Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem adnak érveket az...

Miért nem adnak érveket az emberek kezébe?

Figyelt kérdés

Egy olyan lvelet kaptam a kormánytól, az oltási központtól, amiben ennyit írnak lényegében a felmagasztaló propagandán kívül:


Az elmúlt időszakban újra felerősödtek az oltásellenes hangok. Kérjük, ne hallgassanak rájuk! Minden vakcina hatékony és biztonságos.


Én elhiszem, mert regisztráltam, ezért is kaptam a levelet. Viszont ha másokat meg akarok győzni, akik nem regisztráltak, akkor azoknak szerintem nem elég se a kormány meleg hangja, se az én baráti hangom, hanem érvek kellenének. Miért nem segítenek annyival, ha már ezt a levelet elküldik, hogy mondanak pár statisztikai adatot, pár hivatkozható tudományos felmérést, publikációt, a WHO magyar nyelvre lefordított ajánlásait, stb.



2021. ápr. 14. 08:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"11 éve csinálják ezt, tök jól működik, minek változtatnának?"


Csakhogy most az átoltottsághoz kevés lesz a 2/3-hoz elegendő birka.

2021. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"mindenkinek van sajat tapasztalata, hogy milyen az ... nem kell tovabb jatszani a hulyet!"


Gyermekbénulásról hallottál már?

2021. ápr. 15. 22:11
 13/16 A kérdező kommentje:

"Gondolom értelmes ember vagy, össze tudod foglalni a saját szavaiddal is, hogy miért tartod a jelenleg elérhető legjobb megoldásnak az oltást."


Mindenki mond mindenfélét, az én hangom se több. Nem gondolatok kellenek, hanem adatok.

2021. ápr. 15. 22:12
 14/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Igen, #7es, csak azok az oltasok hosszú ideig kifejlesztett, így bőséges tapasztalatokon alapuló készítmények! Most (kényszerből) erre nem volt lehetőség."


Egyrészt: mivel maga a vírus is alig egy éves, így a vakcina még annyi sem, így kissé nehéz lenne hosszú távú mellékhatásról adatokat gyűjteni. De közben megkérdezem, hogy hogyan képzeled el azt a 10 évet, mire lenne "hosszú" távú adatod? Van-e olyan megoldási javaslatod, ami nem öli meg az emberiség néhány százalékát azalatt, nem tart embereket bezárva, és nagyon alacsony szintre szorítja vissza a fertőzés szintjét?

Egyébként ponthogy nagyon nehéz az oltások hosszú távú mellékhatásait biztosan kimutatni, mivel alacsony a számuk. Tulajdonképpen tavaly ilyenkor még ott tartottunk, hogy a BCG oltás egyik "mellékhatásaként" tekintettünk arra, hogy az akkori magyar járványadatok egészen jók voltak más országokéhoz képest. Mára viszont tudjuk, hogy a BCG oltásnak köze nem volt azokhoz a számokhoz, illetve hogy azok az adatok mostanra tulajdonképpen nem is jók, sőt a legrosszabbak közé tartoznak.


"Nem gondolatok kellenek, hanem adatok."


Adat az van rengeteg. Sőt, leginkább túl sok ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy mi az ami valóban hasznos és értelmes. Önmagában persze egyik sem.

2021. ápr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Béci, 8as vagyok. Éppen azt mondom, hogy az oltásnal nincs jobb, de nem tagadhatjuk le meg mehetünk el szó nélkül a lehetséges veszélyek mellett sem, meg ha minimálisnak is tűnik a kockázata. Ha őszinték lennének, sokkal nagyobb lenne a bizalom. Nekem ez a véleményem erről, ettől függetlenül oltasparti vagyok
2021. ápr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igen, én sem azt mondom, hogy az oltásnak nincs meg a veszélye. De ugyanígy a vírust sem ismerjük eléggé. És az is hagyhat maga után szövődményeket, még egy enyhe fertőzés esetén is. Nyilván az esély kicsi, de van, mint az oltás mellékhatására is.
2021. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!