Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor most az ellenzék mennyir...

Akkor most az ellenzék mennyire is oltáspárti valójában?

Figyelt kérdés

Végeztem egy kis kutatást.

Átfutottam az ellenzéki pártok és a Fidesz Facebook oldalát. Megszámoltam, hogy hány oltakozásra buzdító posztjuk van az utóbbi két hónapból.


Az eredmény:

- DK: 4

- Jobbik: 1

- LMP: 1

- Momentum: 6 (érdekesség, hogy majdnem 2 hónapig semmi, a napokban kapcsoltak rá, ez a 6 db az utolsó 4 napra koncentrálódik)

- MSZP: 3

- Párbeszéd: 1


Mindegyik ellenzéki párt megosztott egy közös ellenzéki posztot, ami arról szól, hogy "Töröljék el a regisztrációt". Ennek a közös posztnak a leírásának az egyik bekezdésben kijelentik, hogy "az oltás az egyetlen esély arra, hogy legyőzzük azt a szörnyűséget". Emiatt mindegyik párt kapott +1-et, mert ez az oltás mellett szóló kijelentés, de ha nem lenne ez a közös ellenzéki poszt, 3 ellenzéki pártnak is NULLA oltásra ösztönző posztja lenne.


Volt még egy másik közös ellenzéki poszt, amiben az ellenzék az induló regisztrációs oldalról pedzegeti, hogy valójában adatgyűjtésre akarja használni a kormány. Ez a bejegyzésük biztosan elbizonytalanított embereket, emiatt tömegesen -1-et érdemelnének, de jófej vagyok és eltekintek ettől.


A DK kaphatna még sok-sok fekete pontot a keleti vakcina ellenes posztjaik meg a petíció miatt, ez is biztosan eltántorított sok embert.


A Fidesznek 1 hónap alatt 28 oltásra buzdító posztja volt. Nem számoltam tovább a második hónapot.


Mit gondoltok, az ellenzéki pártok is kivették a részüket az oltakozási kedv növelésében? Van nekik egy nagyon is jelentős szavazókörük, benne majdnem 3 millió emberrel. Nem érzik úgy, hogy valamilyen szinten felelősek ezekért a polgárokért? Hisz véleményformálók, nagyon sok ember odafigyel rájuk, és komolyan veszi a szavukat.

Szerintem az a pár lepkefingyni, mutatóban kirakott alibi-poszt igencsak csekély. Olyan mintha nem is lenne fontos számukra az emberek biztonsága. Ezekután hogyan higgye el bárki is, hogy ha a hatalomra kerülnek, majd érdekli az emberek hogyléte, mikor most is a (vélt) politikai haszonszerzésért emberéletekkel játszanak?


Mit gondoltok, az ellenzék tényleg oltáspárti, vagy csak szimulálja?



2021. ápr. 14. 00:37
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
39%

A legerősebb ellenzéki párt,a Táncsics radikális balpárt oldalán hány oltásra buzdító posztot számoltál?


[link]

2021. ápr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
22%

Megtörtént a "nagy pálfordulás". Rájöttek, hogy nem jött be a taktika.

(Ráadásul a nagy kampány idején meghekkelték a regisztrációs oldalt. Legalább egy napra elérhetetlenné tették. -Valakik.)

2021. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
78%

Talán akkor jelentene bármit is ez, ha az összes poszt arányában fejeznéd ki a számokat.


Azt ugyanis erősen kétlem, hogy a Párbeszéd oldala is ugyanannyit posztol, mint a Fideszé, aminek köztudottan külön propagandateameket tart fenn csak arra, természetesen NER-esített közpénzből.

2021. ápr. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
80%
Momentumos polgármesterünk van, a kezdetek óta oltáspárti...
2021. ápr. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
88%
A keleti vakcina ellen buzdítás helyességéről vagy helytelenségéről majd később lesz elég információ. Az lassan körvonalazódik, hogy a méreg drága kínai vakcina hatásossága sehol sincs ahhoz képest, amit a gyártó állított. Egyelőre rengeteg a halott a nagy átoltottság ellenére, úgyhogy az eredmények nem jönnek úgy, ahogy kéne.
2021. ápr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
90%

Bírom az ilyen levezetéseket. Amikor az egész bejegyzés hangulatából és tartalmából látszik, hogy a jegyzője pártállamban gondolkodik.

Egy kérdésem lenne hozzád, kérdező. Egymás közt hogy szólítjátok magatokat? Elvtársnak vagy nertársnak?

2021. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%

Értem. Ami nincs facebookon az nincs is. Hát ebből is látszik, meg a 28 posztból is, hogy kiknek a pártja a fidesz...

Sokan, akiket a fidesz oltásellenesnek nevez, egyetlen dolgot kért: hogy ésszel az oltásokkal. És ettől lettek oltásellenesek. Nagyszerű...

2021. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
76%
a fidesz szerint a kinai vakcina elleni tiltakozás a vakcinellenesség. aztán most szépen derül is ki, hogy a kormánynak megint a lopás fontosabb volt mint a polgárai élete
2021. ápr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
83%
Jó, az hogy tíz percig facebookoztál ne nevezd kutatásnak, köszi. A Momentum például 1-2 hónappal ezelőtti kampányában azt szorgalmazta, hogy mindenki kapjon 100 000 forintot aki beoltja magát (lehet ezzel egyetérteni, vagy sem, de ez egy nagyon fontos momentum (haha) ebben a kérdésben, amivel te nem számoltál). A másik meg amit elfelejtesz, hogy az egyik egy KORMÁNYZÓ párt, a többi meg ellenzéki párt. Teljes más a funkciójuk, ezért nyilván teljesen más a kommunikációjuk. Attól, hogy valakinek a feedje nem csak az oltásról szól az nem azt jelenti, hogy ne lenne oltáspárti. Nem attól oltáspárti valaki, hogy csak ezt szajkózza. Mondta valamelyik ellenzéki politikus, hogy ne oltsál, mert meghalsz? Nem? Akkor meg miről beszélsz?
2021. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

#3

„Talán akkor jelentene bármit is ez, ha az összes poszt arányában fejeznéd ki a számokat.”

