Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vakcinakérdés VS demokrácia?

Vakcinakérdés VS demokrácia?

Figyelt kérdés

Van egy oltás, ami NEM kötelező (részletkérdés, hogy amúgy kötelezőnek vagy nem kötelezőnek kéne-e tenni, most nem erről nyitok vitát).


Na mármost egy NEM kötelező dologhoz többletjogokat rendelnek... itt a hangsúly a nem kötelezőn van, azaz opcionális.


Ez nem mond ellent a demokráciának?


Életem során kaptam már 2 másik vírus ellen is oltást, saját döntésemből, amik nem voltak kötelezők (HPV és a kullancsos). Mégsem jár érte semmilyen többletjog, mert nem kötelező... és ez így van jól.


Lényegében ha többletjogokat adnak most a covid oltakozóknak, azzal kényszerítik azokat is az oltásra, akik nem szeretnék maguknak beadatni ilyen-olyan okokból, amit én inkább neveznék diktatúrának, mint demokráciának.


Ha pedig az a céljuk, hogy mindenki legyen beoltva, egyszerűen tegyék kötelezővé, mint más oltást is. És akkor eleve választási lehetőség sincs.



2021. ápr. 13. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

"Na mármost egy NEM kötelező dologhoz többletjogokat rendelnek... itt a hangsúly a nem kötelezőn van, azaz opcionális.



Ez nem mond ellent a demokráciának?"


Erről mindenképp megkérdezem a jogosítványomat.

2021. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
A helyzet az, hogy szerintem ne legyen kötelező, legyen ez egyén döntési joga. De a társadalmi többségnek meg ugyanúgy joga eldönteni, hogy akkor ad-e plusz jogokat annak, aki beoltatta magát, hiszen mindenkinek meg van/volt/ lesz a lehetősége. Akkor az is antidemokratikus, hogy 18 év alatt nem vehetsz bizonyos termékeket....nem? Nem!
2021. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értem, első, amit mondasz, ugyanakkor ha nincs jogosítványod, akkor rengeteg más ember életét veszélyeztetheted (azokét is, akiknek van jogsijuk, de azokét is, akiknek nincs). Míg ha nem oltatod be magad, akkor csak azok egészségét vagy életét veszélyezteted, akik szintén nem oltatták be magukat. És akik nem oltatják magukat, szintén saját felelősséget vállalnak a következményekért. Szóval ez nagy különbség.


Második, értem, mit mondasz, ugyanakkor ez egy speciális jogállás, mert ezen minden ember az élete folyamán átesik, meg 18 feletti kísérő/képviselővel simán vehet közvetett módon bármit. Meg eleve 18 alatt nem is biztos, hogy van reális rálátása arra, hogy milyen következményekkel jár a szeszfogyasztás stb. Míg itt a covid helyzetben felnőtt emberekről van szó, akik dönthetnek, hogy valamit elfogadnak vagy sem. Egy felnőtt azért reálisabban tudja értékelni a létező alternatívákat.

2021. ápr. 13. 13:58
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Ha kötelezőve tennék, akkor azért diktatúráznál. (Tudom, ezt szeretnéd, mert akkor emiatt rinyálhatnál.)


Nem többletjogokat kapnak, hanem visszakapják azokat a jogokat, amelyket a járvány elleni védekezés miatt megvontak mindenkitől. Ha minimális a kockázat, hogy terjesztheti valaki a vírust, akkor miért kellene tőlük továbbra is megvonni bármit is?


Nem teszik kötelezővé, hogy szállodába, koncertre, meccsre, stb-re menjél. Ezért teljesen téves a logikád.

2021. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

"Értem, első, amit mondasz, ugyanakkor ha nincs jogosítványod, akkor rengeteg más ember életét veszélyeztetheted (azokét is, akiknek van jogsijuk, de azokét is, akiknek nincs). Míg ha nem oltatod be magad, akkor csak azok egészségét vagy életét veszélyezteted, akik szintén nem oltatták be magukat. "


Nem. Mert vannak emberek akiknek olyan krónikus betegségük van, amivel nem oltatthatják magukat. Így őket csak a nyajimmunitas fogja védeni.

2021. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ezt írtad: "Míg ha nem oltatod be magad, akkor csak azok egészségét vagy életét veszélyezteted, akik szintén nem oltatták be magukat. És akik nem oltatják magukat, szintén saját felelősséget vállalnak a következményekért."


Ez nem igaz. Az oltás nem 100%-os hatásfokú (mint ahogy semelyik másik sem az), tehát ha valakit beoltanak, az is áteshet a betegségen súlyos lefolyással, esetleg bele is halhat. A különbség csupán annyi, hogy a beoltottak jóval kisebb eséllyel fertőznek, illetve kisebb eséllyel lesznek hosszútávú következményei a betegség lefolyásának. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyanok, akik bizonyos egészségügyi okok miatt nem kaphatnak oltást.


És akkor még oda sem értünk az olyan bonyolult dolgokhoz, mint a mutációk. Ha eleget beoltanak ahhoz, hogy kialakuljon a nyájimmunitás, a vírus rövid időn belül kihal. Ha nem alakul ki a nyájimmunitás, még sokáig a nyakunkon marad a vírus, és tombol az oltatlanok között, akkor nagyobb eséllyel alakulhat ki olyan variánsa a vírusnak, ami ellen a jelenlegi oltás nem véd, és egyből vissza is estünk a tavalyi állapotokhoz.

2021. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

Hulyeseg! Hagyjuk már ezt az oltast!Miert nem a gyogszerektol pofaznak vagy arrol h a gyógyulnak verebol csinaljanak gyógyszert vagy h szamoljak fel a biofegyvergyartokat!



Jogokrol meg azt gondolom h minden varosban nevezzenek ki egy mozit ettermet kavezot stb a leoltottaknak a tobbiek meg jarjanak a többi helyre.

2021. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
7-es: ha sikerül megtanulnod magyarul, akkor szerintem fuss ennek neki mégegyszer.
2021. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem mond ellent. Nem arról van szó, hogy csak oltottként mehetsz mondjuk élelmiszerboltba, hanem arról, hogy csak oltottként mehetsz külföldre utazni vagy fesztiválra vagy moziba. Egyiken se az életed múlik.
2021. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

"Míg ha nem oltatod be magad, akkor csak azok egészségét vagy életét veszélyezteted, akik szintén nem oltatták be magukat."


Ez akkor lenne igaz, ha nem lenne mutácíó. Márpedig van.

Akik nem oltatják be magukat, azok gyakorlatilag tenyésztik a következő mutációkat.

2021. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!