Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az embereknek mi baja a...

Az embereknek mi baja a multikultúrával?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 17:44
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm 31., lehet jobban ki kellett volna fejtenem nekem is a kérdést.

Tehát én ezért nem látom, hogy mi baj lenne azzal, ha több kultúra élne együtt. Csak az embereknek kéne megtanulni viselkedni és tisztelni a másikat.

Én nem is tudom, hogy hogyan lehetséges az emberiség jövője nélküle. Az emberek egyértelműen vándorolnak, minden kultúra jelen lesz mindenhol. Ha nem dolgozunk azon, hogy normálisan viselkedjünk másokkal, az konfliktust fog szülni.

Most is az van. Egymásra acsarkodnak emberek, csak mert más nyelvet beszélnek, ugye pl. magyar kisebbségek a környező országokban.

Én mindig azt hittem, hogy pont ezért a magyaroknak sokkal empatikusabbnak, befogadóbbnak kéne lenniük, hiszen látják, hogy hogyan bánhatnak olyanokkal (akik ebben az esetben a saját nemzetük), akik max annyiban térnek el kultúrában, hogy más nyelvet beszélnek.

És mégis ez egy olyan ország, ahol simán lehet idegengyűlölettel, kisebbségek elleni uszítással kampányolni.

Nekem ez elég rosszul esik. :(

2021. ápr. 16. 01:30
 32/37 anonim ***** válasza:
60%
#31 mert mondjuk ezer évig a világ egyik legmultikulturálisabb országa voltunk. Aztán kaptunk egy trianont. De már '48-ban is rájöttek a habsburgok, hogy a nemzetiségeket pofonegyszerű egymásnak ugrasztani. Egy multikulturális ország nem egységes, viszont gyenge.
2021. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
45%
Mert megvalósíthatatlan.
2021. ápr. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
24%
Pedig ha Európai Egyesült Államok lesz, akkor lesz multikulti.
2021. ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
0%

34-es pont ezért nem lesz sosem. Az Amerikai Egyesult Allamok ugy jott letre hogy az indian oslakosokat kiirtottak es csak kisebbseg jelenleg.


De azt ugye vagod hogy itt mi vagyunk az oslakosok? Tedd mar ossze a kepet

2021. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
44%
#34 a páneurópai mozgalom egy egységes, nem szekuláris, keresztény, fehér államszövetséget képzelt el. Az európai kultúra viszonylag egységes, és összeférhető.
2021. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

A nézetkülönbség egyik oka, hogy összekeveredik egy elméleti kérdés és egy, a valóságban megjelenő állapot, amelyre sokfélét mondanak, többnyire érdekből. El kell dönteni előbb, hogy egy elvről beszélünk-e (ekkor nem idézünk gyakorlatot, mert annak legtöbbször semmi köze a hangoztatott elvhez), vagy pedig a gyakorlatról. Utóbbinál azt kell megállapítani, van-e köze valamilyen elvhez vagy pedig egy sokszínű egyveleg. És akkor lehet elmélkedni, mitől lett úgy.


Minden bezárkózó monokultúra hátrányos és befelé forduló. A világban nagy felfedezések és eredmények mindig sok egymásra épülő dologból következtek. Azonban sem a gyakorlatban, sem az elméletben nem az a multikulti, hogy emberek egymást zavarják saját kultúrájuk gyakorlásával és ettől egyfelől frusztráltak lesznek, másfelől gyűlölködők. Sokféle ember van, egyik befogadóbb, másik kevésbé. Egyiknek nagyobb a tűrőképessége, másiknak kisebb. Egyik zárkózott másik nyílt. Ha nem zavarják egymást, rendben. Ha zavarják egymást, el kell választani őket. Lehet, hogy van jobb megoldás, aki tud, szóljon. Aki nem, gondolkozzon el.

2021. ápr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!