Ez egy jogos felvetés.

Megnéztem 1 hónap alatt mennyit posztolnak a pártok. Arányosítani már tudod az értékeket:

- DK: 109

- Jobbik: 225

- LMP: 135

- Momentum: 80

- MSZP: 175

- Párbeszéd: 105

- Fidesz: 288


#5

“Az lassan körvonalazódik, hogy a méregdrága kínai vakcina hatásossága sehol sincs ahhoz képest, amit a gyártó állított.”

Gondolom arra utalsz, hogy a Sinovac a brazil mérések szerint csak 50,4%-os. Mi eleve a Sinopharmmal oltunk, amit a gyárto 79%-osnak mondott, egy külföldi mérés szerint meg 86%-os. A World Healt Organisation szerint pedig hatékony és biztonságos mindkét kínai vakcina.

Azt tudod egyébként, hogy mit jelentenek ezek a százalékos értékek? Mert szerintem lövésed nincs.


“Egyelőre rengeteg a halott a nagy átoltottság ellenére, úgyhogy az eredmények nem jönnek úgy, ahogy kéne.”

Mondd Szerbiának, ahol kínaival oltanak.


#6

“Bírom az ilyen levezetéseket. Amikor az egész bejegyzés hangulatából és tartalmából látszik, hogy a jegyzője pártállamban gondolkodik.”

Ha tudsz job levezetés, amivel számszerűen kifejezhető, hogy melyik part mennyire buzdít az oltakozásra, akkor ne tartsd magadban. Mi köze a pártállamiságnak ehhez?


“Egy kérdésem lenne hozzád, kérdező. Egymás közt hogy szólítjátok magatokat? Elvtársnak vagy nertársnak?”

Egymás közt kikkel?


#7

“Értem. Ami nincs facebookon az nincs is. Hát ebből is látszik, meg a 28 posztból is, hogy kiknek a pártja a fidesz...”

Nem azt mondtam, hogy nincs, de vitathatatlanul a Facebookon zajlik ma a politizálás. Azt mondd meg nekem, ha Facebookon nincs fen, akkor hol van? Mutasd meg.


“Sokan, akiket a fidesz oltásellenesnek nevez, egyetlen dolgot kért: hogy ésszel az oltásokkal. És ettől lettek oltásellenesek. Nagyszerű...”

Nem kért, hanem petíciót indított. Meg elkezdte verni magát az EU-s engedélyre, mert szerintük az a spanyol viasz.


#9

“Jó, az hogy tíz percig facebookoztál ne nevezd kutatásnak, köszi.”

Ha tudsz jobb “kutatási eredményt” tálalni ne tartsd magadban.


“A Momentum például 1-2 hónappal ezelőtti kampányában azt szorgalmazta, hogy mindenki kapjon 100 000 forintot aki beoltja magát (lehet ezzel egyetérteni, vagy sem, de ez egy nagyon fontos momentum (haha) ebben a kérdésben, amivel te nem számoltál).”

Ez nem arról szólt, hogy “mennyél oltani”. Ez szimpla fallosz lobogtatás volt: “A Fidesz nem fizet az oltásért, a Momentum meg 100ezret adna, látjátok milyen fasza part a Momentum” – erről szólt semmi másról. Én nem is emlegetném ezt a populista hülye akciót, még a saját szavazóik is lehurrogták őket.


“A másik meg amit elfelejtesz, hogy az egyik egy KORMÁNYZÓ párt, a többi meg ellenzéki párt. Teljes más a funkciójuk, ezért nyilván teljesen más a kommunikációjuk.”

Tehát mivel ellenzékiek olyan szerepet kell felvenniük, ami mindent ellenez, amit a kormány kitalál.


“Attól, hogy valakinek a feedje nem csak az oltásról szól az nem azt jelenti, hogy ne lenne oltáspárti.”

Ha valakinek a feedje kevesebb oltásbuzdító posztot tartalmaz, az azt jelenti, hogy számára nem olyan mértékben fontos, hogy az emberek beoltsák magukat, mint egy olyannak, aki sokkal több ilyen posztot oszt meg. Mindenki olyan tartalmakat erőltet az oldalán, ami számára fontos. Majd ha itt lesznek a választások, megnézzük, hogy milyen arányban lesznek szavazásra buzdító posztok. Szerintem nem lesz hiányérzetünk.

Csak azt nem értem, ha az oltás az egyetlen esély, hogy legyőzzük a járvány, emberek meneküljenek meg, stb, akkor miért nem ennek megfelelő a magatartásuk az ellenzékieknek?


“Mondta valamelyik ellenzéki politikus, hogy ne oltsál, mert meghalsz? Nem? Akkor meg miről beszélsz?”

Te miről beszélsz? Nem attól lesz valaki nem oltáspárti, hogy kijelenti az oltástól meghalsz. Én oltásellenességről egy szót nem ejtettem.

Olyan kijelentés nem volt, hogy ne oltsál, mert meghalsz, csak olyan, hogy keletivel ne oltsál, ne lehessen oltani, mert... miért is? Azért, mer nincs EU-s engedélye.

2021. ápr. 14. 11:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!