyit keres, de egy Aldiban dolgozó pénztáros is 200ezer felett keres. Én nem csak az utcán látom ezeket az embereket, hanem itt magam körül. Nem a Teslásokat látom, hanem egy kocsiban egy ember, azt látom, hogy egy családban mindenki saját kocsival jár. Olyat sem ismerek akinek a havi telefonszámlája ne lenne 10 alatt. Aki ezt megteheti az nem szegény. Van biztosítása, műszakiztatása, gumicsere, szervíz stb. Én nekem személy szerint ez nem menne, én ezt nem tudnám finanszírozni, de én igaz szegény is vagyok és a családom is az volt mindig.
2021. ápr. 9. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy azok a saját házak és kocsik ki is vannak-e fizetve, vagy még az unokák is törleszthetik a hitelt, amiből meg lettek vásárolva.
2021. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kérdező, én sem értem. A múlt hétvégén voltunk Dubaiban a magángépünkkel és ott voltak a barátaink is, akik szintén ki tudták fizetni az utat. A mostani hétvégén Horvátba megyünk yachtozni a szomszédékkal. Szóval nem értem, hogy miért lenne szegénység?
2021. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tele bevásárlókocsi valami komoly agybaj nálatok. Őszintén,hány ember fér be egy kicseszett boltba a lakossághoz viszonyítva ? :DDD nyilván akinek van pénze ,vagy épp fizetést kapott és egész hónapra bevásárol annak tele akosara,aki meg nincs,az nem lézeng a boltban egy üres bevásárlókocsival :DD

Meg ezt a reprezentatív mintavételt is imádom :D te _LÁTOD_ ,hogy mindenki külön autóval jár ,meg azt is ,hogy kpra vettek lakást nem örököltek :DD

2021. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!