Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért üldözik még mindig úgy...

Miért üldözik még mindig úgy a maszekolást mintha a rákosi rendszerben élnénk?

Figyelt kérdés
Ha az ember szabad idejében munka mellett mit tudom én kissámlit faragna és ezeket szeretné árulni, mit tudom én 3000Ft-ért, akkor miért van az hogy az állam már is tartja a markát hogy fizess be több tízezer forintokat havonta a semmire, akkor is ha semmi eladást nem csináltál az adott hónapba? Mire jó ez? Van ennek bármiféle gyakorlati értelme, azon kívül hogy a kisembernek még szarabb hellyé tegyék az országot? Ha az ember nem tud százezretek, milliókat kitermleni ilyenből, hogy vagyonokat befizessen az álamnak, hogy a tevékenysége legális legyen, csak egy kis mellékest keresne, akkor úgy üldözi a NAV, mint az ÁVÓ az „illegális disznóvágás”-t.
2021. ápr. 20. 07:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%
mit nem értesz?Fizesd az adót akkor is ha nincs bevételed,míg a multi adókedvezményt kap.ha nem tetszik olyan pártra szavazz amelyik még nem kormányzott,ne a fidesz-mszp-dk trióra.az összes kormánypárt el fog tűnni a süllyesztőben.mdf szdsz már nincs,mszp még vergődik 1-2%-on,a fidesz is fog rövidesen.
2021. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

Főállás mellet kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozóként nem kell semmiféle több tízezer forintot befizetni havonta a semmire, nincs járulék kötelezettség és ha vezeted év közben a naplófőkönyvet év végén csak be kell írni az adóbevallásba.


Persze ha valaki azt keresi hogyan NEM lehet valamit csinálni akkor azt meg fogja találni. A vállalkozásokban viszont azok sikeresek akik azt keresik hogy lehet valamit megcsinálni.

2021. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 hypno ***** válasza:

Azért a világ gazdagabb felén nem véletlenül főben járó bűn az adócsalás.

Lehet adót "optimalizálni" ott is és itt is, de a legalitás határát nem érdemes átlépni, mert irigye mindenkinek van.

És akinek irigye van, annak ellensége is.

2021. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Inkább lennék gipszkartonozó az USA-ban mint itt bármi más? Hány ilyet hallottam már... Képzeld, egyik se él jól. De a saját szerencsétlenségedet kenheted Orbánra, ha neked ettől jobb lesz.
2021. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Mert máig Rákosi rendszerben élünk!

(Tessenek lepontozni!)

2021. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

"csak hogy példánál maradjunk kb annyiból áll, hogy adóév végén beírod az adóbevallásodba. Vagy nem írod bele. A kuyát nem érdekli és senki nem néz utána."


Nos igen. Csak amikor emiatt nem lesz versenyképes egyik becsületes kissámlikészítő vállalkozás sem, sorban zárnak be az ilyen vállalkozások, munkanélkülieket hagyva maguk után, és emiatt a bérek nem növekednek a legegyszerűbb munkát végzők között, akkor meg a kormányt szidod, hogy nem emeli a béreket, drága minden, magas az adó. Mindenki hibás természetesen, csak az nem, aki elkerüli az adót. Mert ez folyik az országban. Ha pedig ejnyebejnye megpróbálnak tenni ellene, akkor ÁVÓ, kommunista, spicli mindenki. És a legnagyobb baj az, hogy az az egyszerű ember ezeket az összefüggéseket fel sem fogja.

2021. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-ra:

Csak amikor bemész a boltba, akkor eleve minden megvett termékre fizetsz 27% ÁFÁ-t. Persze csak akkor, ha nem szeszes italt veszel, vagy üzemanyagot a benzinkúton, mert akkor ennek többszörösét. Hogy utána a blokkon kisilabizálhasd, hogy a népegészségügyi termékadót megfizette a bolt az ÁFÁ-n felül.

A fogyasztást terhelő ilyen mértékű adók mellett a munkából szerzett jövedelmet egyáltalán nem kéne adóztatni. Adóztassák a tőkejövedelmeket meg a passzív bevételeket (pl. ingatlan bérbeadása). A nyugdíjat meg tiszta magánnyugdíj-rendszerben kéne csinálni (a rokkantnyugdíj kivételével). És akkor nem lenne politikai kérdés a nyugdíjemelés, hanem mindenki annak arányában kapna, amennyit életében megtakarított.

2021. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%

"A nyugdíjat meg tiszta magánnyugdíj-rendszerben kéne csinálni"


Nézd, te nem tudom melyik országban és melyik univerzumban élsz. Én Magyarországon... Te itt szeretnél teiszta magánnyugdíj-rendszert? Tisztában vagy az itteni emberek pénzügyi intelligenciájával? Tisztában vagy azzal, hogy ha itt elkezdenél előadásokat tartani, hogy holnaptól nem vonjuk el a fizetésed 10%-át, de legalább ennyit, de inkább többet bele kellene tenned egy nyugdíj-takarékosságba, akkor abból mi lenne? 20-30 év múlva a nyugdíjas kort elérteket kellene menteni, mint a devizahiteleseket. Csak többe kerülne. Ha meg megpróbálod velük elhitetni, hogy az nekik jó, akkor hiába van igazad: kormánypropaganda, biztosítólobbi, elakarjákvenniapénzem, stb.

Amúgy persze, tök jó ötlet. Ott, ahol ennek megfelelő emberek vannak. Na ez sajnos nem az a Magyarország, ahol én élek.


"Csak amikor bemész a boltba, akkor eleve minden megvett termékre fizetsz 27% ÁFÁ-t. Persze csak akkor, ha nem szeszes italt veszel, vagy üzemanyagot a benzinkúton, mert akkor ennek többszörösét. Hogy utána a blokkon kisilabizálhasd, hogy a népegészségügyi termékadót megfizette a bolt az ÁFÁ-n felül."


Nem írtam, hogy ez úgy ahogy van rendben van. Ugyanakkor nem is befolyásolja a levezetésemet, hogy a feketézők miatt megragadó bérekért nem csak és kizárólag a kormányt kell hibáztatni. Persze valakit hibáztatni kell, mert persz a magyar ember az csalhatatlan és tévedhetetlen. Mint írtam, fel sem fogja, hogy összefüggés van.

2021. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!